» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Du瞠 leszcze

Witam,po dwutygodniowym n璚eniu kukurydz zacz窸o co si dzia,tzn. podp造waj ma貫 leszczyki,ale to nie jest m鎩 cel na nast瘼ny wypad na ryby.Chcia豚ym z豉pa leszcze ale to takiego du瞠go leszcza,tylko nie wiem co na haczyk za這篡 spr鏏uje na kukurydz,bo przecie tym n璚,makaron,pink.Mam pytanie czy co wi璚ej wzi望,o kt鏎ej porze najlepiej na leszcza?N璚i dalej kukurydz czy zmieni na specjaln zan皻 na leszcza?
Z g鏎y dzi瘯uj
Rafa

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/06/21 20:28

Musz przyznac ze 2 tegodnie n璚enia to bardzo d逝go. Ale to dobrze, na pewno b璠zie tam du穎 niema造ch ryb po takim n璚eniu. Na chaczyk zalu to czym n璚isz, czyli kukurydz.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/06/21 21:08
U mnie przyn皻a na leszcza jest zawsze spora, kukurydza lub 2 ziarna i do tego 4 - 6 bia造ch robak闚. Dzisiaj w豉郾ie wr鏂i貫m ze swojej miejsc闚ki "leszczowej" i troch po這wi貫m, ja teraz u篡wam do n璚enia zan皻y kupnej drobnej (marka, rodzaj wg. w豉snych upodoba, ja polecam co od Lorpio lub Marcela) + 1/4 kukurydzy do niej lub pude趾o bia造ch robak闚 (na 1kg zan皻y), nie wiem jak u Ciebie ale u mnie na razie te najwi瘯sze leszcze ci篹ko z豉pa, takie do kilograma podchodz, ale najlepszy czas na moim 這wisku na leszcze jest od po這wy lipca do ko鎍a sierpnia, wtedy r闚nie n璚 "grubiej" og鏊nie sierpie to najlepszy miesi帷 na po這wy leszcza tam gdzie 這wie, a co do pory to u mnie jest to okolica godziny 12, potem cz瘰totliwo嗆 bra si zmniejsza, ale nie jest 幢e, a nast瘼nie ko這 18 - 19 jest druga tura intensywniejszych bra.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/06/21 21:19
Na hak makaron ,,kolanka'' i tym karmi , powinno da wyniki.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/06/21 21:20

Na hak makaron ,,kolanka'' i tym karmi , powinno da wyniki.

Dok豉dnie, makaron te jest bardzo dobr przyn皻 na leszcze.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/06/21 21:55
je郵i masz mo磧iwo嗆 , to spr鏏uj w nocy.

zg這 naruszenie

Reklama

wys豉no: 2013/06/21 23:51

Ja na leszcze u篡wa豉m ma造ch haczyk闚 nr. 10, z przeznaczeniem na bia貫 robaczki, zak豉da豉m bia貫 robaczki + kukurydz, lub same bia貫 robaczki, i bia貫 robaczki + czerwony robak.

N璚i豉m zan皻 uniwersaln Mondial-F + do tego atraktor Venire Sekret leszcz czy cos takiego, m鎩 rekordowy lesz mia 60cm, i wa篡 3,8.. cho w tym roku zamierzam 這wi takie 75cm-80cm + ;-)

Powodzenia ;-)

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/06/22 00:02
zan皻a sklepowa  ukierunkowana na leszcza, plus dodatki jak robactwo i oczywi軼ie melasa. Swoje najwi瘯sze leszcze z這wi貫m na jedn kuku z 4, 5 bia造mi na sporym haku nr.6. trzeba eksperymentowac. Powodzenia;)

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/06/22 00:09
tylko noc... od zachodu do w wschodu s這鎍a  u mnie leszcz w dzie to przypadek

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/06/22 00:42
Kolega wy瞠j dobrze radzi !  -   ......A tak w og鏊e, gdy przeczyta貫m , 瞠 n璚i貫 dwa tygodnie to a mnie zatka這.   Normalnie nie odezwa豚ym si !  Ale widz, 瞠 idziesz nie t drog.  Leszcz nie karp i nie wymaga takiego n璚enia. W zasadzie mo積a je 這wi nawet w og鏊e bez n璚enia.  (ale to troch wy窺za szko豉 jazdy)  Z tego co piszesz, wida 瞠 robisz jaki b陰d i szukasz przyczyny w n璚eniu lub doborze przyn皻y ?  A wi璚 koncentrujesz si na tym co nie jest a tak istotne. Leszcza mo積a z這wi na cokolwiek !  A jak chcesz du瞠go, to musisz si troch postara i bardziej przemy郵e spos鏏, miejsce i czas podania przyn皻y.  To Ty 這wisz , a nie przyn皻a !   Nie wiem gdzie 這wisz i w jakich warunkach, wi璚 nie mog Ci nic konkretnie podpowiedzie.    Du篡 leszcz (zw豉szcza na prze這wionych 這wiskach ) jest do嗆 trudny do osi庵ni璚ia i nie daje si tak 豉two nabra na postawion przyn皻. Radz pomy郵e w豉郾ie w tym kierunku !  Bo prawdopodobnie Twoja przyn皻a kt鏎 podajesz jest wyeksponowana w taki spos鏏, 瞠 interesuj si ni jedynie mniejsze ma這 do鈍iadczone sztuki.  Wi瘯sze, starsze osobniki jedynie podp造waj i widz帷 , 瞠 co jest nie tak, ignoruj Tw鎩 zestaw.    .......υwisz czasem na przystawk ?  - Spr鏏uj !   I najlepiej po ciemku.  Daj niewielkie obci捫enie o ile to mo磧iwe.  Ok 1,5 grama wystarczy.  I przypon co najmniej p馧 metra.   Absolutna cisza i troch cierpliwo軼i wystarczy ! A pewnie mile si zdziwisz ? O ile du篡 leszcz jest w Twoim 這wisku, pr璠zej czy p騧niej dostaniesz go !  Mo瞠sz pr鏏owa nadal na kukurydz.  A nawet na w這s j za這篡 !  Dobrze jest do這篡 do niej co co wyst瘼uje w tej wodzie w kt鏎ej 這wisz.  I np. zamiast bia造ch robak闚 dopnij larw chru軼ika, albo wyd逝ban racicznic.  Albo nawet w ostateczno軼i kostk mielonki z puszki.   Je郵i 這wisz w jeziorze staraj si poda zestaw zgodnie z kierunkiem pr康u.   Pozdrawiam serdecznie !

Podgl康 zdj耩 na forum dost瘼ny jest tylko dla zalogowanych u篡tkownik闚.

za堯 konto lub zaloguj si

Ten post by edytowany przez autora o godzinie: 01:02:56
zg這 naruszenie

Reklama

wys豉no: 2013/06/22 11:54

Bym zapomnia wspomnie o melasie i konserwowej kukurydzy w zan璚ie ;-)

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/06/22 14:01
W ostatnich dniach po豉wiam leszcze na bia貫go robaka. Nie n璚i貫m 這wiska wcze郾iej. Zan瘽te leszczow mieszam z kukurydz z puszki i podaj w koszyczku zan瘽towym. Pr鏏owa貫m zak豉da kukurydz na haczyk ale brak efekt闚, a na bia貫go robaczka nawet fajnie bior. Grunt to chyba dobra miejsc闚ka. υwisko w kt鏎ym po豉wiam nie jest du瞠 ale leszcze bior tylko w jednym miejscu. Jest to p馧nocno zachodni brzeg z ma陰 zatoczk i gr捫elami. Woda w tym miejscu jest ca造m dniem nagrzewana przez s這鎍e i mo瞠 dlatego leszcze tam bior.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/06/22 21:06
n璚i troch grubiej,tj makaron kolanka,p豉tki owsiane.
Ale grunt to odpowiednie miejsce gdzie b璠 瞠rowiska leszczy.Mi sprawdza si gwa速owny uskok dna,gdzie g喚boko嗆 szybko si zwi瘯sza,i tam umieszczam swoj zan皻e.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/06/23 00:16

A ja mog poleci zanecanie p璚zekiem kuku i makaronem z dodatkiem atraktora leszczowego ja stosuje trapera brasem przy n璚eniu w rzece proponuje sklei wszystko kaszk kukurydzian

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/06/23 01:05

Kup sobie mieszank za ziaren za par groszy odpowiednio ugotuj i zan耩..

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/06/23 01:44
Na wody stoj帷e polecam gotowana ziemniaki.Zdarza這 mi si na urlopach n璚i resztkami z obiadu ,kt鏎e zostawia造 nam kucharki (podstawa to ziemniaki) .Co dzie sz這 wiadro takiego kitu do wody ,a leszcze przychodzi造 chyba z ca貫go jeziora.Powiem wi璚ej ,du篡 leszcz nie dopuszcza do tego miejsca drobnych ryb.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/06/23 10:56
a co powiecie o kaszy gryczanej?? by豉 by dobra do n璚enia leszczy lub innych ryb??
bo mam tego z 20 kg... nikt tego nie chce je嗆 bo 鄉ierdzi po ugotowaniu niesamowicie...

zg這 naruszenie

wys豉no: 2013/06/23 11:24
Mo瞠 tam u Ciebie Kolego po prostu nie ma du篡ch leszczy ;)
Na du瞠 leszcze najlepiej dzia豉 selektywna, spora zan皻a i przyn皻a. Nie trzeba n璚i a dwa tygodnie. Je郵i leszcze nie pojawiaj si w 這wisku, to spr鏏uj zmieni miejsca na p造tsze lub g喚bsze. Warto pr鏏owa w r騜nych porach dnia i nocy - na moich 這wiskach najlepsze brania s podczas 鈍itu i zmierzchu.
Je郵i i to nie da wynik闚, spr鏏uj pokombinowa z zestawem, a w ostateczno軼i zmie metod.
S造sza貫m o fajnych leszczach 這wionych na kulki proteinowe i pellet (12-16 mm), zar闚no na grunt闚k, jak i zwyk造 sp豉wik. Trzeba pr鏏owa, pr鏏owa i jeszcze raz pr鏏owa, a na pewno w ko鎍u si powiedzie!
砰cz ogromnej ryby i po豉mania!

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/06/23 11:49
Leszcze s,jestem tego pewny.Te mi si zdaje,瞠 jest to z豉 miejsc闚ka.Zaczn n璚i w p造tszej wodzie i zobaczymy jakie b璠 efekty,nie licz na du穎 cho na troch:)

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/06/23 13:31
Spr鏏uj doda dodatek sweet magic - osobi軼ie przekona貫m si, 瞠 moze zdzia豉c cuda.

zg這 naruszenie

strona g堯wna forum

Google