Dipy i atraktory

/ 11 odpowiedzi
Witam.Łowie na fajnym jeziorku na ktorym są ładne ryby,ale nie chcą żerować na moim łowisku dipy atraktory i itp nie skoutkują czekam na waszą pomoc.Pozdro
JKarp


CześćA jak napisałbyś jeszcze na jakie ryby się nastawiasz i jakich dipów i atraktorów używasz?No i coś o metodach jakie preferujesz.Janusz JKarp (2011/12/17 15:48)

u?ytkownik97843


Za mało danych. Na razie jest to wątek dla Nostradamusa. (2011/12/17 16:19)

arekde


Chcesz pomocy ale nie opisujesz o co dokładnie chodzi.

To jakby pójść do lekarza po diagnozę i mówić w kółko, że coś Cię boli.......

(2011/12/17 17:20)

CZzesio


Cześć :) Jak napisali moi Poprzednicy ,za mało danych :) . Każdą wodę trzeba "poznać" , poobserwować , "wygruntować" w miarę możliwości .Na różnych zbiornikach ryby mają swoje ulubione pory żerowania .Na jednych będzie to np.świt na innych zmierzch lub noc a jeszcze gdzie indziej samo południe .Ważna jest też pora roku ...teraz na brania raczej nie ma co liczyć.
Jeżeli jest to jeziorko mało uczęszczane to ja na Twoim miejscu ,przynajmniej na początku wędkowania, nie stosował bym atraktorów ,nęcił bym raczej naturalnie i niezbyt obficie (w kilku miejscach )...kukurydza, kasza, pszenica i obserwował czy zanęta znika .No i najważniejsza rzecz ;)  wywiad -zwiad ,żeby nie powiedzieć szpiegostwo wędkarskie , na co i jak łowią inni wędkarze...ładnie powiedzieć "dzień dobry", zagadnąć o pogodzie i obserwować a to już 50% sukcesu .Życzę 100% ;)

Pozdrawiam Czesio:) (2011/12/17 17:39)

Grzegorz123


a może spuścić wodę (2011/12/17 19:28)

lin2000


Nastawiam się na leszcze,płotki,okonki,liny,karasie,używam atraktorów takich jak na allegro.Mam nadzieje żę to już wam coś mówi.

(2011/12/17 19:55)

JKarp


Nastawiam się na leszcze,płotki,okonki,liny,karasie,używam atraktorów takich jak na allegro.Mam nadzieje żę to już wam coś mówi.

CześćTo znaczy jakich?Napisz coś o metodzie wędkowania jaką preferujesz. Jakich haczyków używasz - wielkość nie firma. Jaką zanętę stosujesz a jaką przynętę?JK (2011/12/17 20:37)

lin2000


Haczyk nr 15.Atraktor jaxon,zanęta traper uniwersalna.Metoda grunt/spławik przynęta rosówki,czerwone robaki,pinka. (2011/12/17 20:53)

szymon198226


zanęta uniwersalna moim zdaniem jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego kolego musisz pokombinować powodzenia   (2011/12/18 17:36)

bednar14


Na gatunki ryb co podałeś proponował bym spróbować z atraktorem o aromacie wanilia. (2011/12/23 20:19)

robin1488


Z MOJEGO DOŚWIADCZENIA HMMM domyślam się że wędkujesz na niewielkim zbiorniku ?? ja w takich miejscach nie używam żadnych wynalazków u mnie na kilku takich akwenach stosuję najprostszą z możliwych metod ,a mianowicie przez kilka dni chodzę w wybrane miejsce wsypuję puszkę najtańszej kukurydzy z marketu po czym zjawiam się na zbiorniku godz przed świtem i rozpoczynam wędkowanie łowię kilka centymetrów nad dnem spławik 1 do 2 g hak nr10 lub 12 przynęta jedno lub 2 ziarnka kukurydzy bez aromatów zapachów itp musisz spróbować o świcie i z wieczora takie zbiorniki mają swoją specyfikę , aha najważniejsze nie zapomnij że o tej porze roku wyników już raczej i tak nie będzie poczekaj do wiosny jakie efekty są u mnie ?? w godz od 4 rano do 10 rano liny i karasie łowię w ilościacj od 20 do 60 szt myślę że to wynik rewelacyjny nie wszystko miarowe i nie wszystko człowiek chce czy też może zabrać ale zabawa jest przednia liny trafiają się nawet do 60 cm więc nie zapomnij o regulacji hamulca mam nadzieję że choć troszkę ci doradziłem na więcej czas nie pozwolił bo muszę do pracy uciekać pozdrawiam (2011/12/28 05:15)