Chore PZW - chore porozumienia

Sprawdzalem ostatnio porozumienia pomiedzy okregami i sie tym bardzo zirytowalem. Otoz mieszkam w okregu legnickim i chcac jechac na moje pewnie i sprawdzone jeziora w okolicach Zielonej Gory i Gorzowa musze doplacic 1/2 skladki czyli ok 74zl. Natomiast gorzowscy wedkarze chcacy wedkowac w moim okregu nie doplacaja nic - czy to jest zdrowe???Druga sprawa to porozumienie pomiedzy okregiem legnickim a chelmskim czy zamojskim - jakas kpina. Okregi podpisuja umowy z okregami oddalonymi od siebie 600km i wiecej a z sasiadami nie potrafia sie porozumiec - komu maja sluzyc te porozumienia nam czy monopoliscie PZW??? 

Piotr W鎩cik
hubi (2010/02/06 11:10)

Pa雟two w Pa雟twie te nasze PZW.

u篡tkownik28853
u篡tkownik28853 (2010/02/06 12:39)

To nie powinno nazywa si porozumieniem tylko Uk豉d.

u篡tkownik27894
u篡tkownik27894 (2010/02/06 15:46)

PZW to ju nie jest w璠karstwo, to polityka za wcale nie ma貫 pieni康ze z naszych sk豉dek ze szkod dla nas. 

Andrzej Adamczyk
ayem (2010/02/06 18:25)

Zgadza si to chore, teraz zmieni造 si granice i nazwy wojew鏚ztw i aby w璠kowa w ca造m zachodniopomorskim trzeba mie zezwolenia ze szczecina i gorzowa a wystarczy這by porozumienie i sprawa za豉twiona

Zenon Fr徠czak
zenfr (2010/02/06 19:06)

Szanowni koledzy!  Ja nie mog zrozumie熡a jakiej podstawie PZW ma monopol na zbieranie sk豉dek za w璠kowanie, skoro wody s pa雟twowe?Ja jestem obywatelem tego pa雟twa i powinienem zap豉cic do skarbu pa雟twa oplat za wedkowanie.Starostwo czy Urzad gminy powinien mi wydac regulamin po這wu .Ka盥a woda powinna by opisana tak jest opisany ka盥y budynek  mieszkalny i to by豚y obowi您ek w豉軼iciela wody.Wody nie opisane by造 by wodami  og鏊nodost瘼nymi .Kontrola w璠kuj帷ych podobie jak teraz.Op豉ty wa積e w ca造m kraju .Teraz w璠karz ma ustala w豉軼iciela wody i granice mi璠zy okr璕ami! Chore!przyk豉d . Rzeka Odra.B璠帷 w woj dolno郵御kim w璠k mo積a zarzuci do woj lubuskiego i odwrotnie..Co o tym my郵icie?

Andrzej Adamczyk
ayem (2010/02/07 10:06)

Zgadza si jedna op豉ta by豉by najlepszym rozwi您aniem a nie jak teraz jad帷 na weekend musz kilka dni wcze郾iej ustali gdzie i jak kupi zezwolenie . I tak jak ja mieszkaj帷 w Szczecinie musz zap豉ci w PZW Szczecin, jad帷 do rodzic闚 kt鏎zy wyprowadzili si na wie niedaleko Choszczna  aby 這wi potrzebna jest op豉ta PZW Gorz闚 dlatego bo kiedy tamte tereny nalerza造 do woj. gorzowskiego a teraz nalerz do zachodniopomorskiego. Co trzeba chyba zmieni bo to wszystko jest chore , albo porozumienia z o軼iennymi okr璕ami , albo jaka dop豉ta albo jedna na ca造 kraj.

Micha Ko軼iesza
michal88la (2010/02/07 21:30)

Szczerze m闚i帷 PZW to jedna wielka mafia!!!!!!!
Wszystko si zmienia w豉軼iciele w鏚 inne wojew鏚ztwa.
A nie lepiej by這 by gdyby nawet roczna sk豉dka kosztowa豉 by 300-500z lecz pod warunkami takimi jak mam sk豉dk mieszkam na pomorzu pakuje si jad na mazury,w 鈔odek polski oraz du polski ale bez obaw o jaka kol wiek kontrole ze mam nie wykupiona jaka cholerna sk豉dk. Jednym s這wem 這wie tam gdzie chce i kiedy chce a nie tak gdzie mog po wykupieni jakiej kolejnej sk豉dki.
Mieszkam w Ustce Pomorze nie mam za duzo jezior obok siebie wiec postanawiam pojechac raptem 20 30 kilometr闚 od Ustki i co si okazuje ze musz wykupi kolejna sk豉dk na to jezioro.to jest jaka masakra. Ale m闚i帷 w璠karz wykupi bo powie a co tam mu te 30 40 z ni zaszkodzi bo chce 這wi ryby sobie spokojnie i legalnie.
Pozdrawiam gora熪

Andrzej Adamczyk
ayem (2010/02/08 17:51)

M闚i si 30 z, ale wypuszcz si ze cztery razy na inne 這wisko ni te na kt鏎e mam zezwolenie i ju wyjdzie mi wi璚ej ni kolejna roczna sk豉dka na kolejne 這wisko. Wychodzi na to , 瞠 lepiej kupi ze dwa lub trzy zezwolenia roczne z o軼iennymi okr璕ami bo nie wiadomo gdzie b璠 這wi w czasie sezonu.

u篡tkownik26831
u篡tkownik26831 (2010/02/08 18:23)

Kolego masz racje  ale   my w okr璕u katowice to ju z nikim nie mamy porozumienia  ,ani oploe, ani czestochowa  , mamy  z kolegami w planie przenie sie w豉郾ie do waszego  okr璕u tylko nie wiem czy nie b璠zie  problemu ?  je郵i co wiesz na ten temat to odpisz prosze   i napisz ile  wynosi u was sk豉dka    pozdrawiam  i nie dajmy sie  PZW

Janusz Groszek
Waldi Fish (2010/02/09 00:08)

Czy kto mo瞠 wie, czy okr璕 Bia豉 Podlaska ma podpisane porozumienie z okr璕iem lubelskim? Tak si sk豉da, 瞠 mieszkam na terenie, kt鏎y przy dawnym podziale terytorialnym nale瘸 do wojew鏚ztwa bialskopodlaskiego, ale najbli窺ze jeziora i rzeki nale膨 do okr璕u PZW w Lublinie. Je郵i nie b璠zie porozumienia, to w tym roku przepisuj si do ko豉 z okr璕u lubelskiego.

Marcin Turala
turalam (2010/02/09 00:59)

Do Waldi fish - na stronie glownej wedkuje.pl po lewej stonie - nie sposob niezauwazyc jest duzy odnosnik POROZUMIENIA - jesli w to klikniesz dowiesz sie wszystkiego
Do mariosc: nie jestem pewnien ale pewnie musisz byc zameldowany w naszym wojewodztwie jednak sam musisz sprawdzic

u篡tkownik27894
u篡tkownik27894 (2010/02/09 10:24)

疾by zmieni ko這 PZW nie potrzeba nic wi璚ej jak odebra kartotek w macierzystym kole i przenie嗆 j w ka盥y inny zak徠ek kraju.

marcin konarzewski
mar83 (2010/02/10 23:35)

Tylko gdzie si przeniesiesz jak ws瞠dzie siedz le郾e dziadki Mo瞠 do Warszawki

Grzesiek  Chachu豉
siersciu1 (2010/02/11 14:06)

koledzy ja jak zmienia貫m ko這 wedkarskie to nic miedawa貫m z這dzi przenioslem sie do konina i po k這pocie op豉cacie sk豉dke tam gdzie chcecie 豉pac

u篡tkownik26601
u篡tkownik26601 (2010/02/11 15:01)

Mo瞠 w ko鎍u Zarz康y Okr璕闚 i ZGPZW zrozumiej ,瞠 lepiej by by這, aby w璠karze uprawiali turystyk w璠karsk a nie cz這nkowsk.Skoro okr璕i maj osobowo嗆 prawn to po co jest op豉ta na ZGPZW.ZGPZW powinien wprowadzi rozwi您anie umo磧iwiaj帷e w璠kowanie w wodach dzier瘸wionych przez zwi您ek w ca造m KRAJU!
Je郵i si nie myl to projekt ustawy o rybactwie  przewiduje umowy na w璠kowanie w wodach uprawnionego do rybactwa. Moja propozycja to:
- umowa na ca造 kraj
-umowa na okr璕
-umowa na konkretn wod(obw鏚 rybacki)

Dariusz Weso這wski
Darek1971 (2010/02/12 10:44)

No nie wiem, czy z nikim. Jak w陰czam map porozumie, to wychodzi, 瞠 troch ich jest. Z Opolem macie, tylko za dop豉t po這wy sk豉dki i vice versa. Pozdo.

Dariusz Bochenek
Chlebek59 (2010/02/13 14:19)

Jakie porozumienia. To co, kolega si spotka z koleg, pogadali i ustalili kiedy ponownie si spotkaj i na czyim gruncie? Komu to wszystko ma s逝篡? Kto za to p豉ci?
Dziadkowie ! Czytaj帷 na tej stronie wypowiedz koleg闚 po kiju - macie gotowe rozwi您ania.
I to s dobre rozwi您ania !

pawe bury
essoxx (2010/02/21 22:44)

Panowie nie wymagajcie aby Polski Zwi您ek (W璠karski?) Rybacki - bo tak si powinien nazywa- skoro dba o interesy tylko tych z siatami i niewodami dba o nasze skromne prawo do 這wienia ryb ich zdaniem jeste鄉y naiwniakami i frajerami do op豉cania sk豉dek.

krzysztof piotr piekarski
jaazz7 (2010/04/01 20:21)

zgadza si przedziwne przepisy dlaczego ja chc帷 pojecha gdzie dalej na ryby musz kilka dni wcze郾iej ustali czyja woda komu musz zap豉ci  a pami皻am jeszcze czasy kiedy PZW by這 jedno i jedyn dodatkow dop豉t by造 wody g鏎skie to by造 pi瘯ne czasy teraz podzia terytorialny stworzy nowe stanowiska dla koleg闚 a mia這 by to wszystko takie proste i czytelne w璠karze s tylko po to aby zap豉ci sk豉dki i cieszy si 瞠 nie wszystkie wody wydzier瘸wiono znajomym

Szara  Mysz
szaramysz (2010/04/02 13:53)

G逝pie te jest to, 瞠 je郵i chc w璠kowa w kilku okr璕ach, to musz op豉ci sk豉dk w ka盥ym z nich cho maj podpisane porozumienia je郵i nie jestem cz這nkiem danego okr璕u.

Wojciech Nawrocki
buba28 (2010/04/02 15:37)

to niejest porozumenie . 瞠by 豉pa w wojew鏚ztwie opolskim trzeba zap豉ci 100% czyli 110z

Daniel Gibu豉
dan984 (2010/04/02 16:01)

Te wszytki porozumienia to jedno wielkie oszustwo, w Katowickim jest wog鏊e paranoja, wszystkie okr璕i naoko這 - DOPxTA, najlepsze jest to 瞠 od tego roku zabrali nam bardzo fajne 這wisko mianowicie PORAJ, w zamian dostali鄉y 2 inne, kt鏎e nawet nie mog sie w po這wie r闚na z wy瞠j wymiennym, mielismy plany jeszcze w grudniu z koleg 瞠 pojedziemy pomoczy kijka na jezioro 砰wieckie i Mi璠zybrodzkie bo 豉dne widoki i o rybkach te troch si naczytali鄉y..no ale c騜 >> oczywi軼ie okr璕 Bielsko wi璚 dop豉ta, parodia, w/g porozumie mog sobie pojecha(a raczej wybra si w podr騜) po這wi do Okr璕u Bydgoszcz 400km (bez dop豉t) a 60km nie.... Brak s堯w.... nie rozumiem dlaczego nie zrobi jednej op豉ty na Polsk ....ch皻nie nawet zap豉c 250-300z ale b璠 mia pewno嗆 瞠 gdzie wyjad na wakacje b璠 m鏬 spokojnie odda si mojej pasji, bez problem闚 z szukaniem gdzie,ile i na ile mam wykupi zezwolenie na dane 這wisko. My郵 瞠 taka opinia na ten temat nie nale篡 tylko do mnie. Pozdrawiam Koleg闚 po kiju :)

u篡tkownik7966
u篡tkownik7966 (2010/04/02 16:51)

A mnie si wydaj 瞠,jest to przygot闚ka do jednolitej op豉ty krajowej(czytaj-wysokiej)by za jaki czas,zrobi podzia造 na Okr璕i i pozostawi sk豉dk jak na krajow.Jedyne wyj軼ie to walczy o 7 okr璕闚(tyle ile RZGW)

Tomasz W璕這wski
tomasz123 (2010/04/02 20:37)

witam, moim skromnym zdaniem powinna by jednolita op豉ta na ca造 kraj, tak aby ka盥y z nas swobodnie m鏬 這wi tam gdzie mu si podoba , natomiast nie widz 涉DNEGO powodu aby op豉ta ta mia豉 wzrasta. Proponuje aby ZG PZW zacze這  szuka dodatkowych 鈔odk闚 finansowych u sponsor闚 np. w Firmach W璠karskich , zamiast podnosi sk豉dki nam biednym w璠karzom. Widz帷 zap璠y co niekt鏎ych dzia豉czy to najch皻niej wprowadzili by dodatkowe op豉ty na ka盥y zbiornik gdzie jeszcze mo積a co po這wi. I tak juz dzi niekt鏎zy zachowuja sie jakby to by ich prywatny folwark, a nie zbiornik og鏊nie dostepny dla w璠karzy

Daniel Gibu豉
dan984 (2010/04/02 20:41)

Popieram w 100% tomasz123 ...

Dodaj w徠ek na forum