Głowatka w Wisłoce

/ 12 odpowiedzi
czy ktos słyszal o głowatce w Wisłoce?ponoc sa w okolicach pustkowa tak słyszalem od miejscowyh"wedkarzy"ja tam osobiscie zapiołem troc wedrowna w 11 2 2008, ale glowatki nie widzialem,jesli ktos cos słyszal to prosiłbym o kontakt ze mna pozdrawiam.
mbala84


Wiele razy słyszałem o Głowatkach na Wisłoce na odcinku Pilzno Jasło, ale jakos nigdy się z nią nie spotkałem a wędkuje juz kilka lat na tym odcinku, choć co pawda nigdy nie nastawiałem się na tą rybę, a jak wiadomo nie łowi sie jej tak z marszu. Prawda jest taka że Wisłoka niejednokrotnie była zarybiana narybkiem tej ryby, a pytanie brzmi czy znalazła ona odpowiednie warunki w tej rzece aby sie zaaklimatezować i rozmnażać?  (2010/01/27 19:09)

rysiosz


własnie czy warunki  wisłoki sa na tyle dobre zeby głowatka sie zaaklimatyzowała?Wiem tez bo sam widziałem ze wisłoke zarybiano jesiotrem,a co z tego wyniknie to nie mam pojecia,tak czy inaczej uwielbiam Wisłoke bo jest jeszcze w miare dzika. (2010/01/28 09:35)

rysiosz


w tym roku poszukam tej Głowatki w okolicach Brzostka... (2010/04/12 22:25)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

agnieszkalentner


Witam i trafił kolega na jakiś ślad głowatki w Wisłoce? (2011/07/20 19:15)

u?ytkownik59819


Z tego co czytałem to w Wisłoce głowacica się nie zaaklimatyzowała - prawdopodobnie zbyt wysoka temperatura wody. Oczywiście można trafić na jakiś okaz który się uchował z zarybienia ale nie sądzę żeby można było nastawiać się konkretnie na tą rybę w Wisłoce. pozdrawiam (2011/07/27 13:19)

agnieszkalentner


Szkoda. Jakieś 20 lat temu głowatka na górnym odcinku Wisłoki to jest N. Żmigród - Jasło była łowiona głównie przez kłusowników. Mąż zna sam takie trzy przypadki i to jest wiadomosc pewna. Jeszcze jakieś 6 lat temu została złowiona w miejscowości Majscowa koło Jasła głowatka niewymiarowa na 67cm na muchę przez jakiegoś wędkarza. O głowatce na odcinku Jasło - Pilzno to tylko słyszeliśmy z opowieści, że podobno są. (2011/07/27 17:11)

u?ytkownik37642


Agnieszka b.dobrze wiesz,że zarybiamy i są... (2011/08/10 21:54)

agnieszkalentner


Prawde mówiąc myślałam, że wstrzymali zarybienia, bo głowatki w Wisłoce nie widac? (2011/08/17 19:04)

mielec


W pod mieleckich wodach jednak pływają piękne Głowacice czego dowodem jest złowiona w grudniu piękna 77cm Głowacica na spinning przez jednego z mieleckich kolegów wędkarzy:):):)
Szczęściarz jak nic:)::)
Gratki:):):) (2012/01/04 11:51)

agnieszkalentner


To pewnie powodzie zniosły głowatki niżej. O ile to była na 100% głowatka. Są jakieś fotki?

Pozdrawiam

(2012/01/18 20:26)

mielec


W styczniowym numerze Korso było foto. Chyba z pierwszego lub drugiego tygodnia. Znane miejsc, jak zobaczysz foto to na pewno zgadniesz jaka okolica:):):) Nie rozpowidam z wiadomych powodów. Choć pewnie wielu już wie:):):) (2012/01/18 21:22)

agnieszkalentner


Trafił ktoś z kolegów na ślad głowatki w Wisłoce w tym roku? (2012/10/24 17:59)