Dragon Millenium super fast 270 5-25g

/ 11 odpowiedzi
Cześć ;) mam pytanko czy wędką Dragon Millenium super fast 270 5-25g nada się na bolenia ? Czy ryby nie bd spadać z niej bo super fast to raczej nie jest parabolik . Pytanko drugie czy da się na ten kij łowić z opadu na Wiśle sandacze ? Z góry dzięki 😊
ryukon1975


Dragon Millenium Super Fast jest wręcz stworzony do łowienia boleni, na pewno nie będą z niego spadać. Jego akcja pozwala na łowienie z opadu. Super Fast to naprawdę dobry spinning rzeczny. (2015/08/08 15:27)

JKarp


Jakby musisz niestety kupić dwa kije. Łowienie tych dwóch gatunków na jeden kij nie idzie w parze.

Krzysiu na pewno to nie żyje Kopernik ;-)
JK (2015/08/08 17:04)

rafal-idler


Tak jak kolega wyżej napisał, to kij - w opinii bardzo wielu użytkowników - bardzo dobry do połowu boleni. A parametry, o których wspomniałeś czyli: "super fast" i "parabolik" odnoszą się do dwóch różnych cech wędziska i jedno nie wyklucza drugiego. Fast to jedno z określeń szybkości wędziska, czyli reakcji blanku na branie i zacięcie oraz jak szybko szczytówka wytraca drgania po zarzucie (nieruchomieje). Dlatego są: fasty, medium i slow wraz z odmianami pośrednimi lub ekstremalnymi (x-fast, med-fast itp). Natomiast potoczny "parabolik" to wędka z ugięciem (podczas holu) wpisanym w parabolę. Oprócz tego są też: ugięcie szczytowe i pół(semi)paraboliczne. Jak widać wędka szybka (fast) może w czasie holu uginać się głęboko (w parabolę). (2015/08/08 17:11)

ryukon1975


Janusz ja wielu rzeczy jestem pewien gdyby tak nie było to bym w życiu nic nie zrobił dlatego że nie byłoby mnie stać na podjęcie jakiejkolwiek decyzji. Mógłbym co najwyżej myślicielem zostać. Myślałbym nieustannie. Iść w prawo czy w lewo? Może jednak na wprost? Jednak chyba usiądę a może się położę? :))) (2015/08/08 17:41)

u?ytkownik195357


Dragon Millenium Super Fast jest wręcz stworzony do łowienia boleni, na pewno nie będą z niego spadać. Jego akcja pozwala na łowienie z opadu. Super Fast to naprawdę dobry spinning rzeczny.

Niestety nie jest to dobry kij pod gumy, szczyt ma stanowczo zbyt spolegliwy i nie podbije ostro gumy. Za to na bolka faktycznie będzie ciekawą propozycją.

I jeszcze jedna rzecz. Praktycznie nie ma wędki która była by dobra do sandaczowej opadówki jak i zarazem pod łowienie bolków na standardowe woby. Najbliższy temu jest lżejszy 15lb Vegter Boron, wersja zwykła, ale to zupełnie inne pieniądze ;-) (2015/08/08 17:41)

u?ytkownik195357


Tak jak kolega wyżej napisał, to kij - w opinii bardzo wielu użytkowników - bardzo dobry do połowu boleni. A parametry, o których wspomniałeś czyli: "super fast" i "parabolik" odnoszą się do dwóch różnych cech wędziska i jedno nie wyklucza drugiego. Fast to jedno z określeń szybkości wędziska, czyli reakcji blanku na branie i zacięcie oraz jak szybko szczytówka wytraca drgania po zarzucie (nieruchomieje). Dlatego są: fasty, medium i slow wraz z odmianami pośrednimi lub ekstremalnymi (x-fast, med-fast itp). Natomiast potoczny "parabolik" to wędka z ugięciem (podczas holu) wpisanym w parabolę. Oprócz tego są też: ugięcie szczytowe i pół(semi)paraboliczne. Jak widać wędka szybka (fast) może w czasie holu uginać się głęboko (w parabolę).


Świetne wyjaśnienie zagadnienia akcji ( szybkości) oraz ugięcia jako dwóch różnych parametrów wędki. Lepiej ciężko było to ująć:-) Plus i to duży. (2015/08/08 17:44)

Sith


Jakby musisz niestety kupić dwa kije. Łowienie tych dwóch gatunków na jeden kij nie idzie w parze.

(...)


Jak wyżej.
Łowienie boleni jest dla mnie niemal obce, więc w sprawie boleniowego wędziska nie pomogę.
Jeśli chodzi o sandacza, to mogę z czystym sumieniem polecić http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/jaxon-impress-zander-spin-gtx-g5-a3-p49-k15818.html  rewelacja. (2015/08/08 19:13)

tomekhdm


Kolega z ktorym jezdzimy na spinning chwalil sobie to wedzisko wlasnie za ugiecie szczytowe pod obciazeniem przechodzace w polparabole. Kij dobrze amortyzuje bo jest dosc spolegliwy. Tez troche lowilem tym kijem i mysle ze z sandaczem bys sobie poradzil ale na wodzie stojacej patrzac na plecionke w opadzie. Nie jest to napewno zaden superfast !!! Jesli chodzi o rzeke to z glowka 17-20 gramowa byloby ciezko o szybkie zaciecie :) (2015/08/08 20:09)

ryukon1975


Główka 17-20 g +guma przekroczy cw wędziska. Nie oczekuj od samochodu osobowego że załadujesz na niego dwie tony piasku. (2015/08/08 20:33)

u?ytkownik195357


Krzysiu prawidłowe CW oznacza tylko i wyłącznie komfortowy ciężar przynęty. Natomiast w dragonowskich kijach jest to bardziej opis właśnie ciężaru główki bez wagi gumy. Miałem kupę kijów tej formy, spinów pewnie więcej niż Ty ;-) i zawsze można było spokojnie właśnie tak liczyć. Generalnie TD, Millenium, HMy miały tak że komfort kończył sie na CW+ jego 30%, a w Guide Selectach nawet do 100%. Lecz jedne lepiej się nadawały pod gumy inne pod woby czy żelazo.

Wracając do rzeczonego patyka, a też go znam. Dla mnie jest dużo przyjemniejszy pod właśnie niewielkie wobki, małe blaszki niż rzecznego sandacza na gumę. No i ten niby "superfast", kij nawet nie stał obok dobrego blanku fastowego. Jest on po prostu wolny, za wolny na zedy. Ale to tylko moja prywatna opinia choć podparta wieloletnim doświadczeniem z tą rybą. (2015/08/08 21:37)

luxxxis


A ja widzę to tak-dobry kij na bolka,szybki w ładowaniu,wspaniale oddaje energię ,precyzyjny w podaniu przynęty.Typowo sandaczowy to on jednak nie jest,ciut za miękki do tarmoszenia koguta czy gum jednak da się nim komfortowo i bez spadów połowić sandacza-rzecznego,inna charakterystyka bicia tej ryby w rzece a inna na zaporówkach czy jeziorach.Dwa rózne gatunki,dwa różne sposoby podania wabika-tego nie da się pogodzić,kupujac dragona liżniesz cos z obu tortów:) Ja będąc na twoim miejscu zaopatrzyłbym sie w tego milleniuma,za uniwersalność jako taką,sam uzywam tych kijków do różnych wariantów spina-odmiennych zresztą-potokowiec i esox xxl ,i powiem ci dają świetnie radę,akcja,zapas mocy,wytrzymałość na głupotę-wszystko na plus (2015/08/10 08:58)