» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Bydgoszcz, Łowiska prywatne w okolicy

Witam.Planuję jechać na ryby w weekend majowy. Interesują mnie jedynie łowiska prywatne, gdzie nie obowiązuje karta wędkarska.
-okolice Bydgoszczy ( do 100km)
 Chcę połowić nieco dłużej więc zależy mi żebym mógł rozbić namiot.
Nie chciałbym też płacić za złowioną rybę.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/26 20:04
Nie ma takich komercji gdzie nie płacisz za rybę

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/26 20:09
Ale pomarzyc mozna
za marzenia sie nie placi!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/26 20:10

Witam.Planuję jechać na ryby w weekend majowy. Interesują mnie jedynie łowiska prywatne, gdzie nie obowiązuje karta wędkarska.
-okolice Bydgoszczy ( do 100km)
 Chcę połowić nieco dłużej więc zależy mi żebym mógł rozbić namiot.
Nie chciałbym też płacić za złowioną rybę.

Wypuszczasz i nie płacisz, słyszałem o łowiskach komercyjnych ale cena w takim wariancie była spora bo chyba 80 zł. za dzień wędkowania.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/26 20:11
jak nie ma jak jest ? Za złowioną nie płacisz ale za zabraną. 

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/26 20:27

No no jak u was nie ma to nie znaczy że nigdzie nie ma, u nas są właśnie w sobotę jadę na skomelno, komercyjne a za ryby nie płacisz obowiązuje reg PZW z małymi wyjątkami szczupaki pow.1m wypuszczamy

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2012/04/26 20:28
Jak to nie ma takich łowisk, że nie płaci się za złowioną rybę? A Chrząstawa? Nie pamiętam już dokładnie, ale płaci się 5 albo 10 zł za wędkę i ile się ryb natarga tyle można zabrać za darmo. Tak wiem nie jest to koło Bydgoszczy tylko wrocławia, ale jednak są takie łowiska.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/26 20:30

jest to łowisko prywatne w Dobczynie nie płacisz za białą rybę 

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/26 20:31

No tak, ale tam gdzie jest szansa na złowienie ryby to zawsze się za nią płaci. Nie mówię o wodach na których nie ma zarybień, a ktoś bierze kasę tylko za sam fakt wędkowania.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/26 20:36
No tak, ale tam gdzie jest szansa na złowienie ryby to zawsze się za nią płaci. Nie mówię o wodach na których nie ma zarybień, a ktoś bierze kasę tylko za sam fakt wędkowania.

Oooooo przepraszam na skomelnie w tamtym sezonie ciągnołem krasnopióry po kilogramie i większe a karpie od piątki w górę nie wspominam o zębatym samo przykazanie że powyżej metra wypuszczamy już coś mówi

zgłoś naruszenie

Reklama

Pokrowiec na siatkę Jaxon UL-PO0845

Pokrowiec na siatkę Jaxon UL-PO0845 - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

Pokrowiec na siatkę Jaxon UL-PO0845 Kolekcja toreb, pokrowców do wędzisk, chlebaków - nawiązująca do starych, tradycyjnych wzorów. Pokrowiec TR na siatki 45 cm, średnica: 45 cm.

cena: 41,00 PLN

wysłano: 2012/04/26 20:45

no fakt, złowić coś na Chrząstawie to insza sprawa :/
w zeszłym roku pół dnia siedzenia z dwoma wędkami i tylko jeden okonek i jedna płotka takie poniżej 20 cm :(.
Ale nie wiem czy to wynika tylko z braku zarybień, wydaje mi się, że ryba na tym zbiorniku jest po prostu przekarmiona.
Jak byłem, to w koło zbiornika, co kilka metrów wędkarze... niektórzy łowili na kilka wędek (na przykład jedne gość miał rozłożone dwa rotpody... po trzy wędki na każdym)... dziesiątki jak nie setki kilo zanęty ludzi do tego zbiornika ładowali, a zbiornik przecież nie jakiś olbrzymi.
Tak przekarmione ryby raczej brać nie będą zbyt intensywnie

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/26 20:52

Oooooo przepraszam na skomelnie w tamtym sezonie ciągnołem krasnopióry po kilogramie i większe a karpie od piątki w górę nie wspominam o zębatym samo przykazanie że powyżej metra wypuszczamy już coś mówi

Wow! Wlaśnie patrzyłem na necie, jezioro Skomelno, piękne jezioro, jakie pasma trzcin, super. A te łódeczki to rozumiem można bez problemu wynająć? Dużo kosztuje godzina pływania łodzią?
Szkoda tylko że leszczy na tym jeziorku nie ma

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/26 20:59

Wow! Wlaśnie patrzyłem na necie, jezioro Skomelno, piękne jezioro, jakie pasma trzcin, super. A te łódeczki to rozumiem można bez problemu wynająć? Dużo kosztuje godzina pływania łodzią?
Szkoda tylko że leszczy na tym jeziorku nie ma

W sobotę otwarcie sezonu w tamtym roku siedział tam zawsze pan Jan na cały dzień za łódkę płaciłem niby 5 zł za godz ale jakoś zawsze wychodziło 15 na dniówkę, w tym roku dzwoniłem i nie ma już pracowników na miejscu więc pewnie będzie normalnie. Cennik mają na stronie.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/26 21:04

To akurat może być zbiornik z małą presją wędkarską, bo wiem że jak ktoś dba o ilość ryb w zbiorniku to do interesu nie dokłada. Bierze się to właśnie między innymi z kasy za pozyskaną rybę. Ale fajnie że masz takie łowisko, ja bym wtedy zrezygnował z PZW :)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/26 21:13

To akurat może być zbiornik z małą presją wędkarską, bo wiem że jak ktoś dba o ilość ryb w zbiorniku to do interesu nie dokłada. Bierze się to właśnie między innymi z kasy za pozyskaną rybę. Ale fajnie że masz takie łowisko, ja bym wtedy zrezygnował z PZW :)

łowisko jest fajne ale z łódki co prawda są dookoła pomosty ale ciężko z nich bez zaczepów łowic, a ryba jest właśnie dlatego że jezioro jest trudne, woda kryształ, mnustwo roślinności

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/26 21:15
Mam jeszcze jedno takie łowisko koło rejowca 4 zbiorniki płacisz tylko od wędziska 15 zł

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/26 21:16

Mam jeszcze jedno takie łowisko koło rejowca 4 zbiorniki płacisz tylko od wędziska 15 zł

Zazdroszczę :)

zgłoś naruszenie

wysłano: 2012/04/26 21:26
Nie chcę cie denerwowac ale jest jeszcze kilka łowisk gdzie np. płacisz 25 zł od osoby i limity PZW

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/26 21:32
Pod Toruniem jest staw z rybkami,za dzień płaci się 10 zł,można wypuszczac ryby,są karpie amury,podobno pstrągi,liny,karasie srebrzyste,okonie,szczupaki itd.byłem tam z przyjaciółmi którzy chcieli przeżyc coś czego nie spotykają na codzień,wiedzą że jestem wędkarzem i myśleli że zabiorę ich na wody tam gdzie łowię,niestety ale zaproponowałem im właśnie tę wodę. Wszyscy byli zadowoleni,w chmielowym nastroju z pełnym brzuszkiem wypełnionym jedzonkiem oferowanym przez pensjonat który dopatruje tego bajorka.Ja okoni na woblerka się obłowiłem co niemiara,reszta elity złowiła kilka bąków,karpia i lina.Mała Nieszawka jak się nie mylę.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/26 21:40
Ja jednak wolę rzekę nigdy nie wiesz co weźmie i jakiej wielkości

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/26 22:03
Ja jednak wolę rzekę nigdy nie wiesz co weźmie i jakiej wielkości

Ja taż wolę rzekę,ale na "Mont Everest" nie zabiera się ludzi bez"liny"Ja na tym bajorze czułem się jak szerpa,nie tragałem sprzętu ale wiązanie haczyków to było odrywanie mnie od tego co lubię najbardziej,ale było chociaż śmiesznie.Dla nich to było coś wspaniałego łowiąc na wykopanym szpadlem bajorze,muszę ich wziąc na "spacerek"nad Wisełką,wtedy poczują wolnośc,ha ha ha.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/26 22:39
witam wybieram się na majówke na ryby tylko kurcze nie wiem zabardzo gdzie? chciałbym na rzeke typu wieprz jestem z woj.lubelskiego nastawiam sie na leszcza klenia jazia płoć itp.białoryb może ktoś jest stąd i da namiary na jakieś łowisko o tej porze gdzie jest realna szansa na rybke dzięki

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/26 22:41
 wybieram się też na wisłe w okolicy wsi borowa wólka gołębska.... nigdy tam nie byłem ale podobno nie jest źle co myślicie ?jakby któś był kumaty w tamtych stronach to prosze przybliżcie mi sytuacje w tamtych stronach

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/27 20:06
Kolego Czaja-89 zerknij w przeglądarce na łowisko "Mochelek"płaci się tam chyba 15 zł za wstęp ale w cenie można zabrać 3 kg ryb.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/27 21:09
Jutro jadę na wieprz kijany już spakowałem majdan konopie uprażone wiśnioweczka jest nareszcie się wyżyję

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/04/28 19:28
W Chrząstawie Wielkiej jest żwirownia.Są tam 3 duze stawy i dużo miejsca.Są tam chyba wszstkie gatunki ryb jakie zyją w słodkich wodach.Płaci się tam tylko za wędke[5 zł od wędki]I można łwoić ile się chce i ryby też można zabireać jakie się chce bez zbędnych opłat.Pzdr

zgłoś naruszenie

12&helip; ostatnia

strona główna forum

Google