Echosonda Lowrance cena i opinie

/ 1 odpowiedzi
Witam,

bardzo proszę o pomoc doświadczonych wędkarzy.
Chcę kupić jedną z poniższych echosond :

1. Lowrance Elite 7
2. Lowrance HDS 7 z sonarem bocznym
3. Lowrance HDS 9 z sonarem bocznym (najprawdopodobniej mnie nie stać)

Pytanie czy HDS 7 z sonarem będzie dobrze obrazować na 7 calowym wyświetlaczu? Czy 9 cali to minimum?

Co byście wybrali na moim miejscu? Czy jest sens wydawania bardzo dużych pieniędzy na HDS?
A może elite wystarczy? Dodam, że od następnego sezonu rozpoczynam zaawansowaną przygodę z zawodami.

Do tej pory miałem Lowrance x4 - nie polecam nikomu, totalna masakra. Nie odzwierciedla prawidłowo dna, zalany las jest w zasadzie niewidoczny, ogólnie porażka i z chęcią ją oddam za półdarmo (jest w idealnym stanie).

pozdrawiam
jimmi1234


Witam.Posiadam HDS5 Gen2 i jestem bardzo zadowolony. A wybór Elite czy HDS zależy od Twoich wędkarskich potrzeb. Ja kupiłem HDS'a dlatego bo w czasie zakupu tańsza seria Elite nie miała jeszcze możliwości zapisu danych na SD. A to był dla mnie warunek konieczny. Teraz jak wiadomo Elite 7 już taką funkcjonalność posiada. Ale już po zakupie miałem możliwość porównania Elite 5 z HDS i pierwsza rzecz jaką zauważyłem to szybkość działania. HDS Gen 2 to błyskawica a Elite 5 żółw. No ale myślę że Elite 7 ma już chyba szybszy procesor niż Elite 5. Następna sprawa to jakość wykonania (działania) przycisków - mówię dalej o porównaniu HDS5 Gen2 z Elite 5 choć widzę że Elite 7 ma układ identyczny z Elite 5. Przyciski w piątce są małe i niepraktycznie poukładane (chodzi o te na samej górze czyli "Page" i "+","-"). Operowanie nimi gdy ręce są zmarznięte bądź w rękawiczkach nieporównywalnie trudniejsze niż w HDS. No i system LSS działa tylko w HDS. Elite może mieć tylko sonar boczny DSI a HDS Stucture Scan LSS.  LSS rozróżnia prawią i lewą stronę a DSI niestety nie. Stwierdzam że mój wybór był najlepszy z możliwych, a Twój zależy od tego do czego echo ma Tobie służyć. Mój wyświetlacz ma tylko 5 cali ale mi to w z zupełności wystarcza. Na temat 7-mio czy 9-cio calówki niewiele mogę powiedzieć. Zapewne komfort i czytelność większe ale czy to na tyle istotne zdecyduj sam. (2013/09/09 09:55)