Dokąd zmierza wędkarstwo ?

/ 16 odpowiedzi
Proszę wędkarzy bardzo potrzebny mi jest długi post na temat Dokąd zmierza wędkarstwo ?
Skipperq


jaka będzie przyszłość wędkarstwa ? (2014/08/23 10:08)

Zielan


To go sobie napisz. Na forum takie tematy były poruszane. Wystarczy ruszyć trochę głową.  (2014/08/23 10:29)

bluehornet


http://forum.wedkuje.pl/f,czym-jest-dla-nas-wedkarstwo,768185,0.html

http://forum.wedkuje.pl/f,moze-czas-na-powrot-starych-zasad-i-idei-hobby,758354,0.html


Podpisuję się pod pod postem Reogeros'a - wystarczy poszukać, ... więcej jest na pewno (2014/08/23 11:14)

Artur z Ketrzyna


Proszę wędkarzy bardzo potrzebny mi jest długi post na temat Dokąd zmierza wędkarstwo ?

I co z tym zrobisz? Do czego Ci to?

Przecież z nas każdy ma troszkę inne na to zdanie, bo inaczej to widzi.

No i tematyka gospodarowania wodą, to już będzie rozprawka... (2014/08/23 11:57)

u?ytkownik26223



I co z tym zrobisz? Do czego Ci to?



Naj pewniej po to aby wywołać kolejną awanturę na forum. (2014/08/23 12:07)

Arcymisiek


Proszę wędkarzy bardzo potrzebny mi jest długi post na temat Dokąd zmierza wędkarstwo ?

===================================================================================

Może inaczej: "Dokąd zmierza PZW?" To by było właściwe pytanie. :)
Wędkarstwo to hobby, rozrywka, która zaspokaja nasze pierwotne instynkty.:)
(2014/08/23 12:08)

89krzysztof


Wakacje się kończą, może gimbaza dostała zadanie domowe :)) (2014/08/23 12:19)

u?ytkownik146431


https://www.youtube.com/watch?v=GWoSWmHC95M (2014/08/23 14:19)

Artur z Ketrzyna


Proszę wędkarzy bardzo potrzebny mi jest długi post na temat Dokąd zmierza wędkarstwo ?

===================================================================================

Może inaczej: "Dokąd zmierza PZW?" To by było właściwe pytanie. :)
Wędkarstwo to hobby, rozrywka, która zaspokaja nasze pierwotne instynkty.:)



Oj po dzisiejszym zebraniu ZO. To myślę że do upadku.... (2014/08/23 20:55)

zbynio 33


Proszę wędkarzy bardzo potrzebny mi jest długi post na temat Dokąd zmierza wędkarstwo ?

===================================================================================

Może inaczej: "Dokąd zmierza PZW?" To by było właściwe pytanie. :)
Wędkarstwo to hobby, rozrywka, która zaspokaja nasze pierwotne instynkty.:)



Oj po dzisiejszym zebraniu ZO. To myślę że do upadku....

Super :). PZW, to nie wędkarstwo. (2014/08/23 21:25)

Artur z Ketrzyna


Super :). PZW, to nie wędkarstwo.

Zbynio, nie wiem czy dobrze. Zależy jak na to patrzeć.

Ale dzięki takim osobom co wyżej opisałem, właśnie takie jest zdanie o PZW. Są ludzie którzy by to zmienili, tylko wy swoimi głosami musicie dać szanse to zrobić.

Wiesz, jak zabraknie PZW, to wtedy docenią co niektórzy. Bo jak wody PZW które są wokół was, zostaną podzielone pomiędzy rożnych użytkowników, wtedy to będziecie mieli ograniczony dostęp, lub będziecie zmuszeni wykupić kilka zezwoleń by mieć dostęp do tylu wód co teraz.

No i nie wiem czy zruciłeś uwagę ale jednak w PZW jest najtaniej, co powoduje to że komercja nie zawyża ceny. A jak nie będzie PZW. Wedy komercje się zrzeszą, dojdą do porozumienia i ceny zezwolen podniosą bo będzie mniej konkurencji...

Ja osobiście, wolę jednak postarać się uratować PZW, i coś w nim zmienić. A dokładniej mentalność osób zarządzających. Czyli zrobić coś dla wędkarzy i wód.

Tylko że tych co chcą zmienić coś na lepsze, jest mniej. Bo nikt nie chce przyjść i nas wesprzeć swoimi głosami. A ci zasiedziali dziadkowie zbratali się i głosują na siebie...

Powiem że nie tylko PZW popełniają błędy. Koło mnie jest komercja która taki sam błąd popełniła jak PZW, i teraz sobie w brodę pluje.

Jedno jest pewne, na błędach trzeba się uczyć, a nie je powielać! (2014/08/23 22:12)

u?ytkownik163477


Ja łowię głównie na 'prywatnym' i nachwalić się nie mogę. Sam uczestniczę w zarybieniach, sprzątaniu brzegów itp., mam realny wpływ na stan wody. Działacze z epoki PRL nigdy nie zapewenią podobnych warunków. Oczywiście ma to miejsce zagranicą, ale nie widzę powodu, dlaczego w Polsce nie dałoby się wprowadzić podobnego modelu. Należałoby się tylko wyzwolić z więzów rybackiej organizacji. (2014/08/23 22:33)

zbynio 33


Artur masz rację, że to jakaś konkurencja, ale ja mieszkam w Działdowie i PZW wypada blado w powierzchni wody i odgłości w jakiej mogę łowić od miejsca zamieszkania, a także w cenie opłat. Jest gospodarstwo rybackie Ostróda i Szwaderki. Podałbym link ale siedzę na tel. i niebardzo mi to wychodzi. Czytam czasami wypowiedzi niejakiego @osy na tym forum i podoba mi się to,  że piszę,  że PZW nie stanowi prawa ogólnopolskiego tylko wód , na których jest gospodarzem. Artur i tu taka myśl,  że może lepiej powalczyć o zmianę prawa w całym kraju i po przez odpowiednie ustawy zadbać o nasze łowiska, a nie tkwić w miejscu. W tym roku miałem nie opłacać składek w PZW,  ale te kapry mnie najbardziej pociągają i tu jest przewaga PZW. Sam wiesz jak jest. Widziałem w tym roku film z zarybień he he. Masakra. Skrzyneczke karpia na duży zbiornik. Cześć zaraz zlowili wedkarze, a z resztą rozprawił się sum. Żeby nie karpie, to PZW nie jest mi do niczego potrzebne.... Pozdrole :). (2014/08/23 22:48)

Artur z Ketrzyna


Ja łowię głównie na 'prywatnym' i nachwalić się nie mogę. Sam uczestniczę w zarybieniach, sprzątaniu brzegów itp., mam realny wpływ na stan wody. Działacze z epoki PRL nigdy nie zapewenią podobnych warunków. Oczywiście ma to miejsce zagranicą, ale nie widzę powodu, dlaczego w Polsce nie dałoby się wprowadzić podobnego modelu. Należałoby się tylko wyzwolić z więzów rybackiej organizacji.

Dało by się, i w PZW, z tym że te dziadki nasiąknięte komuną i myślące że jak mają władzę to mogą nie wiadomo co. Nie zostaną zastąpieni tymi co wiedza co znaczy współpraca i dbanie o wspólne dobro, i wiedzą że są dla innych a nie po to by chełpić się tym że zasiada się na stołku.
To będzie kiszka...

Czytam czasami wypowiedzi niejakiego @osy na tym forum i podoba mi się to,  że piszę,  że PZW nie stanowi prawa ogólnopolskiego tylko wód , na których jest gospodarzem.

też czytam jego wypowiedzi.
I powiem tak. ZPW nie stanowi żadnych praw, nawet na wodach które użytkuje. PZW może co jedynie określić zasady którymi się kieruje przy gospodarowaniu wodami. I jest zobowiązane przestrzegać prawa obowiązującego w Polsce i działać zgodnie z nim, jak i dbać o wspólne dobro. (2014/08/23 23:29)

zbynio 33


Artur dzięki za określenie, co może, a czego nie PZW. Życzę powodzenia i wytrwałości w działaniu. Tak tylko mnie zastanawia, czy Ty nie jesteś takim leśnym dziadkiem. Pozdrole :). (2014/08/24 07:40)

u?ytkownik180298


Artur od lat czytam Twoje posty z zainteresowaniem pomijajac ich merytorycznosc , bardziej dla poprawienia sobie humoru .Prawie w kazdym Twoim poscie przewija sie apel do uczestnictwa , chodzenia i glosowania we wszelkich mozliwych zebraniach , posiedzeniach , obradach itp.Mam rozumiec , ze Ty w nich uczestniczysz stale i efektywnie od dziesiatek lat ...... pochwal sie uczestnikom forum co do tej pory wywalczyles i jakie dzieki Twojemu zaangazowaniu i desperacji nastapily zmiany ku lepszemu ? Ja w to poprostu nie wierze ..... , moze jedynie w to ze wydeptales juz trwala sciezke miedzy twoim domem a siedziba pzw ! Pozdrawiam i zycze dalszych sukcesow w waleniu glowa w beton ! (2014/08/24 12:48)