Gdzie mogę łowić?

/ 23 odpowiedzi
Jestem nowy w tych sprawach. Mam pytanie.
Posiadam kartę wędkarska na ten rok, są tam jeziora POZA OBWODAMI, mogę tam łowić? czym takie jeziora różnią się od tych w obwodach?
patryk-kociemba


witaj,

sprawa jest stosunkowo prosta, wraz z opłaceniem składek dostałeś wykaz łowisk na których możesz wędkować, więc najlepiej popatrz tam czy masz możliwość łowienia na interesującym cię  jeziorku.

Mam nadzieje, że jakoś pomogłem.

pozdrawiam

P.

(2014/03/18 10:37)

u?ytkownik168824


Jestem nowy w tych sprawach. Mam pytanie.
Posiadam kartę wędkarska na ten rok, są tam jeziora POZA OBWODAMI, mogę tam łowić? czym takie jeziora różnią się od tych w obwodach?


A tym się różnią,że Twój obwód sięga stąd do tąd,i te i owe wody należą do niego.Natomiast po wykupieniu dodatkowych zezwoleń masz prawo do wędkowania tam gdzie to wykupiłeś.Aha pamiętaj jeszcze,że istnieje coś takiego jak porozumienia okręgów.Nie wiem jaki to okręg,także ciężko mi napisać.

(2014/03/18 10:40)

SVT


Jestem nowy w tych sprawach. Mam pytanie.
Posiadam kartę wędkarska na ten rok, są tam jeziora POZA OBWODAMI, mogę tam łowić? czym takie jeziora różnią się od tych w obwodach?


A tym się różnią,że Twój obwód sięga stąd do tąd,i te i owe wody należą do niego.Natomiast po wykupieniu dodatkowych zezwoleń masz prawo do wędkowania tam gdzie to wykupiłeś.Aha pamiętaj jeszcze,że istnieje coś takiego jak porozumienia okręgów.Nie wiem jaki to okręg,także ciężko mi napisać.


Nie wykupuję się dodatkowych zezwoleń. Jesteś ze wsi Pasłęk i powinieneś wiedzieć. Przy opłacie karty, otrzymujesz zezwolenie, na ktorym są wyznaczone wody. Na nich też są wprowadzone te za porozumieniem. Opisane dodatkowo czy to Komercyjne. Komercje są oznaczone tłustym drukiem, następnie podany link do strony, abyś zapoznał się z regulaminem danego łowiska i cennikiem dodatkowym. ;) (2014/03/18 10:46)

u?ytkownik168824


Jestem nowy w tych sprawach. Mam pytanie.
Posiadam kartę wędkarska na ten rok, są tam jeziora POZA OBWODAMI, mogę tam łowić? czym takie jeziora różnią się od tych w obwodach?


A tym się różnią,że Twój obwód sięga stąd do tąd,i te i owe wody należą do niego.Natomiast po wykupieniu dodatkowych zezwoleń masz prawo do wędkowania tam gdzie to wykupiłeś.Aha pamiętaj jeszcze,że istnieje coś takiego jak porozumienia okręgów.Nie wiem jaki to okręg,także ciężko mi napisać.


Nie wykupuję się dodatkowych zezwoleń. Jesteś ze wsi Pasłęk i powinieneś wiedzieć. Przy opłacie karty, otrzymujesz zezwolenie, na ktorym są wyznaczone wody. Na nich też są wprowadzone te za porozumieniem. Opisane dodatkowo czy to Komercyjne. Komercje są oznaczone tłustym drukiem, następnie podany link do strony, abyś zapoznał się z regulaminem danego łowiska i cennikiem dodatkowym. ;)


Skąd jestem przepraszam Cię skąd?

(2014/03/18 11:00)

u?ytkownik168824


Jestem nowy w tych sprawach. Mam pytanie.
Posiadam kartę wędkarska na ten rok, są tam jeziora POZA OBWODAMI, mogę tam łowić? czym takie jeziora różnią się od tych w obwodach?


A tym się różnią,że Twój obwód sięga stąd do tąd,i te i owe wody należą do niego.Natomiast po wykupieniu dodatkowych zezwoleń masz prawo do wędkowania tam gdzie to wykupiłeś.Aha pamiętaj jeszcze,że istnieje coś takiego jak porozumienia okręgów.Nie wiem jaki to okręg,także ciężko mi napisać.


Nie wykupuję się dodatkowych zezwoleń. Jesteś ze wsi Pasłęk i powinieneś wiedzieć. Przy opłacie karty, otrzymujesz zezwolenie, na ktorym są wyznaczone wody. Na nich też są wprowadzone te za porozumieniem. Opisane dodatkowo czy to Komercyjne. Komercje są oznaczone tłustym drukiem, następnie podany link do strony, abyś zapoznał się z regulaminem danego łowiska i cennikiem dodatkowym. ;)

I już się nie zgodzę z Twą kolejną tezą.Mieszkam w Olsztynie,który ma porozumienie z innym okręgiem i w swoim kole mogę śmialutko wykupić zezwolenia na wędkowanie w okręgu z którym Olsztyn posiada porozumienie.Tyle w tym temacie.Nie wiem jak jest gdzie indziej,aczkolwiek u mnie tak jest.

(2014/03/18 11:03)

u?ytkownik168824


Dla ścisłości jeszcze coś Ci powiem.Dlaczego mogę przez internet opłacić sobie rzekę Pasłęke z okręgu PZW Elbląg w swoim kole?Kolejne Twoje tezy są jak zwykle do niczego,a za rady to się pierwszy bierzesz mając''NULL''pojęcia. (2014/03/18 11:12)

TheMechOne


Jestem nowy w tych sprawach. Mam pytanie.
Posiadam kartę wędkarska na ten rok, są tam jeziora POZA OBWODAMI, mogę tam łowić? czym takie jeziora różnią się od tych w obwodach?


Mozesz lowic, jesli ustalisz wlasciciela danej wody, poznasz zasady panujace na lowisku i dowiesz sie, czy nie nalezy wniesc dodatkowych oplat. (2014/03/18 11:19)

u?ytkownik168824


Jestem nowy w tych sprawach. Mam pytanie.
Posiadam kartę wędkarska na ten rok, są tam jeziora POZA OBWODAMI, mogę tam łowić? czym takie jeziora różnią się od tych w obwodach?


Mozesz lowic, jesli ustalisz wlasciciela danej wody, poznasz zasady panujace na lowisku i dowiesz sie, czy nie nalezy wniesc dodatkowych oplat.


Dokładnie!Co u mnie w kole już zazwyczaj jest przy dodatkowej opłacie uświadomione(ale zaznaczam tylko z porozumianym okręgiem).

(2014/03/18 11:23)

SVT


Dla ścisłości jeszcze coś Ci powiem.Dlaczego mogę przez internet opłacić sobie rzekę Pasłęke z okręgu PZW Elbląg w swoim kole?Kolejne Twoje tezy są jak zwykle do niczego,a za rady to się pierwszy bierzesz mając''NULL''pojęcia.


Rzeka Pasłęka jest wodą średnio Nizinną. Jest też znacznym reerwatem przyrody. A to że możesz wykupić to inna forma, ponieważ porozumienie zostało podpisane. Ale tylko i wyłącznie wód otwartych. Ja zatem bez dodatkowych opłat , mogę łowić w wodach aż do Wisły. Taką ustawę wniesiono po podpisaniu porozumienia z Gdańskiem. Resztę szukaj w porozumieniach.
http://www.pzw.org.pl/elblag/wiadomosci/lista/64/porozumienia (2014/03/18 11:36)

u?ytkownik168824


Dla ścisłości jeszcze coś Ci powiem.Dlaczego mogę przez internet opłacić sobie rzekę Pasłęke z okręgu PZW Elbląg w swoim kole?Kolejne Twoje tezy są jak zwykle do niczego,a za rady to się pierwszy bierzesz mając''NULL''pojęcia.


Rzeka Pasłęka jest wodą średnio Nizinną. Jest też znacznym reerwatem przyrody. A to że możesz wykupić to inna forma, ponieważ porozumienie zostało podpisane. Ale tylko i wyłącznie wód otwartych. Ja zatem bez dodatkowych opłat , mogę łowić w wodach aż do Wisły. Taką ustawę wniesiono po podpisaniu porozumienia z Gdańskiem. Resztę szukaj w porozumieniach.
http://www.pzw.org.pl/elblag/wiadomosci/lista/64/porozumienia


Ja nie muszę tego szukać,ponieważ ja to mam na papierku.Tak masz rację Pasłęka jest objęta rezerwatem i to na całym swym odcinku,aż do ujścia do Zalewu Wiślanego-co wymaga dodatkowych zezwoleń do łowienia w każdym jej miejscu. (2014/03/18 11:42)

u?ytkownik168824


Tylko zauważ że na odcinku od Jez.Isąg(Zelaznego) do ujścia rzeki Miłakówki, Pasłęka należy do PZW Olsztyn,zaś od Miłakówki do ujścia do Zalewu Wiślanego należy do PZW Elblęg.Nadmienie tylko to,że mogę u siebie w kole wykupić te dodatkowe zezwolenia na obszar objęty przez PZW Elbląg,z którym Olsztyn ma porozumienie. (2014/03/18 11:47)

rutra


Karta wędkarska jest raczej na całe życie jeśli Ci jej nie odbiorą za wykroczenia lub przestępstwo związane z połowem ryb. Na ten rok to możesz mieć ważne zezwolenie[zezwolenia] na konkretne wody, jeśli jesteś członkiem PZW, to w otrzymanym zezwoleniu powinieneś mieć wykaz tych wód, jeśli właścicielem wody jest inny podmiot[Lasy Państwowe, Gospodarstwa Rybackie, RZGW], to powinieneś tam uzyskać stosowne pozwolenie[karta wędkarska jest raczej wszędzie wymagana].
Jedynie wody prywatne zwalniają od tego obowiązku. (2014/03/20 19:18)

mflorczak


Nikt z Was nie zrozumiał pytania które kolega skierował.... więc zadam je jeszcze raz bo sam też tego niedokońca rozumiem... 
Posiadając zezwolenie od PZW, na końcu jest wykaz wód. I najpierw są jeziora w obwodach np. Jezioro x w obwodzie rybackim y, z doplywami rzeki q do jeziora x... mniej wiecej cos takiego... a pózniej jest wykaz wód - jezior poza obwodami... 
Więc pytanie brzmi...Co to są te obwody? I czy na tych jeziorach, zbiornikach poza obwodami też mamy prawo wedkowania na tym zezwoleniu co posiadamy....
Rozumiem to że na wody górskie jest dopłata ale jak jest z wodami tymi które są oznaczone poza obwodami? (2014/04/16 10:08)

TheMechOne


http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Obw%C3%B3d_rybacki
Moze tutaj sie dowiesz... ;) (2014/04/16 11:55)

darek-salamon


Kolega pisze ze ma kartę wędkarska nie pisze ze jest zrzeszony w PZW wiec wszedzie musi placić.Zapisze sie do kola to bedzie wiedzial gdzie mu wolno łapać gdzie nie.A skoro masz kartę to nie na ten rok tylko na ladnych pare lat.Masz z tego co piszesz tylko kartę wedkarska to panstwowe zezwolenie .Żeby rozszerzyć Twoje prawa do wędkowania trzeba być zrzeszonym w PZW i posiadać drugi dokument ,legitymacje członkowską.Jesli nie chcesz być zrzeszony będziesz wszędzie płacił kupe kasy a po co?Myśle że już zrozumiałeś labadzi 18. (2014/04/16 12:07)

darek-salamon


PS. Dodam ze Twój okręg wedkarski w ktorym mieszkasz' moze miec podpisane porozumienia miedzy innymi dwoma czy trzema okregami respektujace Twoje skladki z waszego okregu.Nie bedac zrzeszony płacisz w każdym okręgu osobno.Pomyśl co CI sie lepiej opłaca?Placic w swoim kole jedna skladke czy na kazdej innej wodzie osobno.Mysle ze pomogłem zrozumieć Ci to zagadnienie w sposób zrozumiały. (2014/04/16 12:14)

JKarp


Nie jest tak do końca ja mówisz. Są wody na których można łowić posiadając tylko Kartę Wędkarską i wcale nie są to jakieś śmieszne bajorka.Należy poszukać takich wód pytając w Gminach lub Starostwach. W Warszawie takim miejscem jest np Jeziorko Czerniakowskie które ani nie jest małe ani tym bardziej bezrybne :-)JK (2014/04/16 12:18)

darek-salamon


Nikt z Was nie zrozumiał pytania które kolega skierował.... więc zadam je jeszcze raz bo sam też tego niedokońca rozumiem... 
Posiadając zezwolenie od PZW, na końcu jest wykaz wód. I najpierw są jeziora w obwodach np. Jezioro x w obwodzie rybackim y, z doplywami rzeki q do jeziora x... mniej wiecej cos takiego... a pózniej jest wykaz wód - jezior poza obwodami... Widze ze (bez urazy )kolega sam nie rozumie, zezwoleń PZW nie wydaje ',,,tylko starostwa -PZW wydaje tylko legitymacje członkowskie i pobiera składki za wedkowanie ,wtedy mówimy o opłatach okręgowych.
Prosze sie nie gniewać kolega pomylił kolejności. (2014/04/16 12:21)

darek-salamon


Starałem sie pomoc jak moglem jeszcze czlowieka besztaja naprawde brak kultury .Tak Panie JKarp moze Pan łapać na łowiskach komercyjnych ale odpowiedz nie dotyczyła Pana.Też to napisałem co Pan, proszę czytać z uwagą. (2014/04/16 12:35)

JKarp


Jeziorko Czeniakowskie to nie jest łowisko komercyjne.
To woda dostępna dla każdego wędkarza posiadającego Kartę Wędkarską.
Na przyszłość proszę zanim da się odpowiedź na forum o sprawdzenie czy rzeczywiście jest tak jak się odpowiada.
Naprawdę jest dużo wód na których można łowić na tzw Białą Kartę ale trzeba poszukać.
Brak kultury obserwuję u Ciebie bo nie sprawdzisz jak jest a besztasz człowieka za brak kultury.
JK (2014/04/16 14:08)

Jędrula


Nie jest tak do końca ja mówisz. Są wody na których można łowić posiadając tylko Kartę Wędkarską i wcale nie są to jakieś śmieszne bajorka.Należy poszukać takich wód pytając w Gminach lub Starostwach. W Warszawie takim miejscem jest np Jeziorko Czerniakowskie które ani nie jest małe ani tym bardziej bezrybne :-)JK

 

 

 

 

 

Janusz , nie besztaj ludzi ! Nie wolno wiedzieć więcej i mieć innego zdania ! Przestań natychmiast ! :)

 



 

(2014/04/16 14:08)

JKarp


Jędruś przepraszam he he ;-)JK (2014/04/16 14:11)

Sebastian91


Witam. Należę do PZW 1 i mam pytanie dotyczące łowiska, a dokładniej co ma znaczyć opis ,Wody drobne po za obwodami rybackimi.Czy jeżeli taki wpis jest to mogę wędkować czy nie? Moje pytanie jest stąd, że mam kilka z nich upatrzonych i chciałem na nie jechać. (2014/05/15 17:52)