Dżdżownice kalifornijskie

/ 8 odpowiedzi
Zapraszam na ciekawą stronę poświęconą dżdżownicami kalifornijskimi www.dzdzownice.e-sklepo.pl
jakubek


Bardzo mnie te dżownice ciekawią. Interesuje mnie jakie ryby można na nie łowić? Łapał ktoś z forum na takie dżownice ( kalifornijskie )? (2009/10/08 06:48)

jacek1982


Witam jakubek dżdżownice kalifornijskie są w sprzedażny normalnie w sklepach wędkarskich w styropianowych pudełkach jedyne do czego można je porównać to mniejsze rosówki nic innego nie różnią się niczym od naszych rodzimych robaków a wędkowanie tak samo daje skutki co zwykły robaczek pozdrawiam (2009/10/08 11:13)

u?ytkownik14499


Nie wiem jak sie łowi na kalifornijskie bo u mnie w sklepie wędkarskim już od kilku lat ich nie ma. Mam za to hodowlę "naszych" dżdżownic i powiem Ci,że "mucha" nie siada tylko ryba :D Kiedys łowiłem na kalifornijskie i w/g mnie nie ma żadnej różnicy chociaż co swoje to swoje :) (2009/10/08 12:23)

jakubek


jacek1982, przemo34 dzięki za odpowiedzi. Chyba sprubuje hodowli tych dżownic kalifornijskich bo nie chce mi się już wiecej biegać po ogrodzie i kopac dziur w poszukiwaniu dżownic zwykłych. (2009/10/08 18:40)

kubanowak852


Ja tam zawsze zakładam normalne dżdżownice ryby się nimi ciekawią. Tylko trzeba trochę poczekać aż będzie branie . Trzeba mieć cierpliwość. Czym cieplej tym lepiej. (2010/02/19 13:17)

Waldi Fish


Warto sobie w ogrodzie zrobić kompostownik i wpuścić tam dżdżownice kalifornijskie. Pożytek będzie podwójny, z jednej strony będziemy mieć przynętę na ryby, która się nam będzie rozmnażać, a z drugiej strony otrzymamy bardzo dobrą ziemię do roślin doniczkowych lub pod inspekty, ponieważ dżdżownice te słyną z bardzo skutecznego przerobu martwej materii organicznej. Do tego kompostownika oprócz zgrabionych liści, chwastów można wrzucać resztki z kuchni. Należy tylko zabezpieczyć go przed nornicami dla których dżdżownice są przysmakiem i mogą bardzo szybko przetrzebić nam hodowlę. (2010/02/21 10:37)

u?ytkownik28954


a ja co do dżownic  to juz nie mam przekonania nie wiem kiedys potrafiłem cokolwiek złapac na nie a w zeszłym roku kurcze wogole zeszły sezon łowiłem cały czas na białego,kukurydze i czasami pęczak. (2010/02/24 18:42)

Waldi Fish


Mam Paweł podobne spostrzeżenia. W ubiegłym roku na dżdżownice ryby brały kapryśnie, a znacznie lepiej na inne przynęty. Może to dlatego, że dżdżownice im spowszedniały, gdyż wędkarze używają ich od wielu lat, a teraz przybyło dużo nowych przynęt, które są dla nich rarytasem. Czasem robiłem kanapkę kukurydzy z dzdżownicą i efekty tego były niezłe, bo było więcej brań ryb, z których część bardziej lubiła kukurydzę, a część dżdżownicę. (2010/02/25 20:33)