Do wszystkich dobrych kolegów.

/ 84 odpowiedzi
Witam, wszystkich kolegów z forum, piszę w takiej nietypowej sprawie, mianowicie mamy na forum kolegę "match" uczestniczy on aktywnie w naszym małym świecie portalu wędkuje.pl, lecz ostatnio po jeden z prywatnych rozmów z nim dowiedziałem się o jego problemie, konkretnie jego ojciec zachorował na raka jelita grubego :(( i w tym sezonie kolega match nie ma środków finansowych na zapłacenie składki członkowskiej PZW za rok 2010, ze względu na to że pomaga jak może swojemu ojcu (co jest naturalne) i tu chciałem zamieścić taki apel do kolegów dobrej woli, o niewielką pomoc finansową, oczywiście ja też pomogę....wiadomo że liczy się każde 1zł składka to 180zł  w okręgu Katowice więc naprawde nie trzeba wiele...bardzie proszę o nawet jak najmniejsze datki na ten szczytny cel, bo wędkarstwo to jedyne hobby i zamiłowanie, które pozwala choć przez kilka godzin nad wodą zapomnieć o chorobie ojca. Wszystkim chętnym z góry dziękuje w iminiu kolegi match-a

P.S. osoby chętne do wpłat...(każdy grosz się przyda) proszę o kontakt ze mną(mail,gg). Pozdrawiam wszystkich kolegów po kiju i wierze w Was. :))) , mam nadzieje że nikt nie ma nic przeciwko że zamieściłem ten wątek w powyższym temacie....wszak chodzi i składkę i opłaty :)
dan984


Sorki za błędy w pisowni ale post pisałem w nocy po pracy...i kilka błędów się wkradło :) (2010/04/06 23:51)

dan984


No więc stało się :))) jestem pełen podziwu bowiem znalazł się Jeden kolega z forum, który zobowiązał się zapłacić całą składkę na rok 2010 koledze Łukaszowi :))). Wolą wpłacającego jest aby pozostał anonimowy, więc uszanuję jego prośbę. Ale naprawdę cieszy fakt że są osoby chcące tak wspomóc kolegów, którzy tego potrzebują :)  Jeszcze raz dziękuje w imieniu kolegi match-a Anonimowi oraz innym aktywnym kolegom. :)) POZDRAWIAM SERDECZNIE (2010/04/07 01:23)

spokojny


A ja zastanawiam się jak w takich sytuacjach wspomóc naszych kolegów, chylę czoło przed kolegą Anonimem jesteś Wielki, Daniel Tobie też należą sie podziękowania za to że nie wachałeś się napisać o trudnej sytuacji kolegi.

 

Panie i Panowie  sprawa została pozytywnie załatwiona, ale takich głosów jest więcej jak stwożyć taką małą fundację portalową która mogła by w razie potrzeby wspomóc tych których życie w danym momencie nie oszczędziło,.

 

Wiadomo każdy z nas ma jakieś problemy, ale mamy też serca czasem niewielkim nakładem można by sprawić komuś radochę większą niż nowym Mercedesem właścicielowi Jachtu.

 

Może jakaś licytacja rzeczy które zalegają w czeluściach naszych szaf?

 

 Chodzi mi oczywiście o sprzęt wędkarski, ten którego nie używamy, a moglibyśmy za kilka złotych na zbożny cel oddać w inne ręce taki "Second Hand"

 

Temat jest pod dyskusję

(2010/04/07 10:14)

dan984


Spokojny myśle że to całkiem ciekawy pomysł z taką małą "fundacją"  zobaczymy jak się rozwinie temat :) (2010/04/07 10:29)

wedkarz2309


Na tym portalu są ludzie, którym zależy na czyimś dobru, szczęściu i nie są obojętni!:)

 

Doświadczyłem tego i jeszcze raz dziękuję im za to!:)

 

 

Anonimowy kolega zrobił PIĘKNY "ruch"!:)

(2010/04/07 12:34)

u?ytkownik8975


Właśnie w tym jest problem jak stworzyć taką fundację. Jakie konto możemy założyć i czy redakcja nam pomoże,. I kto lub którzy koledzy będą tym zarządzać.Pomysł ze sprzedażą sprzętu też jest przedni . Uzyskane pieniądze wzbogacały by fundację. i można dy pomóc Kolegom w potrzebie.Sam chętnie przetrzepię stary sprzęt i wyłuskam rzeczy już mi zbędne, ale w stanie nadającym się do dalszego wykorzystania. Zorganizujmy licytację na forum takich rzeczy, może to być nawet w hyde parku czy gdzie indziej ale żeby zadziałało. Jeśli redakcja pomoże a Koledzy wyrażą dobra wolę to musi to zadziałać.Kapitułę fundacji możemy szybko wybrać w głosowaniu na kilku kandydatów zgłoszonych przez nas samych Mam od razu propozycję . Na przewodniczącego proponuję Kolegę Spokojnego.Dalszych propozycji oczekuję już od Kolegów wędkarzy.Pozdro.


(2010/04/07 16:03)

u?ytkownik8975


Ps.Pamiętacie Koledzy akcję dla Pawła?Zorganizowana była świetnie -wystarczy wszystko powtórzyć !!!!!!!Pozdro. (2010/04/07 16:08)

dan984


Z mojej strony też mogę zgłosić na  przewodniczącego kolegę Spokojnego :)) myśle że redakcja mogła by się podłączyć do pomysłu, założyć konto dla wpłat itp.... Pozdrawiam (2010/04/07 16:09)

u?ytkownik8975


pś A i ukłony dla Anonimowego- Hylę czoła.Pozdro. (2010/04/07 16:09)

dan984


Chciałem oficjalne poinformować Wszystkich kolegów że sprawa kolegi Łukasza została załatwiona w 100% ... i jeszcze raz WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA KOLEGI Anonima :))) POZDRAWIAM i życze Ci Łukasz żeby ten sezon był dla Ciebie szczególnie obfity .... oczywiście tego samego życze reszcie kolegów :) (2010/04/07 16:15)

dan984


Chciałem oficjalne poinformować Wszystkich kolegów że sprawa kolegi Łukasza została załatwiona w 100% ... i jeszcze raz WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA KOLEGI Anonima :))) POZDRAWIAM i życze Ci Łukasz żeby ten sezon był dla Ciebie szczególnie obfity .... oczywiście tego samego życze reszcie kolegów :)


Dostałem Info od Anonimowego Kolegi że dziś przelał równowartość składki na rok 2010 na konto Łukasza (match)
  :)))) (2010/04/07 16:17)

u?ytkownik10466


Pełen Szacun dla Anonima,pomysł z założeniem fundacji ze zlicytowanego sprzętu uważam za rewelacyjny,nikt inny chyba nie może być jej prezesem,skarbnikiem i pierwszym po bogu w jednej osobie jak kol SPOKOJNY,szanowany nawet przez swych oponentów np.pan M.       Już dziś mogę przeznaczyć na to nowy,sandaczowy kij,10-35g,dragona bodajże,i ok 25-30 woblerów różnej maści,od pstrągowych hand made po jerki Salmo.Pomyślcie panowie jak to ładnie rozegrać,może jakiś nowy dział trzeba by utworzyć,co na to redakcja i bierzmy się do roboty,dużo nas to nie kosztuje-parę niepotrzebnych gadżetów od których nie domykają się nasze pudła.Cel jest szczytny (2010/04/07 18:14)

obrzyn62


Witam kolegę proszę podać gdzie można wpłacić

   pozdrawiam  obrzyn62. (2010/04/07 19:58)

obrzyn62


Witam jestem wędkarzem z Łęczyc z milą chęcią pomogę proszę podać na jaki adres wpłacać pieniażki  

  pozdrawiam    obrzyn62. (2010/04/07 20:03)

u?ytkownik8256


Wchodzę w to koledzy na dobre i na złe zawsze z wami klepa683 (2010/04/07 20:55)

u?ytkownik8256


Szacun dla anonima jesteś gość pozdro klepa683

(2010/04/07 20:56)

u?ytkownik30478


Zawiążcie tę Fundację , zrobimy aukcje na Hyde Parku każdy coś wstawi , tak jak allegro , podamy nr konta dla zwycięzcy , numer osoby potrzebującej pomocy , tak żeby licytujący do końca nie wiedzieli komu pomagają , kupując dany przedmiot !!!ps. NA prezesa fundacji oczywiście zawsze spokojny kolega SPOKOJNY (2010/04/07 21:50)

u?ytkownik10466


Trochę wody już upłyneło,i jak z fundacją?są już jakieś plany? (2010/04/09 15:56)

karoltsu1


Witam...
Także w To wchodzę bez zastanowienia.
Kolega SPOKOJNY to trafiony wybór. (2010/04/09 18:06)

u?ytkownik24522


Wchodze w ciemno mam trochę nowego nie używanego sprzętu ( 2 wędki conger 360 ) i około 20 nowych woblerów , nowe pokrowce i znalazłoby się pare groszy około 1000 zł. Kolege ( Spokojnego ) na prezesa i zarazem skarbnika tej jakże potrzebnej fundacji.Pozdrawiam....... (2010/04/09 20:44)

spokojny


Widzę koledzy że odzew jest, a zarazem ciekawy pomysł kolegi Grzegorza Wobler76, taka aukcja z kontem  potrzebuącego mogła by przynieść skutek i zarazem pominąć sprawy związane z oficjalą rejestracją i sprawami skarbowo - urzędowymi, z tym że ja sam nie chciałbym podejmować takich decyzji, porzebna jest kapituła takiego przedsięwzięcia i tu proszę o pomoc i zgłoszenie się chętnych lub jakieś wskazanie kto mógłby w takim szacownym  gronie zasiąść.

 

Oficjalnie żeby zarejestrować fundację potrzeba czasu i ok 700 - 1000 zł na KRS i zapis u Notariusza a następnie bieganie po Sądach i załatwienie wszystkich formalności, a co najważniejsze trzeba mieć statut i całą resztę jak przy tworzeniu stowarzyszenia. 

Czekam wobec tego na następne propozycje, 

 

Dziękuję Wam za zaufanie jakim mnie obdarzyliście ale czuję się trochę przytłoczony tymi tytułami, no i wynika z tego że wszystko miałbym sam robić, ja na taki układ się nie godzę bo tez mam rodzinę , czasu nie mam zbyt dużo (pracuję po 10-12 godzin dziennie).

 

Pozdrawiam i czekam na dalszy rozwój dyskusji. 

(2010/04/10 09:15)

roman76


brawo kolego spokojny za szczerość moim skromnym zdaniem to i tak pomysł z fundacją by nie wypalił ponieważ od kogo by zależało kto i na co ma dostać jakąś pomoć?jak znam życie to skończyłoby się to kłótniami bo mi sie ten ktoś nie podoba itp lub jakimiś chorymi wygadywaniami jak to miało ostatnio miejsce proponował bym założyć specjalny temat gdzie w czasie rozmowy byłby przedstawiany jakiś problem i wspólną dyskusją podejmowało by się decyzje jak i w czym ewentualnie pomóc przecież podobna akcja miała niedawno miejsce chodzi mi o kolege pawła i udała się w 100%ale to jest tylko moje zdanie (2010/04/10 12:05)

dan984


Masz racje Spokojny że nie chcesz się sam podejmować organizacji tego przedsięwzięcia bo to jest trochę czaso i pracochłonne,  jedna osoba napewno nie powinna sie tym znajdować..proponuje zrobić małe wybory na co najmniej 3-4 osoby, które będą pracowały nad tym aby wszystko było dobrze przprowadzone. Pozdrawiam (2010/04/10 12:17)

u?ytkownik29889


A ja mam takie pytanie czy nie można by było poprostu bez wpisywania i rejestracji zrobić takie mini aukcje? np HADEPARK Zrobić człowieka odpowiedzialnego z wystawianie przedmiotów zgłoszenia do niego na priv lub tel co sie chce sprzedać itp.

Zdjęcie sie wkleja cena wywoławcza i licytujemy.

Bardziej szczegułowo jededna aukcja raz w tygodniu np od godz X do godz Y

Wygrywa ten kto oczywiście najwięcej zapłaci i będzie pierwszy w limicie czasowym.

 

Po przelaniu na konto sumy za wylicytowanie dopiero się ogłasza .że tn KTOS wygrał licytację

Oraz dopiero na kogo są przeznaczone pieniądze lub na co są zbierane.

Ewentuaknie większa zbiórka na bardziej szczytny cel Info odrazu podczas licytacji.

 

Chyba by nikt nie robił by sobie jaj już z takich rzeczy.

 

Pozdrawiam.

(2010/04/10 12:55)

u?ytkownik7555


Piekny gest Anonim !

Mala żecz a cieszy !

Chlopaki, nie mam nic przeciwko fundacji ale to chyba nie takie hop siup jezeli ma to dzialac i funkcjonowac jak nalezy.

Nie znam sie za bardzo na tych sprawach ale moze najpierw zaskiegnijcie porady od kogos kto jest w tych sprawach na biezaco.

Pomagac to ludzka żecz...

Pozdrawiam

 

(2010/04/10 13:59)