Gumy na czerwcowego sandacza

/ 13 odpowiedzi
Witam.. Już za 2 dni rozpoczynamy sezon sandaczowy , oczywiście większość zapalonych Poławiaczy Sandaczów ma już na ten czas przygotowany odpowiedni sprzęt a mianowicie przynęty. Proszę o doradztwo jaką gumę możecie polecić na sandacza? wiem ,że nie ma określonego koloru , ale co sprawdza się na waszych  łowiskach?
dawid510890


Gumy ohio relaxa i clonaye relaxa. Słyszałem ze są swietne i oczywiscie standardowe kopyto relaxa (2013/05/30 11:05)

89krzysztof


Dla mnie na chwilę obecną najlepsze są gumy Mikado, 7-9cm ;) (2013/05/30 11:18)

u?ytkownik32263


Hm... Ciężkie pytanie bo na każdym łowisku jest inaczej. I tak na mojej Wisełce generalnie najlepiej się sprawują Lunaticki a to dlatego że bardzo mocne wibracje w wodzie. Choć z drugiej strony na tych samych miejscach woblery lepiej jak praktycznie w ogóle nie pracują, ot tak minimalnie migoczą. Podobnie na jednym jeziorku. Tu zauważyłem że gumy zamiatające ogonem na wszystkie strony są niezbyt łowne, a na te prawie nie pracujące sandacze biją dużo mocniej. No i też bardzo dużo zależy od okresu doby, temperatury wody, chimeryczności tego drapieżnika. Jedyny sposób to samemu dojść do tego co jest najlepsze, a najważniejsze to wiara w przynętę. A technikę się dostosowuje pod dane warunki. Bo nawet najłowniejszy wabik ZAWSZE okaże się bezużyteczny gdy się go źle prowadzi. I to jest najczęstszy błąd wędkarzy. Co oznacza że nie przynęta jest najważniejsza a technika:) I tym zdaniem kończę mój wywód;)

Pozdrawiam i życzę samych życiówek w tym roku! (2013/05/30 14:13)

kuba81


mi fajnie sprawdza sie canibal savage gear, kopyta, i lunatic. (2013/05/30 14:27)

mossak


Sandacz jest chimeryczny jak trafisz w godziny jego żerowania jest twój żeruje krótko ale intensywnie ja lapie na mansy predatory czarno biale i też się sprawdzają lub perla też jest ok sprawdzona z opini kolegów sandaczowców powodzenia.

(2013/05/30 14:29)

przemyslaw-misi


relax seledyn, lub pomaranczowy odblask, ciezki jig. najlepsze i tak są koguty ^^ (2013/05/31 16:34)

brt3


Savagear real eel 15 cm. (2013/06/01 12:37)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

mossak


Ten z olowiem na brzuchu to chyba pomylka. (2013/06/18 19:58)

dunster35


U mnie kopytka 7 cm o kolorze żółtym z grzbietem czarnym na główce 10 gr. Dobrze się też spisuje kolor perłowy i seledyn:) (2013/06/18 20:38)

plotka97


Jedynego sandacza w życiu złowiłem na gumę Relaxa perłową z niebieskim grzbietem. (2013/06/25 18:00)

grzeweg


Hm... Ciężkie pytanie bo na każdym łowisku jest inaczej. I tak na mojej Wisełce generalnie najlepiej się sprawują Lunaticki a to dlatego że bardzo mocne wibracje w wodzie. Choć z drugiej strony na tych samych miejscach woblery lepiej jak praktycznie w ogóle nie pracują, ot tak minimalnie migoczą. Podobnie na jednym jeziorku. Tu zauważyłem że gumy zamiatające ogonem na wszystkie strony są niezbyt łowne, a na te prawie nie pracujące sandacze biją dużo mocniej. No i też bardzo dużo zależy od okresu doby, temperatury wody, chimeryczności tego drapieżnika. Jedyny sposób to samemu dojść do tego co jest najlepsze, a najważniejsze to wiara w przynętę. A technikę się dostosowuje pod dane warunki. Bo nawet najłowniejszy wabik ZAWSZE okaże się bezużyteczny gdy się go źle prowadzi. I to jest najczęstszy błąd wędkarzy. Co oznacza że nie przynęta jest najważniejsza a technika:) I tym zdaniem kończę mój wywód;)

Pozdrawiam i życzę samych życiówek w tym roku!
i tu jest cała prawda o sandaczach 
Pozdrowionka :)
(2013/06/25 18:11)

u?ytkownik128179


Dla mnie na chwilę obecną najlepsze są gumy Mikado, 7-9cm ;)

potwierdzam bardzo dobre i łowne gumy,bardzo fajna praca w opadzie jak i wolnym prowadzeniu,w tamtym roku bardzo dużo sandaczy złowiłem na fishunera 7 cm kolor fioletowy.Acha i trzeba dodać że cena jest bardzo atrakcyjna ja kupuję w sklepie internetowym Fisker.pl 7cm 1.02 zł 8 cm 1.56 zł 10 cm coś około 2 zł. 




































f

(2013/06/25 18:16)

grzeweg


Dla mnie na chwilę obecną najlepsze są gumy Mikado, 7-9cm ;)

potwierdzam bardzo dobre i łowne gumy,bardzo fajna praca w opadzie jak i wolnym prowadzeniu,w tamtym roku bardzo dużo sandaczy złowiłem na fishunera 7 cm kolor fioletowy.Acha i trzeba dodać że cena jest bardzo atrakcyjna ja kupuję w sklepie internetowym Fisker.pl 7cm 1.02 zł 8 cm 1.56 zł 10 cm coś około 2 zł. 



Dobre są . Popatrzcie kiedyś w oczy sandaczom. Piękny fiolet w nich widać :0


































f


(2013/06/25 18:42)