Czym pomalować woblera?

/ 2 odpowiedzi

Witam ostatnio przeglądając różne fora wędkarskie doszedłem do wniosku że czas samemu zrobić woblera. I tu pojawił się pewien problem bo nie mam zielonego pojęcia czym i w jaki sposób go pomalować, oraz skąd pozyskać plastik na uszko (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa chodzi mi o ten element z tworzywa sztucznego w okolicach głowy) i jak go ładnie wyprofilować?

rafal-idler


http://jerkbait.pl/page/index.php/index.html/_/sprzet/wobler-krok-po-kroku-r118

Gotowe materiały, a nawet zestawy znajdziesz na allegro: drut, drewno, stery. Drut możesz też na początek wykorzystać tzw. wiązałkowy galwanizowany, ze sklepów budowlanych średnicy ok 0,7mm. Poliwęglan - na stery (to plastikowe "coś") też można próbować tam znaleźć lub w sklepach chemicznych. W zastępstwie możesz użyć jakiegoś innego przezroczystego tworzywa, niełamliwego o grubości 0,8-1mm (też ze sklepów chemicznych). Co do farb to sam zaczynałem ze zwykłymi akwarelami czy plakatówkami, potem farby modelarskie. Używałem zwykłych pędzelków plus dwa różnej średnicy kołeczki do "odbijania' oczu. Do gruntowania i końcowego lakierowania lakier poliuretanowy.

(2014/08/17 17:39)

skryty


kolego Lejko, jest sporo o tym na forum, wpisz sobie w wyszukiwarkę, jeśli chodzi o farbki to najlepsze wydają się (przynajmniej jak dla mnie) akryle i tempery.
Jak bym miał Ci coś radzić to przy pierwszych wobkach, (póki nie wyrobisz sobie ich pracy) nie przejmuj się tak bardzo wyglądem,( później zresztą też nie to jest najważniejsze..) (2014/08/17 20:42)