Feeder - kulki proteinowe.

/ 5 odpowiedzi
Chciałem się dowiedzieć czy jak używam Feederów o wyrzucie 100g ciężkości i długości 3.6m  opłaca się stosować kulki proteinowe czy takie wędki wytrzymają hol jakieś mocniejszej ryby? myślę tu o Karpiu wędkuje na ciepłym kanale gdzie znajduje się każda ryba i chciałem zapytać jaką rybe można wyciągnąć na kulke proteinową ?
Jędrula


Oczywiście , że możesz stosować kulki proteinowe pod łowienie feederem . Wędka o takim cw z dobrym zestawem i żyłką poradzi spokojnie dwucyfrówce . (2014/07/31 17:07)

zali16


Możesz mi powiedzieć jakiej w sierpniu warto spróbować użyć kulki chodzi mi o smak ? (2014/07/31 17:16)

JKarp


Dawaj Jędruś hi hi ;-)))
Feeder czy karpiówka - każda z nich da radę. Jedna lepiej druga może ciut gorzej, czasem wcale ;-)To że masz 100 g wyrzutu to jedno. Ważny jest materiał z jakiego zrobiono kij. Szklak będzie składał się pod karpiem bardziej niż kijek z dobrego grafitu. Grafit może być parabolikiem itd itd ale ogólnie feeder da radę... aż sam zauważysz, że na karpiówce jest inny hol.
Ważna jest praca kulki, jej stabilność niż to czy jest truskawkowa czy inna.Coś na początek z truskawki, squida, oba smaki połączone, ryba-truskawka, scopex -  jest tego multum i tylko od Ciebie zależy czy chcesz kupić kulki za 30 zł czy za 70 zł.JK (2014/07/31 17:25)

notaki


Szóstka na feedera idzie jak tralala :D
W czasie powodzi zabrało stawy karpiowe na Słowacji i w moim Popradzie karpia w czorty , więc ćwiczę ile się da :D ( niestety - ja wypuszczam, inni pewnie nie :-(, ale drań się wycwanil i na byle co nie idzie i w tym moja szansa )
Bezpiecznie  się łowi na feeder w rzece, szcególnie, że karpicho ma ograniczone pole manewru, bo szory co kilkadziesiąt metrów , a on tego nie lubi.
Na jedno trzeba zwrocic uwagę.
Bez nerwów. Spokój i jeszcze raz spokój. Dać mu odjechać pare razy i nie spieszyć sie, bo feeder jednak pod takimi obciązeniami mocno się gnie, ale za to pieknie męczy rybe :-) (2014/07/31 18:55)

Jędrula


Dawaj Jędruś hi hi ;-)))
Feeder czy karpiówka - każda z nich da radę. Jedna lepiej druga może ciut gorzej, czasem wcale ;-)To że masz 100 g wyrzutu to jedno. Ważny jest materiał z jakiego zrobiono kij. Szklak będzie składał się pod karpiem bardziej niż kijek z dobrego grafitu. Grafit może być parabolikiem itd itd ale ogólnie feeder da radę... aż sam zauważysz, że na karpiówce jest inny hol.
Ważna jest praca kulki, jej stabilność niż to czy jest truskawkowa czy inna.Coś na początek z truskawki, squida, oba smaki połączone, ryba-truskawka, scopex -  jest tego multum i tylko od Ciebie zależy czy chcesz kupić kulki za 30 zł czy za 70 zł.JK

No właśnie to miałem na myśli .






(2014/08/01 10:53)