Dragon Viper FD 835i

/ 18 odpowiedzi
Kupiłem do lekkiego spina (cw 5-25 gr) kołowrotek Dragon Viper, teraz moje pytanie, czy jak dokupię sobie 10-40 czy podobny  to te cięższe woblery też sprawnie będzie zwijał?
Może jakieś ogólne zalety, a chyba przede wszystkim wady?
Co prawda już go kupiłem, ale każda informacja cenna.

Założyłem nowy wątek bo mało o tym kręciołku było.
eazy-e-1997


Mam rozmiar 830 do spina 2-15 i do cięższych przynęt się nie nadaje. Pod większym oporem obrotówek lub woblerów słychać szumy/szmery. Myśle, że przy spinie 10-40g szybko ci padnie. (2014/07/14 11:43)

okoniowaty


mam ten kołowrotek , zaleta że jest tani:) mam go w zestawie z bocznym trokiem, czyli lekki spin, do cięższych przynęt nie odważyłbym się go używać (2014/07/15 09:12)

PanSay


Mam ten młynek i uważam, że na tym poziomie cenowym to bardzo przyzwoity kręciołek ( z naciskiem na bardzo). Postawiłem go na D millenium PG do 25 -pracuje cicho i lekko. A co do wytrzymałości hmmm ? Do cięższych przynęt lepiej dołożyć i zaopatrzyć się w coś mocniejszego co długo posłuży ale jeśli nie jesteś nad wodą bardzo często i nie będziesz go katował to da radę. Zdaje się, że dają na niego 7 lat ? gwarancji ... to też o czymś świadczy. Ja jak na razie jestem z niego bardzo zadowolony.
(2014/07/16 12:53)

pilnik


po pierwszym sezonie zaczal szumiec i padl hamuler, kumpel z ktorym jezdze na ryby kupil dragon express RD 620i na jeden sezon a juz drugi rok kreci i nie ma zamiaru przestac, nie polecam vipera bo jedynie fajnie wyglada z zewnatrz (2014/07/16 13:22)

tripod


Kolego pilnik - masz 5 lat gwarancji, oddaj go do naprawy, to za darmo. Dziwi mnie twoja postawa. Viper to dość dobre kołowrotki w tym przedziale cenowym. Jasne, że wszystko się psuje, nawet ludzie, ale masz 5 lat gwarancji.
Coś mi się wydaje, że nie masz tego kołowrotka i wpis zrobiłeś tylko ze złośliwości. (2014/07/24 08:24)

pilnik


kolego jak masz czas biegac z kolowrotkiem po serwisach gwarancyjnych to polecam... ja kazdy swoj  czas wolny przeznaczam na wedkowanie wiec nie przekonal mnie twoj argument z  5-cio letnia gwarancja, lepiej polecac cos co jest dobre i sprawdzone a co sprawdzone i niedobre, odradzac... a co do ostatniego twojego zdania to przemilcze bo rece mi opadly (2014/07/24 15:05)

kwas1423


Tu masz test rozmiaru 830
http://www.fishing-test.pl/koowrotki/22-koowrotki/249-dragon-viper-fd-830-it
(2014/07/24 18:24)

RadoslawM


Tu masz test rozmiaru 830
http://www.fishing-test.pl/koowrotki/22-koowrotki/249-dragon-viper-fd-830-it




Sugerowałbym ostrożność przy wyborze sprzętu wędkarskiego na podstawie testu sprzętu(zapewne sponsorowanego). Warto czytać komentarze pod testem i nie sugerować się w ciemno słowami testerów. Co do kołowrotka dragon Viper to przy lekkim spinie posłuży nawet parę sezonów. Do swojego vipera założyłem kiedyś obrotówkę nr 4 i niestety wyraźnie czuć jak mocno mechanizm dostaje w dupe. Do sandaczowego łowienia główkami 20g+ nie używałbym tego sprzętu. Mam wersje 820i, zdecydowanie nie polecam do cięższego spina. Może większa wersja będzie się bardziej nadawała. (2014/07/24 20:54)

RadoslawM


po pierwszym sezonie zaczal szumiec i padl hamuler, kumpel z ktorym jezdze na ryby kupil dragon express RD 620i na jeden sezon a juz drugi rok kreci i nie ma zamiaru przestac, nie polecam vipera bo jedynie fajnie wyglada z zewnatrz




Dziwne że padł hamulec. Ja tam swój rozkręcam i czyszczę dość często i uważam że tam nie ma co się popsuć. (2014/07/24 21:06)

pilnik


mialem wersje fd 835i i tak jak kolega RadoslawM uzywalem do obciazenia 15-20g, pierwsze co to posypal sie ten pseudowianuszek z metalowych waleczkow i dlatego padl hamulec obr. wstecznych, pozniej na rolce zaczelo szumiec lozysko  (2014/07/25 08:28)

tripod


Kolego pilnik - zmień hobby, bo gubisz się w terminach wędkarskich, nie ma w kołowrotku hamulca obrotów wstecznych.
Te wszystkie twoje wpisy to ściema szyta grubymi nićmi. (2014/07/30 10:37)

pilnik


mistrzu blokada obrotow wstecznych czy hamulec takowych obrotow, dla mnie jeden pies a nie wiesz o czym mowie to sobie popros zeby ci pan w sklepie pokazal jak dzieciakowi, i zaraz zamieszcze ci fote bo normalnie jak widze takiego trolla jak ty to mi zylka peka na szczescie tylko w oku... a twojego VIP'a to przemilcze tak samo jak milosnik piwa w milczeniu omija podobna puszke w biedronce (2014/07/30 12:35)

tripod


Kolego pilnik, chwała ci za trud przygotowania zdjęcia i dowcipne podejście do sprawy. Jednak wygląd kołowrotka jednoznacznie wskazuje na brak użycia go nad wodą - jest czyściutki jak pupcia niemowlęcia i osiemnastolatki. Chyba, że wypucowałeś go kolego do zdjęcia. Nie wiem, ale wiem co widzę.
Dajmy spokój jałowym sporom. Skoro kolego twierdzisz, że koł. jest do bani, to widocznie tak jest. A skoro ja twierdzę, że koł. jest dobry, to widocznie tak jest. To jest wolny kraj i możemy mieć odmienne zdanie. Rzecz tylko w tym, że tylko ty głosisz wadliwość kołowrotka i jesteś w totalnej mniejszości.
Kup sobie Daiwę za 900 zł i będziesz dożywotnie zadowolony.

Ten czas poświęcony na spory i pisanie postów na forum mogłeś przeznaczyć na wyjście do sklepu i oddanie koł. do naprawy gwarancyjnej. Masz 5 lat gwarancji.

pozdrawiam

PS Znak ? piszemy bez spacji. (2014/07/31 13:05)

pilnik


chlopie ty sie slyszysz co ty mowisz? najechales mnie, ze niby bzdury gadam, ze zmyslam itp itd a teraz piszesz, ze kazdy ma swoje zdanie na dany temat, jestes hipokryta i to wielkim… a co do czystosci to nie skomentuje bo widze, ze jak pies czepiasz sie nawet wlasnej dupy aby tylko sie czepic, skonczyly ci sie argumenty i co teraz szukasz, ze czysty to niby co? jak jestes flejtuchem i syfiarzem twoja sprawa, ja dbam o sprzet i nawet tez zurzyty lezy czysty bo brudu nie znosze, wogole to koncze ten temat bo widocznie z dzieciakem pisze o czym o czym autor juz pewnie dawno zapomnial (mowie o poscie) i juz prosze nie pisz nic wiecej…. a jak juz piszesz PS to tak P.S. mistrzu ortografii i jaki znak ? jaka spacja? leki ci sie skonczyly na kurza slepote? (2014/08/02 14:40)

Sith


(...)a jak juz piszesz PS to tak P.S. mistrzu ortografii (...)
Po pierwsze, nie masz racji - poczytaj sobie tutaj https://pl.wikipedia.org/wiki/Postscriptum
Po drugie, regułą jest, że zdanie zaczynamy od wielkiej litery i po zankach przestankowych kończących zdanie, takich jak . ! ? rozpoczynamy zdanie z majuskuły - poczytaj sobie tutaj https://pl.wikipedia.org/wiki/Majusku%C5%82a
Po trzecie wyraz zużyty piszemy przez ż a nie rz.

Teraz ad rem. Miałem Vipera w ręku, obmacałem wszystkie pięć rozmiarów i uważam, że może największy CHI-12-06-850 da radę przy cięższym wędzisku, ale i tak nie stosowałbym go przy cięższym niż do 30g CW. Ogólnie mówiąc są to kołowrotki dość delikatne, nadające się do ultralekkiego i lekkiego spinningu. Przymierzałem się do zakupienia w rozmiarze CHI-12-06-820 do wędziska Viper SL Senso 275cm/1-7g, ale zrezygnowałem i wziąłem Maxima HS Spinn FD 1025i. Nota bene, nawet ten - w najcięższej wersji CHI-14-00-130 - też nie bardzo nadaje się do cięższego spinningu niż do 25g CW, ale jest o całą klasę lepszy od Vipera.
  (2016/08/10 08:38)

SlawekNikt


Miałem tego viper-a przy spławiku i złego słowa nie powiem, jak za te pieniążki (około 90 zł.) to kołowrotek godny polecenia. Bardziej rozczarowało mnie ryobi konkretnie model arctica. Po 2 sezonach na leciutkim spinie max. przynęty 10 gramowe i to rzadko głównie takie około 5 gram zaczął dobrze "szumieć". Oddaję na gwarancję. (2016/08/21 15:42)

Marian1981


Mała aktulizacja, nowy viper ma 5 łożysk zamiast 7. Dzisiaj w sklepie ogładałem i miał inny kolor, ale okazało się że nie tylko. Praca na sucho bardzo przyjemna.
Ciekawe jak zmiana wpłynie na opinie o tym sprzęcie na przyszłość. (2018/04/19 21:46)