Gotowe ciasta na ryby

/ 8 odpowiedzi

  • konto usunięte

Wędkarstwo gruntowe
Witam. Spotkałem się ostatnio w sklepie wędkarskim z gotowymi ciastami na ryby.Miały różne kolory i smaki :) Zastanawiam się czy te ciasta to dobra przynęta? Bardzo bym prosił o opinie osób urzywających właśnie takich przynęt.
piotrekelk


czasami to ciasto ratowało mi połów...na coś  innego nawet trącenia nie było a na ciasto skubało nieźle. dobra przynęta ale rzadko kiedy na nią łowie(ciągłe zakładanie) (2012/02/29 19:00)

ryukon1975


Kiedyś używałem często ciast na przynęty.Jednak nigdy nie miałem zaufania do gotowców ze sklepów dlatego zawsze robiłem ciasta sam.
Jest to łatwe,szybkie a użyte składniki dają gwarancje jakości.
W sklepowej miksturze może być połowa chemii,a ja wolę naturalne nieszkodliwe dla wody. (2012/02/29 19:03)

u?ytkownik104372


Jesli chcesz lapac plotki to jest to dobra przyneta,tylko spada z haczyka czasami:) ja szybko zrezygnowalem z ciasta bo nie lubie lowic malych rybek. Pozdrawiam:) (2012/02/29 19:05)

hudzik


Ja wkładam ciasto do koszyczka zanętowego , albo obklejam nim ciężarek. Dłużej utrzymuje się w łowisku- służy raczej jako wabik aromatyczny  , a nie przynęta. (2012/02/29 19:42)

dealer081


W tamtym roku kupilem gotowca na leszcze by go sprawdzic,jednak niezbyt zdalo efekt lepiej dzialal moje wlasne z kaszki manny i czosnku,ewentualni zamiast czosnku dawalem przyprawe do piernika. (2012/02/29 19:51)

xxxczokxxx


chłopaki powiem wam żę jest sposób na to żeby nie spadało wam ciasto z haka są specialne haki ze sprężyną zakładacie i sie czyma chyba że totalnie źle urobicie je albo kupicie od hinczyka przez samo h ;) (2012/02/29 20:56)

Ernest755


ja wole jak sam zrobię ciasto bo lepiej mi na nie bierze mój kolega łowi na takie i nic specjalnego (2012/03/01 01:05)

jogi


Spróbujcie wmieszać do ciasta trochę waty. Kiedyś to stosowałem i zdawało egzamin. (2012/03/01 07:09)