Czy to jest oryginalna PowerPro?

/ 23 odpowiedzi
Witam, bardzo proszę kolegów o pomoc w zweryfikowaniu czy plecionka oferowana na aukcji jest oryginalna.
http://allegro.pl/plecionka-power-pro-0-06-czerwona-275m-z-usa-2014r-i4358737773.html
Zależy mi na długości 275m o jak najmniejszej grubości. W naszych sklepach internetowych nie natknąłem się na duże szpule o tak małej średnicy (o ile możemy tu mówić w ogóle o średnicach). Wcześniej brałem pod uwagę jeszcze Berkleya ale zniechęciły mnie opinie o znacznie przegrubionych plecionkach. Chciałbym na nią łowić głównie okonie (nie chcę tu wszczynać  dyskusji o wyższości żyłek na okonia:)). W sklepie aspius.pl znalazłem 275 m o średnicy 0,10 mm ale nie wiem czy ta plecionka nie będzie już za gruba. Może któryś z kolegów poleci jakiś sklep lub pewnego allegrowicza, który ma pewne i oryginalne plecionki PP w szpulach 275m o średnicy 0,06 lub ewentualnie 0,08 mm? Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
Iras1975


Power Pro też ma mocno przegrubione linki. Kiedyś kupiłem 0,19 i po zmierzeniu wyszło mi ok 0,25.. musisz to wziąć pod uwagę podczas nawijania na kołowrotek. Dodam jeszcze, że okropnie się plączą. (2014/06/29 18:29)

Curiosity


Witaj
Koledzy z forumsumowe.pl polecają sklep Aspius na alledrogo http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=35796628 podobno się nie zdarzyło żeby komuś bubel opchnęli.
(Napisz do nich na pewno mają na stanie cieńsze plecionki)
Pozdrawiam (2014/06/29 19:23)

Kondor1984


Dzięki za namiary. Zapytanie już wysłane więc pozostaje tylko czekać na odpowiedź. Oczywiście za dodatkowe podpowiedzi oraz sugestie będę bardzo wdzięczny. (2014/06/29 19:48)

u?ytkownik32263


Power Pro też ma mocno przegrubione linki. Kiedyś kupiłem 0,19 i po zmierzeniu wyszło mi ok 0,25.. musisz to wziąć pod uwagę podczas nawijania na kołowrotek. Dodam jeszcze, że okropnie się plączą.

Irku każda plecionka ma większą średnicę niż monofil o teoretycznie tym samym parametrze. Zresztą przy plećkach nie bardzo możemy mówić o średnicy, przecież to splot wielu cieniutkich włosków:) dlatego ciężko ją zmierzyć. Natomiast to właśnie PP ma ją najbardziej rzetelną w porównaniu do innych firm, najlepiej oddaje rzeczywistość. Przerzuciłem wiele pleciek i dla mnie jest to wyznacznik "grubości". Z plątaniem też nie jest źle. Ja w każdym razie jak jeszcze spinningowałem PP nie narzekałem na nią. Ale podkreślę że jest to moja subiektywna opinia.

Wracając do tematu, tak powinien być to orginał bo nawet porównywałem z oficjalną stroną i różnic nie zauważyłem:

http://www.powerpro.com/publish/content/global_fish/en/nl/power_pro_v2/products/powerpro_super_lines.html (2014/06/29 20:13)

Iras1975


Power Pro też ma mocno przegrubione linki. Kiedyś kupiłem 0,19 i po zmierzeniu wyszło mi ok 0,25.. musisz to wziąć pod uwagę podczas nawijania na kołowrotek. Dodam jeszcze, że okropnie się plączą.

Irku każda plecionka ma większą średnicę niż monofil o teoretycznie tym samym parametrze. Zresztą przy plećkach nie bardzo możemy mówić o średnicy, przecież to splot wielu cieniutkich włosków:) dlatego ciężko ją zmierzyć. Natomiast to właśnie PP ma ją najbardziej rzetelną w porównaniu do innych firm, najlepiej oddaje rzeczywistość. Przerzuciłem wiele pleciek i dla mnie jest to wyznacznik "grubości". Z plątaniem też nie jest źle. Ja w każdym razie jak jeszcze spinningowałem PP nie narzekałem na nią. Ale podkreślę że jest to moja subiektywna opinia.

Wracając do tematu, tak powinien być to orginał bo nawet porównywałem z oficjalną stroną i różnic nie zauważyłem:

http://www.powerpro.com/publish/content/global_fish/en/nl/power_pro_v2/products/powerpro_super_lines.html

I tutaj bardzo się mylisz, nie mam zamiaru jednak po raz kolejny pisać tego samego na forum, bo robi się to coraz bardziej nudne. (2014/06/29 20:54)

u?ytkownik32263


Zatem Irku napisz mi która plecionka ma średnicę identyczną jak monofil oraz linkę cieńszą od PP przy tym samym opisie, np. 0,1mm. Ja takiej nie znam ale chętnie się czegoś dowiem. Piszę to bez żadnych podtekstów czy sarkazmu. (2014/06/29 21:53)

piotrcarp


Co do przegrubienia PP to Irek ma racje bo mam nawinieta na jednym kolowrotku PP 0.15 a na innym 0.20 Stroft GTP R3 i ta strofta jest ciensza mimo podanej wiekszej srednicy. Dodam jeszcze ze jest duzo cichsza i i bardziej miekka a dzieki temu przynety dalej lataja. Co do platania to ani PP ani Stroft nie robi ptasich gniazd ale lowiac na plecionke nigdy nie zakladam blaszek obrotowych no i rolki w kolowrotkach musza byc sprawne:) (2014/06/29 22:00)

kubas123


kolega ostatnio łowi na plecionke shiro mistralla i ponoć spisuje się dobrze (2014/06/29 22:03)

u?ytkownik32263


Co do przegrubienia PP to Irek ma racje bo mam nawinieta na jednym kolowrotku PP 0.15 a na innym 0.20 Stroft GTP R3 i ta strofta jest ciensza mimo podanej wiekszej srednicy. Dodam jeszcze ze jest duzo cichsza i i bardziej miekka a dzieki temu przynety dalej lataja. Co do platania to ani PP ani Stroft nie robi ptasich gniazd ale lowiac na plecionke nigdy nie zakladam blaszek obrotowych no i rolki w kolowrotkach musza byc sprawne:)

Ooo i o taką odpowiedź mi chodziło. Dzięki Piotrku za informację, jak będzie okazja to sprawdzę. Choć jakiegoś Strofta miał kumpel i linka była grubaśna jak na swą średnicę. Ale co to był za konkretny model, nie pamiętam. W każdym razie kolega ją zastąpił...Powerką. I bardziej mu ona pasuje niż poprzedni Stroft. (2014/06/29 22:11)

Jakub Woś


Stosuję PP w różnych grubościach od 3 lat. Przyznam że w ewentualne niezgodności co do grubości nigdy nie wnikałem. Natomiast jeśli chodzi o plątanie się , mi się nie plącze. (2014/06/29 22:20)

Kondor1984


Dzięki za wszystkie porady. Zaryzykowałem i zamówiłem tę plecionkę. Za jakiś czas (o ile nie zapomnę)  napiszę swoje spostrzeżenia na jej temat. (2014/06/30 13:58)

RadoslawM


Ta Power pro jest mocno przereklamowana, szczególnie na polskich forach. Co do plątania plecionki to więcej zależy od wędkarza i kołowrotka niż od marki plecionki. Na szczupakowym spinie mam kołowrotek mikado inazuma4006 + tania plecionka 0,20 micro tex. Zestaw sprawdza mi się świetnie. Na drugim zestawię mam kołowrotek Shimono catana 2500 i podróbkę power pro, prowen power 0,16. Tutaj jest ciut gorzej. Początkowe rzuty robię bardzo krótkie. Wszystko jest dobrze jak plecionka złapie trochę wody. Pod żadnym pozorem (w początkowych minutach łowienia) nie rzucam tym zestawem z prądem rzeki. Plecionki nie kosztują więcej jak 30zł za 150m. Power pro to była moja druga plecionka, Przez brak umiejętności z obchodzeniem się z czymś nowym straciłem ją w niecałe dwa tygodnie. Obecnie od polskiego importera ciężko trafić plecionkę bardzo kiepskiej jakości. Obecnie testuje swoje plecionki w następujący sposób do słoików wlewam błoto i wrzucam 5m odcinki plecionek. Wyjmę za miesiąc i zobaczę co się z nimi stanie. Ciekawe jak zadziała to na wytrzymałość liniową i na węźle. (2014/06/30 14:44)

tstaros


Mam zamiar zakupić plećkę Power Pro (mam obecnie Sufixa ale jestem nią zawiedziony i muszę wymienić na inną). W jednym ze sklepów internetowych są 2 rodzaje: Power Pro i Super 8 Slick. Którą polecacie? Czy jest jakaś różnica w cechach użytkowych pomiędzy jedną a drugą? Dodam, że różnica w cenie to około 25 zł/135 m. (2014/11/12 13:47)

Randal


Power Pro mam nawinięte na kilku kołowrotkach i na żadnym się nie skręca. Moi synowie również używają tej plecionki i również eksploatacja przebiega bez kłopotu. Żyłki i plecionki mierzę mikroskopem z podziałką, minimalne różnice w grubości nie przeszkadzają mi. Ostatnia  Power Pro przyleciała ze Stanów i do tej również nie mam zastrzeżeń.

Sufixa mam od 2007 roku i jeszcze na nią łowię, jest nawinięta na multiplikatorze.

(2014/11/12 19:49)

u?ytkownik32263


Mam zamiar zakupić plećkę Power Pro (mam obecnie Sufixa ale jestem nią zawiedziony i muszę wymienić na inną). W jednym ze sklepów internetowych są 2 rodzaje: Power Pro i Super 8 Slick. Którą polecacie? Czy jest jakaś różnica w cechach użytkowych pomiędzy jedną a drugą? Dodam, że różnica w cenie to około 25 zł/135 m.

Jest różnica, ogromna. Slick jest do bani, mam przy gruntówie i mimo rzadkiego używania rozwarstwia się i już lekko siepie. Z kolei mój kumpel zakupił w tym roku S8S i na dzień dzisiejszy zostało mu może z 60 m z 274! Tak się rwie. Jak już PP to tylko zwykłą 4 splotówkę. (2014/11/12 20:37)

tstaros


Wielkie dzięki za odpowiedź, w takim razie zakupię tą zwykłą, tym bardziej, że podana wytrzymałość jest bardzo podobna.

(2014/11/13 09:01)

89krzysztof


Mam PP prosto ze Stanów, więc raczej oryginał. Nie wydaje się być zbytnio przegrubiona, a moc ma taką jaką podaje producent, albo i większą. Kłody nie są mi straszne, choć są dużo dłuższe niż ja :) A mowa tutaj o PP 0.15mm w kolorze yellow. (2014/11/13 10:11)

przemek-stawick


Mam zamiar zakupić plećkę Power Pro (mam obecnie Sufixa ale jestem nią zawiedziony i muszę wymienić na inną). W jednym ze sklepów internetowych są 2 rodzaje: Power Pro i Super 8 Slick. Którą polecacie? Czy jest jakaś różnica w cechach użytkowych pomiędzy jedną a drugą? Dodam, że różnica w cenie to około 25 zł/135 m.

Jest różnica, ogromna. Slick jest do bani, mam przy gruntówie i mimo rzadkiego używania rozwarstwia się i już lekko siepie. Z kolei mój kumpel zakupił w tym roku S8S i na dzień dzisiejszy zostało mu może z 60 m z 274! Tak się rwie. Jak już PP to tylko zwykłą 4 splotówkę.

Tomek,
Kupiłem S8S w Stanach 3 szpule od 0.15 do 0.23. I szczerze Ci powiem, że nic mi się nie rozwarstwia i nie siepie. Może to kwestia pochodzenia tej pletki. Ja nie mogę złego słowa powiedzieć na Super Slicka a używam już drugi sezon.  (2014/11/13 13:16)

u?ytkownik32263


Drodzy Koledzy nie wiem czy Wy wiecie ale... ja wiem ;-) Są dwie "odmiany" PP: puszczana na rynek amerykański-ona ma podaną wytrzymałość tylko w funtach i  jest grubsza od drugiej-sprzedawanej na całym pozostałym świecie. Poza tym zgodnie z moją wiedzą PP już nie jest produkowana w USA. Lecz gdzie dokładniej, nie wiem.

O Slicku już napisałem, dla mnie to chłam. Bo jak inaczej nazwać produkt który się rozwarstwia, siepie i rwie mimo że kupowany z dobrych, pewnych sklepów.

Moc. Amerykańce podają ją nie jako liniową a na węźle Palomar. Węźle który jest jednym z NAJSŁABSZYCH. Wiec pisanie o większej mocy niż deklarowana w przypadku PP ma oczywiście sens.

To tak skrótowo:-)

Pozdro All:) (2014/11/13 14:07)

tstaros


W sklepie pirania są dwa rodzaje: jedna opisana jako "rynek amerykański" i druga "normalna". Która być polecił i jaką grubość (ewentualnie jaki kolor?). Obecnie mam Sufixa 0,16 i tak sobie myślę że na szczupłe jest to przekrój w sam raz.

(2014/11/13 18:04)

u?ytkownik32263


Moim zdaniem oba "modele" są OK, tylko ten hamerykanski;-) powinien być grubszy. W każdym razie co byś nie wybrał omijaj S8S i bierz od 0,15mm/10lbs łącznie w górę. Bo już takie 0,13 i cieńsze robią się płaskawe. A kolor...najwidoczniejszy czyli żółty. Przynajmniej ja bym tak kupował choć i tak zblaknie z czasem:-/ (2014/11/13 19:58)

89krzysztof


Moim zdaniem oba "modele" są OK, tylko ten hamerykanski;-) powinien być grubszy. W każdym razie co byś nie wybrał omijaj S8S i bierz od 0,15mm/10lbs łącznie w górę. Bo już takie 0,13 i cieńsze robią się płaskawe. A kolor...najwidoczniejszy czyli żółty. Przynajmniej ja bym tak kupował choć i tak zblaknie z czasem:-/

Dwa miesiące i jest praktycznie biała :) (2014/11/13 20:25)

wasil


Od 6 lat stosuje tylko power pro 0,15 i jestem zadowolony. Kupowałem już 3 razy szpule po 275m, nawijałem na dwa młynki. Dwa pierwsze razy od kogoś bezpośrednio kto przywoził ze stanów a ostatni raz z netu. Nie widzę różnicy. (2014/12/28 21:48)