Feeder na prezent

/ 13 odpowiedzi
Witam!

Ostatnio pisałam kiedy mój ukochany jechał na wypad majowy na karpie :) Dzięki Waszym radom kupiłam mu super wędkę i był bardzo zadowolony. Od tego czasu troszkę się zmieniło...bo i ja zaczęłam wędkować. Moje kochanie zabrało mnie kiedyś na staw prywatny i się spodobał. Wyrobiłam sobie w tym roku moją pierwszą w życiu kartę wędkarską:) Mam nadzieję, że tu nikt nie jest przeciwko kobietom na rybach:), ale musiałam się pochwalić.

A teraz już przechodząc do sedna sprawy- mój mężczyzna ma niedługo urodziny i wiedząc już ile sprzęt wędkarski kosztuje zrobiłam zbiórkę rodzina + przyjaciele i wyszła mi całkiem niezła kwota 1000 zł. Mam w planie kupić mu taką parasolkę wędkarską i pokrowiec na wędki (stary będzie dla mnie :D) no myślę, że w 400 zł się zamknę. Mam nadzieję, że w wyborze tego sobie poradzę sama natomiast mam problem w wyborze wędki i kołowrotka.

Wiem, że ma być Feeder jakiś co najmniej 120 g i tak miękko chodził, tzn nie był sztywny. Kupiłam mu 2 lata temu feedera Mikado (takiego czerwonego 360/180 g) i do tego kołowrodek Shimano Cantana (też czerwony)  zaraz poszukam całych nazw i właśnie on tą wędkę bardzo lubi bo świetnie na niej widać nawet małe brania i bardo fajnie się holuje rybki. Raz sama miałam ją w rączkach i mimo, ze była na niej mała płotka to myślałam, że złapał się jakiś rekin (w porównaniu do moich wędek). I właśnie kończąc wywód chciałam zapytać i poprosić o radę w sprawie tej wędki.

Dodam jeszcze, że łowimy na kanale/rzeczce raczej nurt nie jest mocny, powiedziałabym, że średni. Czytałam wątek o feederze na karpia, ale raczej z tamtego wątku nic nie wybiorę, bo autor miał chyba trochę inne potrzeby, ja nie potrzebuję takiego "mocnego feedera". W sumie moje kochanie powiedziało, że może być druga taka sama wędka z Mikado, ale nie widzę już jej w sklepach :(

Mam nadzieję, że nikogo nie zrazi babskie długie chaotyczne ględzenie :P
vingill


Wyniki moich forumowo-internetowych łowów:

Aqualite Light Feeder 3.60m do 120g- czasami możemy łowić na Odrze (chciałabym coś aby było kompromisowe na tyle delikatne aby można było łowić na małym nurcie ale i dało rado na troszkę większym, chociaż, czy da się uzyskać taki kompromis?).

Alternatywnie mógłby być : Aqualite Heavy Feeder 3.60m do 180g mógłby ktoś o niej coś napisać?

Znalazłam też mieszczącą się w budżecie : Powermesh Feeder 3.60m do 150g, ale o niej też nie widzę dużo opinii na forum.

 

Poza budżetem: Team Daiwa Heavy Feeder 3.90m 150g (chyba, że kupiłabym kołowrotek do 200 zł, ale czy znajdę w tej cenie dobry kołowrotek do tego modelu wędki?)

 

I zachwalana: Mikado Ultraviolet Heavy Feeder 360cm / 120g do której mam mieszane uczucia bo jedni piszą, że super a inni, że się szybko coś w niej psuje.

I proszę o opinie o kołowrotkach bo w tym temacie to ja już jestem totalna noga jak na razie.

(2015/03/25 11:41)

korzun04


http://allegro.pl/wedka-cormoran-gf-feeder-pro-3-90-80-230g-bydgoszc-i5120788860.htmlhttp://allegro.pl/kolowrotek-ryobi-zauber-3000-gratis-szpula-alu-i5188228123.html

Może taki zestaw.... solidny, posłuży kilka sezonów. pozdrawiam (2015/03/25 12:51)

Karol2929


Pisałaś o miekkim kiju ... ale ja polecam ten kijaszek... b.dużo dobrych opinii...

http://allegro.pl/mikado-golden-bay-feeder-360-140-gratisy-i4905970853.html (2015/03/25 12:57)

notaki


zaraz .. zaraz.. łowiłas na "potwora" o c.w 180 g i na płoci miałas wrażenie że ciągniesz rekina ?
Na takim do 120 g bedziesz miała wrażenie, ze w Twojego rekina uderzyła cokolwiek większa rybka :D :D :D (2015/03/25 19:28)

vingill


zaraz .. zaraz.. łowiłas na "potwora" o c.w 180 g i na płoci miałas wrażenie że ciągniesz rekina ?
Na takim do 120 g bedziesz miała wrażenie, ze w Twojego rekina uderzyła cokolwiek większa rybka :D :D :D


Bo ja ogólnie dopiero się uczę i zazwyczaj przy rybie 30 cm krzyczę do mojego faceta, że ciągnę rekina :)


Jak on odczuwa to nie wiem. Wiem, że się ze mnie śmieje. (2015/03/25 22:23)

LeoAmator


Powermes Daiwy i Ultravioleta mam .Ultraviolet fajny ale daiwa pozwala celniej rzucić,fakt jest sztywniejsza i ma tylko 2 szczytówki.Tylko moje są w wersji 3.90 (2015/03/25 22:39)

abraham


Polecam super tanie mocne i wytrzymałe takie feedery Sam używam i jak dotąd spisują się wspaniale. Pozdrawiam. (2015/03/26 08:19)

mayki007


Przuzwoita wedka jest mikado golden bay. Super praca i wykonanie. Ja mam 2 kije takie jeden 2 lata a drugi tydzien temu zakupiony. Do nich tez mam podpiete shimano catana 4000 i chodzi wszystko plynnie i delikatnie. Co do ceny ja na allegro za kij dalem 170zl+13zl kurier. 2kij godny to mikado sakana hanta 390/140 super lezy w reku. Moja zonka tylko teraz tym kijem lowi cena ok 190zl (2015/06/01 16:21)

mayki007


Dodam tylko ze mikado sakana hanta zakupiony byl do method feeder na karpia ale przy uzyciu srednij szczytowki to nawet branie oklejki jest super wyrazne. Co do rzeki tez jest super. Sprawdzony na bugu i narwi. A co nad jeziorem tez wszystko gra. (2015/06/01 16:28)

unix


Witam
I ja coś od siebie: Konger Medalist Feeder. Bardzo miękkie z zarazem z dużym zapasem mocy.
Karpie 5kg bez żadnej zabawy się wyciąga. Czułość wędziska bez zastrzeżeń, bo widać nawet jak drobnica delikatnie szturcha koszyk zanętowy. Kołowrotek Spro Long Cast Pro 460 - na dużą rzekę i na Karpie się nadaje.

Pozdrawiam (2015/06/01 21:06)

mayki007


Zgodze sie z kolega. Mialem kongera medalist z dopalaczem 360-420/150 i takze mi sprawdzal sie ten kijaszek ale wymienile go na mikado golden bay. Ale moja zona uzywa mikado sakana hanta i bo ten kij dla kobiety super lezy w dloni. Kij ten stylizowany jak karpiowka ale jest super delikatnym feederem. (2015/06/02 07:26)