» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Echosonda Lowrance Mark 5x pro

Witam, na pocz徠ek przepraszam jak pisz w z造m miejscu :)

Planuje zakup echosondy, 這wi na r騜nych g喚boko軼iach - od ok 3do 15m.
Upatrzy貫m sobie co takiego: Lowrance mark 5x pro.
Czy by豚y to dobry wyb鏎? Mo瞠 macie jakie inne propozycj, na co warto zwr鏂i uwag przy wyborze? Szczerze m闚i帷 jestem zielony w tej kwestii.
Dzi瘯i wielkie za odpowiedzi.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/06/02 21:55
widze kazdy skory do pomocy...

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/06/03 06:54

Echosonda Lowrance Mark 5x Pro 

To bardzo dobry wyb鏎  je瞠li nie jestes wymagaj帷y , ma dwa sto磬i rozchodz帷e si od 60 do 120 stopni poza tym du篡 5 calowy ekran o dobrej rozdzielczo軼i, duz skale szaro軼i , nie 幢e radzi sobie na p造ci幡ie b璠ziesz zadowolony . Posiadam j

Pozdrawiam

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/06/03 09:25
Te mam t echosond i polecam .Du zalet jest to ,瞠 posiada menu po polsku.Je瞠li zdecydujesz si na zakup to proponuj zakup w zestawie / torba ,akumulator,豉dowarka / 

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/06/03 14:13
a je瞠li chodzi o kwestie ryb to te mo積a si kierowa chod troch czy nie ma sensu w og鏊e na t funkcj patrze?

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/06/04 17:00
Oczywi軼ie 瞠 ma sens,tylko  nie prze陰czaj na ikony a na 逝ki i staraj si uczy "czyta"wy鈍ietlanych informacji

zg這 naruszenie

Reklama

wys豉no: 2012/06/12 18:14

a je瞠li chodzi o kwestie ryb to te mo積a si kierowa chod troch czy nie ma sensu w og鏊e na t funkcj patrze?

Ikonki ryb to pic na wod, wi瘯szo嗆 to fikcja, b帳le, p璚herze gazu itp. Oczywi軼ie nie zawsze, ale zdecydowanie namawiam Ci do ustawienia normalnego echa tak 瞠by widzia jedynie 逝ki. Druga sprawa dla mnie podstawowa, nic nie da p造wanie za rybami sugeruj帷 si ikonkami, lepiej patrze na g喚boko嗆 i skupi si na ciekawych strukturach dna. Jest oczywi軼ie kilka wyj徠k闚, bo sam czasami te szukam jesieni 豉wic leszczy na rozleg造ch blatach, lub drobnicy gdy p造wam ze spinningiem, ale z regu造 miejsca te pokrywaj si ze spadami, czy g鏎kami. Nawet wtedy nie w陰czam funkcji fish ID bo jest mocno naci庵ana moim zdaniem i wol sam interpretowa obraz z wy鈍ietlacza.

Podsumowuj帷 to jestem z tej echosondy bardzo zadowolony, jest prosta w obs逝dze, nie wariuje na p造ciznach i posiada wspomniane dwa sto磬i, szeroki z kt鏎ego g堯wnie korzystam jak szukam 豉wic i w御ki gdy chodzi mi o g喚boko嗆 i dok豉dne echo. Generalnie uwa瘸m, 瞠 jest to dobra inwestycja i dobrze wydana kasa.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/06/12 18:43
Mam tak echosond do srzedania jak chcesz to napisz to sie dogadamy.
Pe貫n zestaw razem z plecaczkiem. Instrukcja obs逝gi polskie menu.
U篡wa貫m kilka razy wskazuje super. Najlepsza w poszukiwaniu ryb (szczupaki ,sumy, sandacze)
M鎩 telefon 604 964 446

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/06/21 21:31
Koledzy jak na Lowrance mark5x pro odr騜ni dno mi瘯kie od twardego 

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/06/25 19:28
Oczywi軼ie 瞠 ma sens,tylko  nie prze陰czaj na ikony a na 逝ki i staraj si uczy "czyta"wy鈍ietlanych informacji

Heniu!A czy mo瞠sz co powiedzie na temat Echo 200?Podobne parametry do Twojej echosondy.

zg這 naruszenie

Reklama

65-03003 K-DON TORBA NA PRZYN

65-03003 K-DON TORBA NA PRZYN - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

Torba ?Top Loader? na przyn皻y sztuczne z ?Full Shock Protection? i trzema regulowanymi pude趾ami (32x22.5x5). W zestawie jeszcze jedno ma貫 pude趾o ( 25.5x14x3.5) na akcesoria. 2 przednie i

cena: 139,00 PLN

wys豉no: 2012/07/23 01:12
witam jestem tu nowy i potrzebuje pilnie pomocy tez mam ta sonde i nie mam pojecia jak ja najlepiej ustawic zeby pokazywala luki a nie ikony ryb jaka czestotliwosc itp z g鏎y dzi瘯uje

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/07/23 09:23

Fish ID najlepiej wy陰czy i zapomnie o tej funkcji. Co do ustawie to trzeba dostosowa do jako軼i wody( czysta, brudna), g喚boko軼i( wyb鏎 sto磬a, ), sposobu poruszania si po wodzie ( szybki, wolny trolling itd). Trzeba poprostu po鈍i璚i par godzin nad wod i rozpracowywa najlepsze ustawienie na danym akwenie. Ja u篡wam do tego koguta b康 gum i patrz czy echo rysuje kreski i do jakiej g喚boko軼i s one wyra幡e ( czu這嗆). Je瞠li chodzi o tzw. 逝ki to zale篡 od pr璠ko軼i 這dzi, czy ryba przep造wa w przeciwnym kierunku (wyra幡y 逝k), czy p造nie " z nami" chwil pod 這dzi (d逝ga krecha) itd. Nale篡 te pami皻a o umiejscowieniu czujnika, aby nie by zbyt blisko silnika elektrycznego bo echo zaczyna 鈍irowa. Przy nap造waniu na g喚bokie spady blisko brzegu gdzie r騜nica g喚boko嗆i jest znaczna z prawej i z lewej strony burty echo lubi si zawiesi. Wynika to z szeroko軼i sto磬a 60* dlatego na g喚bokie rynnowe zbiorniki lepszy jest mniejszy k徠 sto磬a.

P造wa, p造wa i jeszcze raz p造wa a echo zacznie wsp馧pracowa.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/07/23 11:23

Heniu!A czy mo瞠sz co powiedzie na temat Echo 200?Podobne parametry do Twojej echosondy.

Zbyszku , przepraszam 瞠 tak p騧no odpowiadam ,ale to s dwie r騜ne echosondy i tej Twojej nie znam . Parametry mog by podobne lecz funkcje r騜ne .

Pozdrawiam

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/07/23 11:40

Fish ID najlepiej wy陰czy i zapomnie o tej funkcji. Co do ustawie to trzeba dostosowa do jako軼i wody( czysta, brudna), g喚boko軼i( wyb鏎 sto磬a, ), sposobu poruszania si po wodzie ( szybki, wolny trolling itd). Trzeba poprostu po鈍i璚i par godzin nad wod i rozpracowywa najlepsze ustawienie na danym akwenie. Ja u篡wam do tego koguta b康 gum i patrz czy echo rysuje kreski i do jakiej g喚boko軼i s one wyra幡e ( czu這嗆). Je瞠li chodzi o tzw. 逝ki to zale篡 od pr璠ko軼i 這dzi, czy ryba przep造wa w przeciwnym kierunku (wyra幡y 逝k), czy p造nie " z nami" chwil pod 這dzi (d逝ga krecha) itd. Nale篡 te pami皻a o umiejscowieniu czujnika, aby nie by zbyt blisko silnika elektrycznego bo echo zaczyna 鈍irowa. Przy nap造waniu na g喚bokie spady blisko brzegu gdzie r騜nica g喚boko嗆i jest znaczna z prawej i z lewej strony burty echo lubi si zawiesi. Wynika to z szeroko軼i sto磬a 60* dlatego na g喚bokie rynnowe zbiorniki lepszy jest mniejszy k徠 sto磬a.

Mareczku ,gdzie poczyta貫 i cze嗆 i chwa豉 ale je瞠li nie mia貫 doczynienia z echo to nie zabieraj g這su i nie udzielaj g逝pich rad

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/07/23 13:53

Napisz z czym si nie zgadzasz to podyskutujemy. Mo瞠 si dowiem czego nowego. U篡tkuje to echo od 3 lat.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/07/23 17:01
Je郵i u篡tkujesz od trzech lat ,to ciekawe gdzie montujesz przetwornik ,bo jak piszesz 瞠 przy silnku 順wiruje to pytam si gdzie ? bo my montujemy za ruf obok silnika i nic si nie dzieje

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/07/23 17:34

Na burcie za pomoc specjalnego uchwytu z regulacj zanu瞠nia ( oko這 20 cm pod powierzchni wody). U mnie silnik traxxis 55 zak堯ca prac sondy gdy czujnik jest na rufie, licznik g喚boko軼i miga pokazuj帷 0,1m mimo i jestem wtedy na blacie na 12 metrach. Gdy jest zamontowany oko這 1 metra przed silnikiem wszystko jest wporz康ku.

Widz, 瞠 interesujesz si tematyk dotycz帷 sonar闚 wi璚 czekam na konkr皻ne wskaz闚ki dotycz帷e Lowrance Mark 5x pro , kt鏎 jak piszesz sam u篡tkujesz. Napisa komu , 瞠 pisze bzdury to potrafi ka盥y ale podeprze si argumentami i merytorycznie doradzi to ju niewielu. Jak dot康 nie wykaza貫 si w temacie ale mo瞠 napiszesz o swoich do鈍iadczeniach z u篡tkowania tej echosondy, o ustawieniach, plusach i minusach ???

zg這 naruszenie

wys豉no: 2012/07/23 18:15
Nie mia貫m zamiaru Ciebie obra瘸 ja mam Osapiana 45 kolega MK i nie mamy zak堯ce ,a Ty twierdzisz 瞠 ,silniki wypaczaj wyniki ,dla nas to bzdura .Je郵i chodzi o ustawienia echa to nie ma 瘸dnej filozofii ,ustawiasz auto lub konfigurujesz ustawienie r璚zne .

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/07/23 19:44

Kolega , z kt鏎ym trollinguje ma Maxxisa 55 i te wprowadza zak堯cenia. Ma t sam echosond. Kiedy por闚nywali鄉y ich dzia豉nie ( p造wali鄉y z dwoma) jedna ustawiona "auto" a druga "tryb r璚zny" wed逝g w豉snych ustawie z u篡ciem wspomnianego koguta na g堯wce 20 gram. W trybie "auto" nie by這 go wida wog鏊e natomiast by dobrze widoczny w "trybie r璚znym" gdy skokami podci庵a貫m go z 15 metr闚. ( rysowa這 schody ). Niemniej jednak ustawienia r璚zne trzeba korygowa co jaki czas ze wzgl璠u na zmieniaj帷 si przejrzysto嗆 wody.

Og鏊nie polecam t echosond mimo paru niedogodno軼i, np. pod鈍ietlenie wyboru opcji jest ma這 widoczne i 瞠by zatwierdzi klawiszem Enter trzeba si bli瞠j przyj瞠, kt鏎a opcja jest zaznaczona.

Wbrew pozorom ustawienie r璚zne nie jest takie "hop-siup" i zabra這 mi sporo czasu zanim ustawi貫m j wedle swoich oczekiwa.

Silniki elektryczne wytwarzaj pole magnetyczne i by mo瞠 ( gdybam) ma to wp造w na prac blisko umiejscowionego czujnika, za豉manie si struktury wody pod wp造wem 鈔uby te mog這by mie wp造w ale te gdybam. U mnie opcja mocowania na rufie si nie sprawdzi豉 co nie oznacza, 瞠 jest to regu陰.

Wcze郾iej mia貫m starego humminbird'a i czujnik by zamocowany opaskami bezpo鈔ednio na obudowie silnika, g喚boko嗆 czyta dok豉dnie ale pozosta貫 "obrazy" by造 ju mocno w徠pliwe ;) Mark 5x pro sprawdza si doskonale cho mam 鈍iadomo嗆 , i tempo w jakim rozwija si elektronika pozostawi j daleko w tyle. Niemniej jednak wci捫 jest to ciekawa oferta Lowrance'a.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/07/23 20:47

Poczytaj co piszesz o sto磬u ,60 i lepszy jest mniejszy ? w tym echo ? !!!!!!!!!!! 

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/07/23 21:13
Mniejszy ni 60 stopni jest lepszy na g喚bok wod, co w tym dziwnego ???

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/07/23 21:16

przecie dobrze wiesz , 瞠 mark pro ma 60/120 wi璚 sk康 to pytanie??? Jakie gierki, prowokacje???

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/07/24 08:52

畝dna prowokacja , tylko piszesz 瞠 , lepszy mniejszy sto瞠k a wiesz 瞠, to echo nie ma mniejszego i tyle

pozdrawiam

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/08/26 15:23
Witam.
A cos na temat tej sondy LOWRENCE X86 DS szukam czegos dla siebie (jestem poczatkujacy w tej dziedzinie) Znalazlem na allegro ta sonde za ok 300zl. (powystawowy sprzet) w komplecie jest sonda , przetwornik z 8m. kabla i aku. Czyli do pelnego kompletu brakuje ladowarki , torby i uchwytu do przetwornika. I teraz moje pytanie czy warto za ta cene kupic to echo (lub do jakiej ceny bedzie jeszcze warto ja licytowac). Czy moze zainwestowac w cos innego ?

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/01/06 14:40
Witam, mam pytanko odno郾ie kilku funkcji:
1. Czysto嗆 wody
2. Redukcja zak堯ce

Czy te funkcje tylko wp造waj tylko na odpowiednie ustawienie parametr闚: czu這軼i i greyline, czy jeszcze wp造waj na inne?

Na jakie parametry wp造wa funkcja tryb w璠karski?

W w徠ku nie pad豉 odpowied ja odczytywa twardo嗆 dna - te mam z tym problem, jak wiedzie czy dna jest twarde czy mi瘯kie? Szczeg鏊nie to jest trudne je郵i p造waj帷 zmieniamy parametry pracy.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/10/02 12:39
Witam  mam zamiar kupic  echo  Mark 5 pro  za granic  bo tu akurat  obecnie przebywam i z tego co sie  zorientowa貫m  wrazie  awarii polski  serwis  nie przyjmie towaru z  nie polskiej  dystrybucji i moje pytanie czy  te  urz康zenia  s awaryjne ? i czy warto brac  echo we wlosech za 750z  czy  lepiej w PL za 1150 ? czy ta ro積ica  jest warta  ryzyka zwi您anego z ew  brakiem gwarancji  bo wiadomo  ze do   italii  nie bede  wysy豉l   towaru.

zg這 naruszenie

12&helip; ostatnia

strona g堯wna forum

Google