Fenwick na łódkę.

/ 3 odpowiedzi

Powoli przymierzam się do zakupu kija na spinningowe łowienie drapieżników w jeziorach z łódki.Główną przynętą ma być guma 5 - 9 cm na główkach 5-12 gram.Spodziewam się przeważnie okoni i szczupaków (raczej niewielkich) i stąd moje "parcie" w stronę nieco delikatniejszego kija żeby "coś tam poczuć" nawet przy niezbyt okazałej rybie.Zainteresował mnie ten model Fenwicka:  HMX Spinning 1,98m c.w.3-18 HMX-S662ML-MF. 

Czy ktoś miał styczność z tym kijem i mógłby coś na jego temat powiedzieć?Trochę obawiam sie przesiadki na taki "patyczek" bo jestem przyzwyczajony do wędek długich 2,7 - 3m z racji tego że łowię z brzegu lub w Wiśle...W tym kiju zastanawia mnie akcja bo jest opisana jako mod/fast i zastanawiam się czy będzie to dobry wybór do gumy bo woblera i obrotówki użyję zapewne ale raczej sporadycznie.Myślałem jeszcze o wersji do 21 gram opisanej jako x-fast ale boję się że będzie zbyt "pałowata"...Niestety nie mam możliwości pomachania żadną z tych wędek.Może macie inne ciekawe propozycje w zblizonej cenie?

grzegorz not


HMX to jedna z dolnych półek Fenwicka...myślę, że w tych pieniądzach znajdziesz coś ciekawszego...
W przeciwieństwie do Ciebie miałem okazję pomachać Fenwickami i powiem szczerze, że szału nie robią... (2014/12/02 18:54)

aldente


Przesiadki na krótki kij nie pożałujesz. Będziesz miło zaskoczony. Ja zamieniłem kij szczupakowy  270 o sporym ugięciu na sztywniejszy ale finezyjny kij firmy Sportex.
Model Black Perl 210cm, o akcji Fast i c.w.15-28g. Powiem jednym słowem: Rewelacja!.
Łowiąc z opadu na "moim" jeziorze  czuje się pstryknięcie okoniowe nawet w małym palcu u nogi :-). Koszty Black Pearl to około 80 Euro. Z tej serii jest aż 16 modeli o różnych parametrach! Nie wiem jednak, czy Sportex ma przedstawicielstwo w PL.
Jednak równie dobrym rozwiązaniem jest przecież Savage Gear Bushwhacker z serii XLNT
Na przykład C.W. 3-18g , 228 cm akcja Fast , waga 115g. Moj kolega łowi na takowy i jest również zadowolony. O ile pamiętam,to na portalu jest kolega reprezentujący Savage.On na pewno Ci doradzi.


(2014/12/02 21:15)

Draq


Kupowanie Fenwicka bez wcześniejszego obejrzenia to spore ryzyko :) Nie wiem jak HMX'y, ja mam dwa patyki z serii Aetos i mają bardzo mocno zaniżone cw. Przykładowo model A702MFS opisany do 21g ciska przynętami 30-40g ;) Jeśli HMXy wypadają podobnie to wziąłbym pod uwagę model HMXS 76L-2-F czyli 2-10g 2,30m
Co do wymienionego wyżej SG, tak się składa że go mam, jest jedną z moich okoniówek. Fajny patyk, pod małym okoniem akcja bardziej szczytowa, większe rybki już ładnie zmuszają blank do większego wysiłku, mocniejszy dolnik pozwala też na zabawę ze szczupakami.
Jednak na Twoim miejscu mając do wyboru SG lub Fenwicka nie zaprzątałbym sobie głowy SG.Serwis w Fenwicku masz w tydzień, do tego kontakt z serwisem zawsze bezproblemowy i o każdej porze dnia ;) Już nie wspominając o dożywotniej gwarancji. W SG jest problem z gwarancją nawet jak masz kartę gwarancyjną, to zupełnie inne podejście do klienta :) (2014/12/02 21:42)