Prasa wędkarska

/ 10 odpowiedzi
siema, mam pytanie jakie czasopisma wędkarskie polecacie dla początkującego wędkarza, głodnego wiedzy wędkarskiej ?

RadoslawM


Nie polecam Tobie żadnego czasopisma wędkarskiego na początek tej ciekawej drogi.

Udaj się do najbliższej biblioteki, zapewne znajdziesz tam poradniki wędkarskie. Niestety nowsze roczniki czasopism wędkarskich bardziej przypominają gazetkę reklamową niż nośnik wiedzy wędkarskiej. Zapewne po zakupie jakiegoś czasopisma będziesz miał kolejny dylemat, czy mój sprzęt wędkarski jest odpowiedni?  

Jaka metodę wędkarska chcesz uprawiać na początek.?

Masz już skompletowany sprzęt wędkarski?

Jak już musisz to wybierz Wędkarstwo Moje Hobby. Masz tam płytkę dvd z filmem. Czasem trafi się coś dla początkującego.

(2014/05/03 16:48)

ziober30


Witam,
ja prenumeruje Karp Maxa i powiem Ci, że jestem zadowolony. Są często opisane różne metody łowienia i oczywiście są reklamy różnych firm (jak wszędzie) ale można podchodzić do tego z dystansem, są filmy i różne dodatki. Ciekawy dodatek do naszego hobby.
Pozdrawiam. (2014/05/03 20:15)

Artur z Ketrzyna


Witam,
ja prenumeruje Karp Maxa i powiem Ci, że jestem zadowolony. Są często opisane różne metody łowienia i oczywiście są reklamy różnych firm (jak wszędzie) ale można podchodzić do tego z dystansem, są filmy i różne dodatki. Ciekawy dodatek do naszego hobby.
Pozdrawiam.

Tyle że ta gazeta jest poświęcona karpiom, nie płoci jak wskazał autor wątku (zaznaczył jakiej rybie jest poświęcony wątek)

Co do gazet to Moje Hobby ma czasami fajne porady na filnach na DVD. Patrz co jest na płycie (tyytuły) I jesli Cię interesuje, to bierz. Czasami są puszczane reedycje, są tańsze i czasami mają jeszcze dodatek... Co do innych gazet. To czasami Coś ciekawego i znajdzesz w Wędkarzu Polsckim lub w Wiadomościach Wędkarskich. Ale jak już kolega wspomniał to teraz głównie reklamy i trochę porad...
Dobrze jest zajrzeć  zanim kupisz. Bo wiesz czy jest sens...
Co do wiedzy to można i na forum co nieco znaleźć. Tyle że trzeba wiedzieć co pisał fachowiec, a co pseudo fachowiec (znawca bez zaplecza doświadczenia, coś zasłyszał, coś przeczytał...) (2014/05/03 20:37)

ziober30


Witam,
ja prenumeruje Karp Maxa i powiem Ci, że jestem zadowolony. Są często opisane różne metody łowienia i oczywiście są reklamy różnych firm (jak wszędzie) ale można podchodzić do tego z dystansem, są filmy i różne dodatki. Ciekawy dodatek do naszego hobby.
Pozdrawiam.

Tyle że ta gazeta jest poświęcona karpiom, nie płoci jak wskazał autor wątku (zaznaczył jakiej rybie jest poświęcony wątek)

Co do gazet to Moje Hobby ma czasami fajne porady na filnach na DVD. Patrz co jest na płycie (tyytuły) I jesli Cię interesuje, to bierz. Czasami są puszczane reedycje, są tańsze i czasami mają jeszcze dodatek... Co do innych gazet. To czasami Coś ciekawego i znajdzesz w Wędkarzu Polsckim lub w Wiadomościach Wędkarskich. Ale jak już kolega wspomniał to teraz głównie reklamy i trochę porad...
Dobrze jest zajrzeć  zanim kupisz. Bo wiesz czy jest sens...
Co do wiedzy to można i na forum co nieco znaleźć. Tyle że trzeba wiedzieć co pisał fachowiec, a co pseudo fachowiec (znawca bez zaplecza doświadczenia, coś zasłyszał, coś przeczytał...)

Masz racje, nie zauważyłem, że wątek dotyczy płoci :)
Pozdrawiam. (2014/05/03 21:15)

tomasz196209


siema, mam pytanie jakie czasopisma wędkarskie polecacie dla początkującego wędkarza, głodnego wiedzy wędkarskiej ?


Kolego znajdź sobie stronę WĘDKARZ POLSKI jest tam wiele przydatnych artykułów ,jest też strefa juniora .Jeśli będziesz chciał to mają wersję papierową .Polecam również -muskie.pl , dużo wiadomości bez parcia na reklamę . (2014/05/04 10:14)

Xawery


Zamiast gazety polecam kilka wypadów z kolegą lub sąsiadem,który łowi.Jeśli jesteś głodny wiedzy wędkarskiej,to nic nie zastąpi praktyki,wtedy w lot podłapiesz parę sztuczek od kolegi itd... (2014/05/04 10:18)

u?ytkownik102837


A ja zamiast tych wszystkich gazet polecam ci internet, w obecnych czasach wszystko możesz w nim znaleźć od rad dla początkujących po ciekawostki dla zawodowców. Dobrą alternatywą jest też oglądanie filmów na you tube albo wmh (mają kilka filmów dla początkujących) tylo że je trzeba niestety kupić. Jak kolega Xawery wspomniał nie teoria robi z nas mistrze tylko praktyk, najlepiej pod okiem doświadczonej osoby. O ile jesteś głodny wiedzy wędkarskiej i znajdziesz sobie dobrego nauczyciela jesteś w stanie nauczyć się wszystkiego w krótkim czasie (ale trzeba chcieć). Początki mogą być trudne ale bez pracy nie ma kołaczy :)

Pozdrawiam i życzę szczęścia w nowej pasji Boczny Trok (2014/05/04 10:42)

marmota


Tak jak koledzy powyżej, zamiast 10 PLN na gazetę, wydaj je na robale, czy zanętę albo albo blaszke. Czasopisma są tak nastawione na zarobek, że 75% to reklamy. A te same wiadomości znajdziesz albo w internecie, albo w książce. (2014/05/04 12:55)

u?ytkownik61482


wszystkie pokolei.z każdego coś się nauczysz. (2014/05/06 11:14)

bosman-b1


Witam mam na zbyciu całą masę czasopism oraz książek wędkarskich od których ja zaczynałem wędkowanie. Nie są to nowe wydawnictwa aczkolwiek warto do nich zajrzeć. Za cenę wysyłki jestem w stanie je oddać szkoda ich wyrzucać. Jest tam sporo ciekawych książek nawet całkiem aktualnych z pięknymi zdjęciami i opisami-nowsze różnią się tylko drukiem. Tylko problem jest w tym że te wszystkie czasopisma i książki ważyły by kilka kilogramów. najlepiej byłoby odebrać na miejscu. Do tego kilka fajnych gratisów  w postaci spławików,gumek,blaszek czy woblerów i sprzęt podlodowy.  Jesteś zainteresowany-dzwoń;601 770 708-Piotr. (2014/05/10 21:38)