Wędki Dragon Guide Select

/ 38 odpowiedzi
TyberxSpin


Też kolego miałem taki problem główka 25g + guma nawet do 15cm i wybrałem GS Tiger 2,75 10-35g i wybór dla mnie optymalny bardzo daleko można rzucić i zapas mocy w kiju jeszcze jest. Reno kiler to już bardzo sztywny ale  wybór należy do ciebie

Tutaj właśnie się też zastanawiam czy nie spróbwoać kijka któtszego np 2,20-240 . Bo z reguły uzywałem patyków +270 . W tej chwili bsługuje dragona millenium Hd super fast 285 cm 25 g, cw ale akurat jego uzywam do połowu bolków .  (2014/04/21 16:25)

u?ytkownik32263


Obciążanie na końcu dolnika może by załatwiło sprawę, ale też zwiększyło wagę kija o 200 gram :D

Obciążanie dolnika całkowicie zmienia charakterystykę wędki, zamula ją, zwalnia. Przerabiałem to właśnie w GSach. (2014/04/21 17:28)

u?ytkownik32263


Także posiadam własnie tego ,, Fanatica ,,. A powiedz mi też masz problemy z omotkami ?  Bo u mnie po jednym dość ciężkim sezonie, widać tak jak by się rozwarstwiały najczęściej tak po środku. Nie wiem z grubsza jak to określić bym musiał zdjęcie zarzucić.

Ja miałem problem z oba moimi GSami: Reno Killer i Gnom. W oby przypadkach omotki i lakier pękały. U kumpla w innym Gnomie też to samo. Tu straszna niedoróba Dragona. (2014/04/21 17:31)

toten


 @thomson86

"a już porównywanie Mikado Inazumy do GS-a jak to @grzegorz not zrobił, jest co najmniej śmieszne"

Możesz to jakoś rozwinąć?

Co jest takiego fajnego w GS czego nie ma Inazuma?

Ja na przykład do opadu wolę inazumę i mogę podać co najmniej trzy powody dlaczego.

Nie mogę zrozumieć jak można zaniżenie cw. o 50% uważać za zaletę :)  

Moin zdaniem Inazuma to bardzo ciekawa alternatywa serii GS.

(2014/04/22 00:56)

u?ytkownik168824


 @thomson86

"a już porównywanie Mikado Inazumy do GS-a jak to @grzegorz not zrobił, jest co najmniej śmieszne"

Możesz to jakoś rozwinąć?

Co jest takiego fajnego w GS czego nie ma Inazuma?

Ja na przykład do opadu wolę inazumę i mogę podać co najmniej trzy powody dlaczego.

Nie mogę zrozumieć jak można zaniżenie cw. o 50% uważać za zaletę :)  

Moin zdaniem Inazuma to bardzo ciekawa alternatywa serii GS.



Chociażby komponenty w jaki jest uzbrojony GS,a w jakie Inazuma-przelotki No Name czyli pewnie chiński Sic .W Inazumie również nie podoba mi się opis parametrów gdzie nawet producent nie był łaskaw podać dolnego cw,co mi akurat przeszkadza,ponieważ lubie mieć wszystko jasno opisane. Do tego zmorą tej wędki jest ukręcająca się pianka na nakrętce kołowrotka.

(2014/04/22 09:13)

toten


 Ok , przelodki nie są od fuji ale są lekkie , gładkie i mocne.

Plecionka nie przeciera przelotek a przelotki nie przecierają plecionki.Fuji może i są lepsze ale nie jestem w stanie stwierdzić dlaczego.(może poza tym że jest na nich logo fuji)

Co do cw. to wolę mieć w opisie tylko górne cw które jest opisane rzetelnie(moim zdaniem też jest zaniżone ale raczej minimalnie) niż mieć " wszystko jasno opisane" ale w rzeczywistości zaniżone o min. 50%!

Co do ukręcania pianki to też słyszałem ale zawsze można kupić wersję z korkiem:)

Ja mam piankę i nic się nie dzieje.

Gs też ma swoje wady ,których co prawda ja nie doświadczyłem(pewnie tylko dlatego że szybko pozbyłem się swojego) ale użytkownicy nażekają na omotki i "coś" złazi z rękojeści.

Dla mnie na plus Inazumy nad GS przemawia

Rękojeść SKSS (tu dopiero czuć przynętę!)

 Lepsze wyważenie -mniej "leci na pysk"(choć może to zależeć od konkretnego modelu,Inazuma 2,4 do 30 g.przy dość lekkim kołowrotku środek ciężkości ma 1 cm od rękojeści.)

Wędka jest bardzo sztywna i szybka - Gs też , ale ciężko porównywać gdy Inazuma do 30 g odpowiada m/w GS 4-18 czy 4-21g.

Dostępne w wersji  EVA lub Cork oraz jedno i dwu częściowe!

No i najważniejsze cena: Inazuma lekko ponad 300pln a GS okolice 500pln.


Zeby nie było nieporozumień:

Pewnie są zadowoleni użytkownicy swoich GSów ale ktoś kto szuka opini o Inazumie może natknąć się na post gdzie jest napisane:"a już porównywanie Mikado Inazumy do GS-a jak to @grzegorz not zrobił, jest co najmniej śmieszne" może wyciągnąć pochopne wnioski.

Dla mnie ten kij jest jak najbardziej godny polecenia(szczególnie jako alternatywa GS)

(2014/04/22 19:11)

u?ytkownik168824


Wszystko ok,ale nie wiem czy we wszystkich Inazumach tak jest ,czy tylko w poszczególnych modelach,mianowicie przelotki  są zamocowane różnej wielkości,czyli daje przykład:

1 wyjściowa ok. a reszte przelotek tworzą tzw.schody zamiast stożka.Np.3 przelotka jest mniejsza od 4-ej,lub 5-ta od 6-tej.Tu daje taki przykład ponieważ nie pamiętam dokładnie które to przelotki były,gdyż u kumpla to w Inazumie widziałem i oczywiście czytałem,że więcej jest takich przypadków,co w moich oczach jest zupełną pomyłką producenta.

(2014/04/22 19:34)

u?ytkownik168824


Aha jeszcze jedno,to czucie brań nie jest spowodowane uchwytem SKSS tylko poprostu brakiem insertu,gdyż ręka spoczywa na gołym blanku. (2014/04/22 19:37)

toten


 "Aha jeszcze jedno,to czucie brań nie jest spowodowane uchwytem SKSS tylko poprostu brakiem insertu,gdyż ręka spoczywa na gołym blanku."

Oczywiście masz rację!

Ale ten uchwyt jest tak zaprojektowany aby łapa była na blanku(no i żeby był lżejszy) czyli czucie JEST spowodowane uchwytem SKSS.

I dlatego w GS czucie jest gorsze bo ten "rezonans" to trochę pic na wodę.

Co do przelotek to nie widziałem każdego modelu ale w wersji 2 składowej 2,4m do 30 g. wszystko jest tak jak powinno być.

(2014/04/22 21:01)

u?ytkownik168824



I dlatego w GS czucie jest gorsze bo ten "rezonans" to trochę pic na wodę.

Co do przelotek to nie widziałem każdego modelu ale w wersji 2 składowej 2,4m do 30 g. wszystko jest tak jak powinno być.


Z tym ''rezonansem'' to tam są tylko pierścienie,natomiast zdania są podzielone jeżeli chodzi o czucie.Od siebie mogę dodać,że ze wszystkich wędek jakie posiadam to właśnie Gs ma najlepsze czucie,ale wiadomo co wędkarz to inna teoria i masz rację z tym,że nie wszystkim musi pasować to co komu innemu pasuje.

(2014/04/22 21:11)

graf74


Może warto zwrócić uwagę na model GS na rok 2014. Przekonstruowano w nim blank tzn zmieniono grubość ścianek, zmienili też CW i wydłużyli długość dolnika o 2cm.
Nie macałem, jeszcze i nie wiem czy po tych zmianach dalej leci na pysk czy nie.
Chciałem pomacać na Rybomanii ale na stoisku Dragona nie mieli tych nowych modeli.
Teraz już powinny być w sprzedaży, co znaczy że stare modele będzie można kupić w promocyjnych cenach. Oczywiście nie wszędzie. Jeśli ktoś chce zobaczyć konkretne zmiany
na poszczególnych modelach polecam wzięcie do łapki katalogu dragona 2013 i 2014 i wtedy
wszytko się wyjaśni.

Połamania
Rafał. (2014/04/23 09:03)

u?ytkownik168824


Może warto zwrócić uwagę na model GS na rok 2014. Przekonstruowano w nim blank tzn zmieniono grubość ścianek, zmienili też CW i wydłużyli długość dolnika o 2cm.
Nie macałem, jeszcze i nie wiem czy po tych zmianach dalej leci na pysk czy nie.
Chciałem pomacać na Rybomanii ale na stoisku Dragona nie mieli tych nowych modeli.
Teraz już powinny być w sprzedaży, co znaczy że stare modele będzie można kupić w promocyjnych cenach. Oczywiście nie wszędzie. Jeśli ktoś chce zobaczyć konkretne zmiany
na poszczególnych modelach polecam wzięcie do łapki katalogu dragona 2013 i 2014 i wtedy
wszytko się wyjaśni.

Połamania
Rafał.


Żadnej grubości ścianek nie zmieniono.W serii na 2014 rok zmieniono tylko nazwy poszczególnych modeli,wydłużono dolnik w każnym modelu o 2cm. i zostosowano mniejszą średnicę przelotek np.przelotka wyjściowa w starym modelu wynosiła 30 mm,zaś teraz wynosi 25 mm.poza tym nic więcej się nie zmieniło,no może jeszcze prócz koloru napisu tj. z białego na pomarańczowy.

(2014/04/23 09:53)

grzegorz not


Możliwe, że na dniach będę w Dragonie to jakby nowe GS'y mieli to z pewnością pomacam...:-) (2014/04/24 19:45)