Echosonda Sonar Fish

/ 10 odpowiedzi
prosze o rade na temat echosondy Echosonda Sonar Fish Finder DF48

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik42354


Przyjacielu. Jest to sprzęt marnej jakości i o małych możliwościach.

Oczywiście można się na to skusić, bo przecież nie zawsze jesteśmy na tyle zasobni żeby wydawać kasę aż do bólu, ale proponuję pooszczędzać i kupić coś, co będzie nam służyło długo i z dobrym skutkiem.

Wyświetlacz jest tu malutki, grafika jest cienka, sama cena sugeruje że jest to zabawka.

Nie jestem sprzęciarzem czy gadżeciarzem, ale nie kupił bym takiego sprzętu.

Proponuję zaczekać i wydać na to około 300-400 złotych. Broń Boże nie kupuj takiej zabawki której nadajnikiem rzuca się z brzegu, bo to jednorazówki.

Pozdrawiam.

(2010/08/21 12:36)

u?ytkownik47983


Posiadam sprzęt, w którym nadajnikiem rzuca się z brzegu. Zbadałem już nim linię brzegową w trzech okolicznych żwirowniach. (2010/08/21 13:57)

pisaq


Dajcie spokój z tymi echosondami, jak nie macie co robić z kasą to oddajcie na powodzian.
Takie ustrojstwa to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Jedyne co można z nią zrobić to określić głębokość, a i to nie jest pewne. (2010/08/21 14:32)

u?ytkownik47983


a to echosonda ma służyć do czegoś innego niz określania glębokosci? Mnie ta cecha w zupełności wystarcza (2010/08/21 15:28)

saw


Bez urazy ale głębokość można określić gruntomierzem za 50 groszy, echosonda powinna przede wszystkim poinformować o tym jaki mamy typ dna, twardo, miękko, górka czy dołek... Zakup echosondy do sondowania głębokości to chyba lekka pomyłka jest:) Minimum co przychodzi mi do głowy to Humminbird Piranha MAX 150, koszt ok 450zł. (2010/08/21 17:34)

margor1976


no ja se dzisiaj bez echolota to łowienia nie wyobrażam, i tylko spinninguje, ale dzięki tej zabawce jestem w stanie namierzyć duże ławice stynki czy sielawy przy których  to zbierają się grube okonie czy szczupaki, dodatkowo namierzenie górki, spadu, blatu, czy podwodnej półki bez echa jest to nie możliwe, ja kupiłem na allegro humnibirda nowego ze stanów, za dwie paczkii cena dobra sprzęt też dobry, tylko brakuje mi skali metrycznej, chociaż zaczynam się przyzwyczajać,......... może dzięki tej zabawce spełni się mój,  amełykański seeen :) (2010/08/21 17:48)

u?ytkownik42354


Lampe - a baterie w tym nadajniku możesz wymienić -????????   :-P (2010/08/22 14:31)

pisaq


Echosonda do określania głębokości? Do tego wystarczy gruntomierz - kawałek sznurka i ciężarek.
Echosonda służy do poznawania konfiguracji dna (podwodne górki, uskoki dna, dawne koryta rzek, karczowiska, podwodne łąki, miejscówki "postindustrialne") i jego rodzaj, twardości (kamienne rafy, dno muliste, piaszczyste, żwirowe, betonowe czy jakie tam chcecie), a to jest wręcz niezbędne do poławiania niektórych (wszystkich) ryb.
Jasne, można to wybadać gruntomierzem, ale zajmie to bardzo dużo tak cennego czasu.
Jeżeli ktoś szuka pojedynczych ryb na echu to... powodzenia. Będzie kusił karpia kopytem albo czekał aż szczupak zaatakuje kulkę proteinową ;)

Echosonda, gps i silnik - są to trzy rzeczy, bez których nie wyobrażam sobie wędkowania z łodzi.
Jestem człowiekiem zajętym, czasu mam bardzo mało, a co za tym idzie - nie chcę go przeznaczać na wielodniowe poszukiwania karcza ciężarkiem na sznurku.

Co nie zmienia faktu, że te najtańsze echosondy (te z wyświetlaczem wyrwanym z "ruskich jajek") są niezwykle drogimi (i niezbyt pewnymi)... gruntomierzami dla bogaczy ;)

Duży przejrzysty ekran, co najmniej 4 stopniowa skala szarości (choć lepiej 16 albo kolor 256), wymienialny stożek, edytowalna funkcja grayline (procentowa skala szarości, pokazuje twardość dna), możliwość ustawienia: czułości, redukcji szumów, prędkości wyświetlania i wodoszczelność IPX7 - to są cechy, jakimi powinna się cechować PODSTAWOWA echosonda.
Nie mówimy tu o dwon imaging, structure scan czy innych bajerach, ale o podstawowych czynnikach mających na celu umożliwienie używania echosondy do tego, do czego została stworzona.

Te "Russian Eggs" to jakby samochód z pedałami zamiast silnika...  (2010/08/22 14:48)

u?ytkownik47983


Ghostmir,
Nie próbowałem:) Póki co działają już 4 rok (przyznaję - niezbyt eksploatowane). (2010/08/25 11:51)

bankowy72


kolego twoja specyfikacja podstawowej echosondy to troche przesada to lepiej kupic kamere podwodna i plazme 50 cali super obraz gwarantowany (2014/08/22 00:36)