Domowa przynęta na karpia

/ 4 odpowiedzi
Mam pytanie może wy macie jakiś dobry domowy sposób na połów karpia chodzi mi o to żeby nie stosować kupczych zanęt na karpia tylko coś z domu np. Ziemniaki czy ciasto. Czekam na odpowiedź
AnteoZamboni


Takich tematów było wiele.. ale ok zaczynam poraz kolejny :)

Na Karpia można stosowac wiele przynęt które znajdziesz w kuchennej szafce zacznijmy od makaronu (kolanka) gotowany groch, ziemniaki, karp to taka ryba że jak podejdzie to weźmie na wszystko ! Możesz próbowac ciasta z kaszy manny, ciasto z chleba i ziemniaka ugotowac kukurydze łowić na miąższ bułki luba skórke z chleba lub bułki. (2011/02/28 21:29)

piotrcarp


najtaniej to chyba kupic worek kukurydzy gotowac i tym necic i nato lapac i nawet jest skuteczne tylko trzeba jeszcze zlokalizowac stolowke karpiowa poszukaj na forum bo sporo jest na ten temat (2011/02/28 21:42)

Jędrula


najtaniej to chyba kupic worek kukurydzy gotowac i tym necic i nato lapac i nawet jest skuteczne tylko trzeba jeszcze zlokalizowac stolowke karpiowa poszukaj na forum bo sporo jest na ten temat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tanio i skutecznie , zgoda na 100 % .


(2011/02/28 23:16)

kamilmroz


Zgadzam się nasiona nasiona i jeszcze raz nasiona :) W moim łowisku nie ma karpia, więc nasionami nęcę leszcze - do gara leci kukurydza + łubin słodki (jak mam to dodaje niewielkie ilości pszenicy). Gotuje to ok 45 minut i zawijam w kołdrę - wszystko ładnie leżakuje przez noc i na drugi dzień nęcę miejscówkę, czasem 2 czy 3 dni z rzędu - i dopiero wtedy idę na ryby. Dobrze jest nęcić regularnie - efekt murowany. Łowie feederami z koszyczkiem zanętowym, do koszyczka stosuje zanętę własną lub kupną feederową, a jako przynętę stosuje białe robaki (rzadziej czerwone - jak sobie nakopie). Nasiona mają przyzwyczaić rybę do miejscówki, natomiast zanęta i biały na haku dać rybie coś atrakcyjniejszego niż ziarna. Pewno wielu z wędkarzy łowi na to co sypie, u mnie sprawdza się przynęta zwierzęca nad dywanem z nasion :). Więc polecam wyprawę do jakiejś centrali nasiennej albo na targ tudzież sklep dla gołębiarzy i kupuj nasiona. Ostatnio ceny kukurydzy i wszystkich zbóż bardzo mocno poszły w górę, ale zakup worka kuku czy łubinu słodkiego (jeszcze droższy) i nęcenie ziarnami na pewno sprowadzą karpie, i inne białe ryby w miejscówkę. Trzeba pamiętać, że skoro zdrożały zboża - to wkrótce zdrożeją zanęty,  więc nęcenie ziarnami jest i będzie jednym z najtańszych i najskuteczniejszych sposobów sprowadzenia ryb w miejscówkę. Metoda ma tylko jedną za to wielką wadę - trzeba być systematycznym, regularnie gotować ziarna, jeździć nad wodę i nęcić miejsce połowu, a czasem się po prostu nie chce. (2011/03/01 11:02)