Czuły kijek sandaczowy na jezioro

/ 6 odpowiedzi
Witam kolegów, potrzebuję pomocy jak w tytule posta. Posiadam Dragon GS butcher 2.60 do 21 g i ta wędka jest czuła szybka itp ale na jeziorowe sandacze dziś wyszło że jednak brakuje jej tej szybkości i czułości i szukam czegoś do max 20g wyrzutu i długości 2.20 - 2.30 . będę wdzięczny za podpowiedzi odnośnie polecanych kijków jak i dodam że cena kijka w zasadzie nie gra roli tak do 600 zł myślę , jak więcej to trudno , a najważniejsze jego parametry to ma być krótki , szybki i czuły żebym opad na 7g główce był wyczuwalny :-).. pozdrawiam :-)
siawes


znalazłem savage gear finezze 202 cm i 4-18g wyrzut, miał ktoś do czynienia z tą wędką? (2015/06/21 14:26)

barrakuda81


Jak może być drożej niż 600 ( niekoniecznie dużo drożej ) to zerknij na kijki Fenwicka. Zdecydowanie warto się zainteresować. (2015/06/21 16:56)

siawes


i fenwic wygrał hmx 213 3-21 mam nadzięję że dobry wybór ;) (2015/06/21 17:18)

barrakuda81


i fenwic wygrał hmx 213 3-21 mam nadzięję że dobry wybór ;)

Już kupiłeś czy to raczej spontaniczna decyzja o  zamiarze zakupu? Jaka jest cena tej wędki bo  nie jestem na bieżąco? Ja w tym sezonie testuję ETW66M-FS-2 ,którego otrzymałem dzięki uprzejmości Redakcji. Kawał kija - łączy w sobie "elektryczną" czułość i ogromny zapas mocy. Pierwszymi rybami złowionymi tym kijem były ...okonie i to niewielkie ale ich brania na obrotówki które wyczuwałem na blanku pozostawiły niezapomniane wrażenie...Niezapomniane na tyle że niemal natychmiast zapragnąłem mieć coś takiego właśnie na okonie i koniecznie Fenwick. Tak stałem się szczęsliwym właścicielem okoniówki również z najnowszej serii Elite Tech. To moje subiektywne wrażenia rzecz jasna ale zostaję z Fenwickiem na dłuuuuugo:-)Ważne żebyś dopasował kij pod swoje oczekiwania i żeby on po prostu Ci "leżał". Fenwicki mają króciutkie dolniki ale wg mnie to zaleta bo są b. dobrze wyważone (z kołowrotkiem). Podejrzewam że ten Hmx to kawał patyka ale dobrze byłoby pogadać z ludźmi którzy mają z nim do czynienia na codzień. (2015/06/21 18:45)

GBH


znalazłem savage gear finezze 202 cm i 4-18g wyrzut, miał ktoś do czynienia z tą wędką?


Tak świetny wybór, ale jeszcze lepsza do 12 gr wyrzutu (spokojnie poradzi sobie z przynętą 20 gr) (2015/06/22 11:56)

Sith


http://www.wedkarski.com/wedki/5026-wedka-paladin-cx-full-contact-konger.html
http://www.wedkarski.com/wedki/5019-wedka-paladin-cx-perch-konger.html (2015/06/22 14:26)