Gospodarstwo rybackie blokuje wędrówkę ryb

/ 5 odpowiedzi
Witam jestem strażnikiem Społecznej Straży Rybackiej w okręgu, którym mieszkam znajduje się gospodarstwo rybackie przy cieku rzeczki która spływa z 110 hektarowego jeziora ryba schodząca nie może przejść przez stawy karpiowe do rzeki jest tam jakiś system śluz syfonów tak cwanie zrobiony że nie do wiary ,może jest ktoś kto by mógł się zająć sprawą od strony prawnej nie wiem do kogo można się zwrócić  
RuchPalikota2


zwróć się do PZW to podstawa :)Po za tym idź wszędzie gdzie uważasz i rób aferę na skalę wojewódzką  to na pewno pomoże ;) (2013/12/28 13:27)

Artur z Ketrzyna


Kolego. Jak możesz opisz bardziej ten problem, o którym piszesz.
Ale jeśli chodzi ci o to by ryby ze stawu karpiowego przedostały się do rzeki. To powiem Ci że według prawa taki staw z rybami obcego gatunku musi być zabezpieczony przed przedostaniem się ryb do wód naturalnych. Karp co fakt został częściowo uznany za gatunek naturalny, ale z ograniczeniami. Nie wolno zarybiać im obficie jezior i innych naturalnych zbiorników wodnych, zmieniając różnorodność rybostanu (ograniczenie te jest opisane w rozporządzeniu i jest ujęte w kilogramach na ha wody zbiornika). Zaś w rzekach jest zakaz zarybiania tym gatunkiem....

Piszesz że jesteś członkiem SSR, tak więc wasza jednostka musi współpracować z PSR. Dlatego wasz komendant powinien zwrócić się do komendanta PSR o zbadanie tej sprawy.

Bo jak opisałem wyżej, to co opisujesz jest/może być zabezpieczeniem przed przedostaniem się obcych gatunków ryb do naturalnego ekosystemu. A ciek który tu opisujesz służy tylko do poboru wody.

Co do afery to zawsze zdążysz ją rozkręcić. najpierw musisz się upewnić czy masz słuszność i czy nie będziesz kogoś bezpodstawnie pomawiał.
(2013/12/28 15:35)

msszczupak


Hej problem polega na tym że węgorz schodzący w maju z jeziora Pzw ,małym ciekiem trafia na prywatne stawy i nie może przedostać się do rzeki ,do morza   (2013/12/28 16:44)

grzeweg


Z tego co mi wiadomo stawy mogą się zasilać wodą z takich cieków ale nie mogą być czynnikiem który blokuje migracje ryb. Podejrzewam że nikt nie sprawdził jak stawy zostały zbudowane, z tego co opisujesz staw został wybudowany na cieku zamiast obok niego. I jak się nie mylę jest to niezgodne z prawem wodnym jak i bezpieczeństwem sanitarnym danej rzeczki (2013/12/29 09:08)

Artur z Ketrzyna


Hej problem polega na tym że węgorz schodzący w maju z jeziora Pzw ,małym ciekiem trafia na prywatne stawy i nie może przedostać się do rzeki ,do morza  

Jak pisałem, to muszą zbadać PSR. Bo ty to nazywasz ciekiem, a może być to tylko rów melioracyjny zasilający ten staw.
Tu trzeba by było mieć wcześniejsze plany gruntu, i określenie dokładnie tego łącznika stawu z rzeką.
Tak wiec nie wiem kto będzie chciał się teraz bawić w papierach.... (2013/12/30 10:17)