» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Byczki

utworzony: 2010/03/28 20:53

Powiedzcie mi jedną rzecz.Jak wy traktujecie byczki?Dzisiaj rozmawialem z jednym wędkarzem na temat tych rybek.On twierdził,że my wędkarze mamy OBOWIĄZEK jak już złapiemy (i nie zabieramy do domu) zabijac je,że nie wolno ich wypuszczac do wody,że niby jast tak napisane w Regulaminie.Nie zgadzałem sie z nim,ale nie dał sobie nic a nic przetłumaczyc,twierdząc ,że to chwast,podobnie jak jazgarze.Co wy na to?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/03/28 21:05
Byczki nie stanowią problemu dla wędkarzy z Żuław więc moje łowiska są wolne od tego najeźdźcy a jazgarze na pewno nie są chwastem rybim i odgrywają ważną rolę w ekosystemie każdego łowiska

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/03/28 21:37

Przestudiuj uważnie regulamin amatorskiego połowu ryb. Jest w nim wyraźnie napisane że sumy karłowate trzeba zabijać i nie wolno ich wypuszczać. Jest to zwykły chwast. Zjada ikrę innych ryb a co za tym idzie potrafi zdominować całe łowisko.Myśle że rozwiałem twoje wątpliwości.
Pozdro

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/03/28 21:39

Rozwiałeś.Dzieki wielkie.Widac gośc miał racje.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/03/28 21:54

O jakim regulaminie mowa? Ten koleś to ,,wędkarz-mięsiarz", jeśli nie zna przepisów i nie rozumie po naszemu, to może trzeba mu tłumaczyć ręcznię.

Nie ma rybiego chwastu, czasami jest brak równowagi w środowisku wodnym (nie wystarczająca ilość naturalnych wrogów-ryb drapieżnych).Jazgarze są najlepsze na żywca na sandacza. Byczki niech sobie żyją.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/03/28 22:13
Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb.

4. Zasady wędkowania
 paragraf 3

3.7. Raków pręgowatych, raków sygnałowych oraz ryb z gatunku trawianka, czebaczek amurski i sumik karłowaty po złowieniu nie należy wypuszczać do łowiska, w którym je złowiono, ani do innych wód.

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2010/03/28 22:35

Zgadzam się, ja nigdy byczków nie wypuszczam, bo zjadają ikrę innych ryb, oraz jest to wyraźnie zawarte w RAPR, ale jest z nich pożytek, są bardzo smaczne, spróbuj sam! Więc jeśli i tak i tak trzeba je zabić to czemu by ich nie zjeść.

Pozdrawiam.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/03/29 19:27

No właśnie.Jest napisane ,że:"3.7. Raków pręgowatych, raków sygnałowych oraz ryb z gatunku trawianka, czebaczek amurski i sumik karłowaty po złowieniu nie należy wypuszczać do łowiska, w którym je złowiono, ani do innych wód." NIE POWINNO,a nie że trzeba je od razu zabijac.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/03/29 19:57
to co z nimi trzeba zrobić?
jak wypuścisz złamiesz RAPR.
te gatunki ryb(i kilka innych)nie są naszymi rodzimymi,pojawiły się stosunkowo nie dawno.
rozmnażając się w naszych wodach zagrażają rodzimym gatunkom.i stąd ten punkt w regulaminie.
jeżeli jestem członkiem PZW to zobowiązuje mnie to do przestrzegania jego regulaminu.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/03/29 22:52
Może nie tępić, ale tez nie dopuścić aby obcy naszym wodom gatunek pojawiał się w nowych łowiskach, nie wyobrażam sobie jezior mazurskich zdominowanych przez tą rybkę.

zgłoś naruszenie

Reklama

65-01020 TORBA NA RAMIĘ 1020

65-01020 TORBA NA RAMIĘ 1020 - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

Mała, poręczna torba na ramię z komorą główną, dwoma kieszeniami i jedną dodatkową kieszenią w zamknięciu.Regulowany pas i solidne dno PVC. Materiał: 100% Poliester 600D pokryty PVC. Wymiary

cena: 46,90 PLN

wysłano: 2010/03/30 08:27
Jak czytam niektóre posty to naprawdę żal się robi. Wypuszczam większość złowionych ryb, ale akurat sumiki tępię. Rozumiem,że co niektórzy koledzy chcą łowić tylko 20 kilogramowe karpie (z zarybień), pstryknąć sobie fotkę i za tydzień znów je łapać. To, że oprócz nich w wodzie będzie sam chwast (chodzi o sumiki, nie jazgarze - rodzimy gatunek), nic ich nie obchodzi.W końcu, który sumik połknie kulkę proteinową - chociaż pewnie zaczną i wtedy dopiero będzie biadolenie. Brawa dla wszelkiej maści pseudoekologów i im podobnych.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/03/21 17:36
ja proponuje wypuszczać!!!  Bo mało kto łapie i wypuszcza inne gatunki(mięsiarze). Jak ich zabraknie to pozostana chociaż byczki

zgłoś naruszenie

strona główna forum

Google