Dumblesy

/ 3 odpowiedzi
Witam! Mam pytanie, czym się różnią dumblesy od kulek? Jaka jest skuteczność? Kiedy tego używać? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
u?ytkownik26223


Tylko i wyłącznie wyglądem .skład ten sam co kulki ,pływającej lub tonącej.
Zamysłem tego typu "boili" (niewiem czy słusznym) miała być teoria że nieco odmienny kształt przynęty w miejscach gdzie nagminnie ludzie nęcą "kulkami" sprawia że ryba jest mniej "podejrzliwa" i chętniej pobiera przynętę.
Wadą tego typu przynąty jest fakt że nie da się tym rzucić za pomocą kobry ,ale są inne sposoby nęcenia dumbelsami.

Ps ;dumbelsy bardzo łatwo wykonać w domu .Wykonujemy je tak jak kulki tylko wałeczek ciasta powinien być kilka mm mniejszy niż średnica rollera;np roller 16mm=wałek ciasta 10mm. (2015/08/25 15:24)

borys-pacewicz


Ok. W wedkarskim mówił mi że różnią się trochę składem. (2015/08/26 21:11)

u?ytkownik26223


wiadomo kulki rożnych firm ,nawet poszczególnych serii mogą różnić sie składem np kulka firmy Tandem baits serii "euro" za 19 zł/kilo będzie sie "troche" różniła od kulki Tandem baitsa serii np "top edytion" za 45 zł/kilo.
ale dumble to nie jakaś "tajna broń o składzie magicznym" tylko normalna kulka z takich samych produktów jak inne kulki .

A to że jakaś firma np zamiast kazeiny da serwatke czy doda otrębów pszennych to robi to tylko i wyłącznie ze względów finansowych   (2015/08/27 11:05)