Czeremcha na komary

/ 4 odpowiedzi
zurawinowy


Młode gałązki należy obrać ze skóry. Skórę rozetrzeć w rękach i rozprowadzić po odsłoniętym ciele. Na komary działa. (2014/06/27 07:40)

Bernard51


Kwiat czeremchy jak i owoce  nasze babcie używały jako lekarstwo co do skórki z gałązek to pamiętam że wygotowywało się w garnku i pasteryzowało w słoikach  do zwierząt w razie choroby, nie pamiętam jakiej. Natomiast młode gałązki z liśćmi przykładało się do ogniska w lesie i pod brzuchami końskimi się kopciło przed bąkami muchami i komarami przy wywózce drzewa na wiosnę.
Przeczytałem oba linki i jest to jak dla mnie bardzo ciekawe i nie wiem czy nie będzie praktyczne. (2014/06/27 12:51)

Jakub Woś


Kwiat czeremchy jak i owoce  nasze babcie używały jako lekarstwo co do skórki z gałązek to pamiętam że wygotowywało się w garnku i pasteryzowało w słoikach  do zwierząt w razie choroby, nie pamiętam jakiej. Natomiast młode gałązki z liśćmi przykładało się do ogniska w lesie i pod brzuchami końskimi się kopciło przed bąkami muchami i komarami przy wywózce drzewa na wiosnę.
Przeczytałem oba linki i jest to jak dla mnie bardzo ciekawe i nie wiem czy nie będzie praktyczne.

Skoro nasi przodkowie już używali czeremchy by straszyć owady musi coś w tym być. Dla wędkarza który zapomniał środka przeciw komarom czeremcha może okazać się wybawieniem (2014/07/01 00:16)

kaban


Po kilku razach z użyciem kory mogę napisać ,że szału może nie ma ,ale coś w tym jest. (2014/08/31 19:09)