Co na komary?

/ 74 odpowiedzi / 3 zdjęć
Będzie ich coraz więcej!!!jaki środek pomoże? Po powodzi to będzie ich miliony!!!
u?ytkownik27124


Na komary najlepszy będzie czosnek. Należy rozgnieść go i wysmarować nim całe ciało nie zapominając o jamie ustnej. Zapach odstrasza nie tylko komary. ;D (2010/06/05 15:09)

u?ytkownik40353


Na komary najlepszy będzie czosnek. Należy rozgnieść go i wysmarować nim całe ciało nie zapominając o jamie ustnej. Zapach odstrasza nie tylko komary. ;D

tak i od srodka tez czosnkiem to cie nikt i nic przez tydzien nieruszy ha ha sprubuj wanili to powinno pomuc (2010/06/05 15:39)

hairy


dla mnie najlepszym i najskuteczniejszym jest :
http://www.superkoszyk.pl/product-pol-736-EXPEL-Repelent-przeciw-Komarom-i-Kleszczom-90-ml-Spray.html

ciężko go dostać śmierdzi jak cholera, jak znajdę gdzieś w sklepie od razu kupuje 5-7 opakowań i mam na sezon z głowy. (2010/06/05 16:35)

SiwyDym


ja używam off,oraz jak spławikuje czasami to(może sie wydać śmieszne) zawieszam w poblizu siebie kilka woreczków z wodą i komary leca do nich na prawde może nie wszystkie ale większość.pozdrawiam (2010/06/05 17:47)

jaazz7


Może się ta informacja przyda-jest taka esencja gożdzikowa/nie ta od bólu głowy/stosowana z umiarem daje efekty!Tylko z umiarem bo jej intensywny zapach może doprowadzić do bólu głowy.pozdrawiam (2010/06/05 19:06)

grzesiek86


Ja słyszałem,że skuteczna jest też wanilia,można wetrzeć np taki aromat który dodaje się do ciasta,kolega tak robi i mówi,że to działa nawet lepiej niż te różne off'y (2010/06/05 22:47)

withanight88


ja uzywam BROSa w takim sprayu za 4.50 (12% steżenie DEET) i musz powiedziec ze to dziala, komar najczesciej podleci , czasem usiądzie ale ucieka. Sam sie dziwie ze to działa...


Ma bardzo przyjemny zapach - ładniejszy od dawnego OFFa

(2010/06/05 23:04)

withanight88


ja uzywam BROSa w takim sprayu za 4.50 (12% steżenie DEET) i musz powiedziec ze to dziala, komar najczesciej podleci , czasem usiądzie ale ucieka. Sam sie dziwie ze to działa...


Ma bardzo przyjemny zapach - ładniejszy od dawnego OFFa

(2010/06/05 23:04)

dan984


Polecam również BROS-a, jednak ja używam w żelu, fajny zapach, dobrze sie rozprowadza i na 100% skuteczny, (2010/06/06 09:07)

dan984


Polecam również BROS-a, jednak ja używam w żelu, fajny zapach, dobrze sie rozprowadza i na 100% skuteczny, (2010/06/06 09:07)

withanight88


dan powiem Ci , ze nie wierzyłem , ze ten BROS bedzie działał , kupilem go w zeszłym roku

'na szybko' przed wypadem na nocke i jak sie okazało jest rewelacja...

(2010/06/06 11:21)

dan984


mi go ojciec polecił..on już go stosuje od kilku sezonów, :) (2010/06/06 11:28)

jurek096


Najlepszym sposobem na komary jest to;rano i wieczorem przez dwa dni zażyć witaminę B-12.działa rewelacyjnie.Oczywiście przed wypadem na rybki zażywać. (2010/06/06 11:38)

u?ytkownik38976


Ja oprócz środków typu OFF , czy BROS, czy witamina i papieros, zabieram grubą płytę pilśniową (gruba, miękka, taka zamszowa w dotyku), łamię ją na mniejsze kawałki, takie wielkości paczki fajek i podpalam. Kładę ją na bezpiecznym gruncie parę metrów od siebie w dwóch/trzech miejscach, pod wiatr i już. Taka płyta nie pali się ogniem, tylko tląc sie daje dużo dymu, a jak wiadomo dym odstrasza komary. Bo te wszystkie wspomniane środki odstraszają na tyle, że wprawdzie komar nie ukąsi, ale lata i bzyczy koło ucha, a sam ten "bzyyyyyyyyykkk.." jest wykańczający nerwowo każde ucho. (2010/06/06 12:56)

u?ytkownik38843


Ultra Thon Military - komary przez co najmniej 4 godziny się do mnie nie zbliżały. (2010/06/06 13:20)

Waldi Fish


Jest wiele metod ochrony przed komarami, jak widać z wypowiedzi kolegów. Trzeba tylko uważać, żeby środków przeciw komarom zakupionych w sklepie nie pryskać na dłonie, gdyż ich zapach może przejść na przynęty zakładane na haczyk i skutecznie wystraszyć również ryby. Środki stosowane zastępczo jak czosnek czy wanilia posiadają zapachy lubiane przez niektóre gatunki ryb, więc w przypadku ich stosowania niebezpieczeństwo wyżej wymienione nie wchodzi w grę. Wygodna w użyciu jest witamina B12 zwana cyjanokobalaminą, bo wystarczy ją zażyć odpowiednio wcześniej, chociaż zastanawia mnie fakt z jakiego powodu, komary omijają osobę, która ją zażyła. Muszę jej skuteczność wypróbować empirycznie. (2010/06/06 21:32)

u?ytkownik24522


Ja osobiście z nimi nie mam problemu , wszyscy mnie się dziwią że one mnie lubią i nic nie robią, niejednokrotnie patrzyłem jak chmara komarów dosłownie gdy przedramie miałem spocone to siadała na nie i dosłownie nic nie czułem i nie miałem żadnych śladów po ugryzieniu. (2010/06/06 21:37)

u?ytkownik38976


Jest wiele metod ochrony przed komarami, jak widać z wypowiedzi kolegów. Trzeba tylko uważać, żeby środków przeciw komarom zakupionych w sklepie nie pryskać na dłonie, gdyż ich zapach może przejść na przynęty zakładane na haczyk i skutecznie wystraszyć również ryby. Środki stosowane zastępczo jak czosnek czy wanilia posiadają zapachy lubiane przez niektóre gatunki ryb, więc w przypadku ich stosowania niebezpieczeństwo wyżej wymienione nie wchodzi w grę. Wygodna w użyciu jest witamina B12 zwana cyjanokobalaminą, bo wystarczy ją zażyć odpowiednio wcześniej, chociaż zastanawia mnie fakt z jakiego powodu, komary omijają osobę, która ją zażyła. Muszę jej skuteczność wypróbować empirycznie.


Witamina B12 dostaje się, jak każda substancja, do krwioobiegu a następnie wydalana np. z potem. Dzięki temu wydzielany pot ma "zapach" witaminy B12, czego komary nie znoszą, tak jak np. m.in. zapachu pelargonii.

(2010/06/07 07:37)

u?ytkownik38976


Ja osobiście z nimi nie mam problemu , wszyscy mnie się dziwią że one mnie lubią i nic nie robią, niejednokrotnie patrzyłem jak chmara komarów dosłownie gdy przedramie miałem spocone to siadała na nie i dosłownie nic nie czułem i nie miałem żadnych śladów po ugryzieniu.


To jesteś szczęściarzem, masz jak dla komarów za mało "słodką" krew.

(2010/06/07 07:38)

u?ytkownik29889


A też jestem ciekaw co i jak jaki dobry środek przeciw komarom bo to straszne co się zaczyna już dziać. Opryski na komary na pewno będą w okolicach terenów zalewowych tak jak to miało miejsce po 97`. Oraz doraźnie po większych woedach.

Ja w tamtym roku wylądowałem na pogotowiu jak nigdy, teraz to wolę dmuchać na zimne. (2010/06/07 08:10)

u?ytkownik38976


Z tymi opryskami, to bym się tak nie rozpędzał. Napewno nie wszędzie. Na moim terenie nigdy nie było takich oprysków, nawet po 97', mimo, że Odra o rzut beretem. To sa spore koszty (podobno), a nasi włodarze nie są chętni na takie "bzdurne" wydatki z kas miejskich i gminnych. Pozostaje zaopatrzyć się w całe kartony środków komarobójczych i wypróbowywać wszystkie inne znane i nie znane sposoby na to cholerstwo. (2010/06/07 08:29)

dorsz1974


grzesiek86 ma racje.Wanilia do ciast taka w małych fiolkach jest bardzo skuteczna-polecam (2010/06/07 09:23)

Murcielago


Też to spraktykowalem - działa! (2010/06/07 21:22)

gruby0113


No zostaje jeszcze AUTAN też bardzo dobry środek a nawet te spirale co się podpala ale tych używam pod parasolem i w namiocie mało skuteczne na otwartej powierzchni ale pod parasolem rewelacja (2010/06/09 00:51)

u?ytkownik29889


grzesiek86 ma racje.Wanilia do ciast taka w małych fiolkach jest bardzo skuteczna-polecam



Czyli muszę zakupić parę sztuk  więcej do zanęt i ciast oraz na siebie i żonkę hehe ciekawe aż dzisiaj to wypróbuję. (2010/06/09 08:59)