Dodatki zanętowe i zanęty

/ 4 odpowiedzi
Witam 
Z okazji ze lód topnieję i niedługo zacznie się sezon gruntowy i spławikowy chciałem się dowiedzieć kilka rzeczy o zanętach  i dodatkach zanętowych.Głównie chodzi mi o zanęty płociowe, leszczowe ale także karpiowe w tym seznie postanowiłem ze łowie tyko na zanęty lorpio stila i czasami anpio chce się dowiedzieć więcej o zanętach tych firm ,jakich używać, co do nich dodawać w jakich proporcjach żeby nie przesadzić. Chce się  dowiedzieć  również  o dostępnych dodatkach zanętowych jakich używać do poszeczegulnych zanęt i jak dopasować aromaty do gatuków ryb .

Łowie przeważnie nad Zalewie Sulejowskim i na rzece pilicy 
saviano


Zacznij od przeszukania forum i internetu. Jest sporo tematów o tym, jakie zapachy ryby lubią. Masz informację na paczkach, ile mniej więcej stosować. Trzeba jednak do tego podchodzić z głową, gdyż zanęty zawierają już niektóre dodatki. Warto zawsze nęcić dużo, ale niezbyt treściwie (1/3 lub 1/4 zanęty, reszta to wypełniacz w postaci ziemi (np. z kretowiska), gliny, etc.). Warto dodać także mięsa w postaci robaków lub kukurydz/grochu lub innych zbóż/ziół. Do koszyka ładuję tylko zanętę, bez ziemi/gliny. Jak pisałem wcześniej, jest kilka zapachów, charakterystycznych dla danego gatunku ryby, np. wanilia na leszcze, truskawka na karpie. (2014/02/26 06:56)

u?ytkownik130601


Dla mnie zanęty Dragona są bez konkurencyjne, no ale są gusta i guściki wędkarzy ;) Na płoć anyż,na leszcza hmm dużo by tego było,piernik,cynamon,ja osobiście na leszcza polecam parzone mielone pestki dyni, karp lubi truskawkę, wanilie,scopex,banana, ale również śmierdzące zapachy mi się sprawdzał atraktor dragona big fish. Tylko pamiętaj że sama zanęta i dodatki zapachowe nie gwarantują sukcesu. Pies może być pogrzebany w tym jak i ile stosujesz zanęty czy atraktora. Odpowiedni zestaw końcowy zwiększy twoje szanse na sukces.  (2014/02/26 07:28)

matejzi


dziekuje za odpowiedzi (2014/02/26 11:09)

patryk-kociemba


Witam 
Z okazji ze lód topnieję i niedługo zacznie się sezon gruntowy i spławikowy chciałem się dowiedzieć kilka rzeczy o zanętach  i dodatkach zanętowych.Głównie chodzi mi o zanęty płociowe, leszczowe ale także karpiowe w tym seznie postanowiłem ze łowie tyko na zanęty lorpio stila i czasami anpio chce się dowiedzieć więcej o zanętach tych firm ,jakich używać, co do nich dodawać w jakich proporcjach żeby nie przesadzić. Chce się  dowiedzieć  również  o dostępnych dodatkach zanętowych jakich używać do poszeczegulnych zanęt i jak dopasować aromaty do gatuków ryb .

Łowie przeważnie nad Zalewie Sulejowskim i na rzece pilicy 




Witaj,
z tego co zauważyłem do tej pory, to na początku roku nie dodawaj żadnych dodatków do zanęt, sama zanęta musi być bardzo drobna by nie sycić ryb ( ja na 3 godz łowienia stosuję ok 300 g mieszanki połączonej z 2 kg ziemi). Co do samych zanęt to uwierz mi iż zanęta nie ma dużego znaczenia jaka, wystarczy odpowiednio przygotować i w zanętę płociową wchodzi leszcz i na odwrót.
Oczywiście masz duże różnicę w ilości zanęty łowiąc na rzece i na jeziorze. Na rzekę dajesz więcej zanęty bo jest szybciej wymywana.
Moja propozycja to używać zanęt z opisem "zimowa" jest to idealne rozwiązanie na tą pore roku. Inaczej ma się sytuacja w lecie gdzie dajesz więcej zanęty na rzecz  ziemi.
Z tego co pisałeś z powodzeniem używam na leszcza zanęty Lorpio magnetic pomieszanej z Red tench, dodatkiem do tego jest tylko melasa i jest ok. Jeżeli chcesz to polecam także serie "super" do której nie potrzebujesz żadnych dodatków.
Jeżeli chcesz się dokładanie dowiedzieć co i jak to chętnie pomogę.
P.

(2014/02/26 12:08)