Bukówka - zakaz wjazdu samochodami

/ 56 odpowiedzi
Witam wędkarską brać.

Oto, co znalazłem na stronie SSR Kamienna Góra.

Zadecydowano o całkowitym zakazie wjazdu samochodami na teren zbiornika Bukówka od czerwca 2013:

http://www.spoleczna-straz-rybacka.com.pl/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=3&Itemid=49


grzesiek35


Zawsze pod górke.......qrwa mac. No cóż. (2013/05/06 18:21)

Romuald55


APEL DO WŁADZ OKRĘGU!ŻĄDAMY NEGOCJACJI Z MIEJSCOWYMI WŁADZAMI,ŻEBY WĘDKARZE NA PODSTAWIE ZEZWOLENIA MOGLI DOJEŻDŻAĆ DO WODY.Z naszych pieniędzy płacimy za dzierżawę tego zbiornika!!!!Jak mamy tam wędkować? TO SKANDAL!!!!!  (2013/05/06 18:40)

Romuald55


Pytanie do SSR....kto podjął takie decyzje?Chodzi o nazwiska.To ludzie publiczni i ich dane osobowe nie są tajne.Ludzie powinni wiedzieć kto im rzuca kłody pod nogi.W przyszłym roku są wybory samorządowe i społeczeństwo ma prawo wiedzieć o tym.My będziemy przez ten czas o tym przypominać!!!! (2013/05/06 18:47)

JKarp


CześćZ autopsji wiem jak to się skończy.Przestaną przyjeżdżać wędkarze bo nikt nie będzie targał sprzętu na plecach. Za to nad czystym zbiorniku pojawią się na 100 % kłusole bo przecież kto ich w nocy przypilnuje.JK (2013/05/06 22:26)

domino79


APEL DO WŁADZ OKRĘGU!ŻĄDAMY NEGOCJACJI Z MIEJSCOWYMI WŁADZAMI,ŻEBY WĘDKARZE NA PODSTAWIE ZEZWOLENIA MOGLI DOJEŻDŻAĆ DO WODY.Z naszych pieniędzy płacimy za dzierżawę tego zbiornika!!!!Jak mamy tam wędkować? TO SKANDAL!!!!! 

Jestem jak najbardziej ZA - za okazaniem opłaconej karty.

Tylko to nie będzie takie proste, bo albo musiałyby być częste kontrole, żeby eliminować tych bez karty, albo selekcja na szlabanie, ale wówczas kto miałby to robić? Zatrudnieni dodatkowi strażnicy stojący przy szlabanach? Nie przejdzie :/

(2013/05/07 14:20)

Romuald55


A Straż Miejska? Kilka kontroli i Gmina jest bogatsza o mandaty. (2013/05/07 14:29)

domino79


No jet to rozwiązanie, tak Straż Miejska, jak i Policja, Straż Leśna, Straż Rybacka, pod warunkiem, że będzie to częste, żeby przyzwyczaić i nauczyć "tych" bez karty.

Zarobią też okoliczni mieszkańcy, na udostępnianiu swoich podwórek na płatne parkingi ;) hahaha. Ludzie (bez karty) będą bać się zostawić auto poza terenem zbiornika na noc, chcąc przyjechać na weekend z rodzinką na wypoczynek, pod namiot.

(2013/05/07 14:48)

Roxola


W mojej okolicy jest zbiornik, gdzie jest zakaz wjazdu samochodami i jest utworzony parking...  około 2 km trzeba dreptać do rybaczówki, ale to nie jest problem, bo wędkarze transportują tam swoje rzeczy na wózkach. Problemem są zniszczenia i kradzieże, już nie tylko tego co jest w aucie, ale także całych aut, co spotkało mojego kolegę, który po zawodach w dzień z łodzi zorientował się, że nie ma czym wrócić do domu. Od tej pory zawsze, kiedy organizowane są zawody jest człowiek, który siedzi na tym parkingu i pilnuje aut... oczywiście nie za darmo. Natomiast wędkarze łowiący rekreacyjnie płacą okolicznym mieszkańcom, którzy potworzyli na swoich podwórkach coś w rodzaju parkingów. Powodem do radości jest znalezienie tam miejsca i dobrze, że są chętni za niewielką opłatą auto przechować. Z tego, co przeczytałam ma obowiązywać całkowity zakaz wjazdu na ten zbiornik, więc nie rozumiem radości z tego faktu, ponieważ nie znalazłam wzmianki o możliwości wjazdu za okazaniem legitymacji członkowskiej, czy karty. Czy będzie czyściej ? Wątpię.Biwakowicze nadal będą, jednak śmieci niesione w ręce... będą jeszcze bardziej ciążyć.
Za przykład podałam zbiornik Kozłowa Góra. (2013/05/07 15:16)

domino79


 Z tego, co przeczytałam ma obowiązywać całkowity zakaz wjazdu na ten zbiornik, więc nie rozumiem radości z tego faktu, ponieważ nie znalazłam wzmianki o możliwości wjazdu za okazaniem legitymacji członkowskiej, czy karty. Czy będzie czyściej ? Wątpię.Biwakowicze nadal będą, jednak śmieci niesione w ręce... będą jeszcze bardziej ciążyć.



To radość hipotetyczna, bo to tylko nasze "gdybanie" (gdyby zmienili dostępność do zbiornika dla posiadaczy kart).
Z tymi śmieciami, to masz rację. Też wątpię, żeby wracającym biwakowiczom chciało się targać dodatkowo w ręku wór swoich śmieci. Już teraz jest problem, jak wjeżdżają autami, to ciężko jest wrzucić śmieci do bagażnika. Przykre, ale taka właśnie nasza kultura :/

(2013/05/07 15:28)

przemas15


Jestem częstym bywalcem nad tym zbiornikiem , głównie zasiadki 2-dniowe więc każdy wędkarz wie ile potrzeba zabrać bagażu ( namiot , kuchenka , drewno na ognisko  wiadra  pokrowce z kijami , rod pod , fotel itd , długo by wymieniać - więc zostawienie auta przed zbiornikiem i podróż  na miejscówkę to chyba nieporozumienie .Ze względu na charakter mojej pracy wędkuję w 90 procentach sam więc odbycie kilku kursów ze sprzętem też nie przejdzie nie mówiąc już o pozostawieniu auta bez opieki na noc . Co do dewastacji brzegów i śmieci to nie spotkałem się aby wędkarze siedzieli 50 metrów od brzegu w krzakach i zostawiali po sobie tony śmieci i wykarczowane drzewa na ogniska , kto tam wędkuje to wie o co chodzi . Także popieram opcję za wstępem z kartą wędkarską bo mamy prawo mieć po opłacaniu tych wszystkich składek itd na swobodny dostęp do wody a jak to będzie egzekwowane to niech już pomyślą panowie z samorządu - ciekawe jakie zdanie na ten temat mają panowie z lokalnej SSR , wiecie lepiej od nas po kim zostaje taki bajzer nad wodą bo kontrole są głownie w weekendy . (2013/05/07 16:27)

JKarp


Cześć
Ten zakaz wjazdu samochodem uderza i to tylko w wędkarzy. Zwróćcie uwagę na to, że skoro uprawniony do rybactwa wydał Wam pozwolenie na amatorski połów ryb na wodach na których jest do tego uprawniony nie może jednocześnie utrudniać w wykonywaniu tej czynności biernie obserwując poczynania " znawców tematu ". 
Przypomina to z lekka zakaz biwakowania z tym, że definicja " biwakowania " jest tak napisana, że boki zrywać." Biwak postój, popas, obozowanie pod gołym niebem; obóz, obozowisko, miejsce odpoczynku a. noclegu na powietrzu, na dworze. - to definicja z słownika wyrazów obcych i bliskoznacznych w. Kopański.Czyli, idąc w nad wodą zatrzymasz się na dłużej niż 5 min  aby wyciągnać aparat lub kanapkę to jest postój czyli biwakowanie"
W sumie jak na ironię mamy sytuację taką, że gmina zamiast zrobić wszystko, żeby zarobić na wędkarzach robi wszystko żeby na nich stracić poprzez wydanie takiego zakazu.Na dokładkę jeśli jest zakaz na całym zbiorniku to na całym bez faworyzowania kogokolwiek.JK (2013/05/07 17:23)

grodzkie


Co tam z buta będziemy cisnąć.  Chociaż  może jakiś strajk zrobimy , bo my lubimy tak strajkować, zablokujemy cała Bukówkę , sztandary tysiace protestujacych wędkarzy i nasz super sexi serwis nas wspomoże na pewno prezydent sprawą się zajmie. Ludzie na barykady wygramy bój. (2013/05/07 20:56)

u?ytkownik221


Jak tam nie będzie już wędkarzy, więc po co będzie istnieć lokalna SSR? (2013/05/08 09:17)

Romuald55


Niech Koledzy nie ironizują.Zawsze jest jakiś początek.Teraz na Bukówce,a na tym przykładzie inne samorządy pójdą na łatwiznę i pozamykają dostęp do wody. (2013/05/08 10:30)

berthold


oto Polska chciałoby się powiedzieć tylko tego już zaczyna z leksza być za dużo i dojdzie do tego że kupa ludzi powie po kiego kija mi te fanaberie że to robi się za drogie i tak po prawdzie bez tego hobby da się żyć ,zarywać nocki opłaty za wszystko strata urlopu ,owszem tak ale coś za coś a tu nie ma równowago (2013/05/08 10:47)

JKarp


" Niech Koledzy nie ironizują.Zawsze jest jakiś początek.Teraz na Bukówce,a na tym przykładzie inne samorządy pójdą na łatwiznę i pozamykają dostęp do wody."
CześćPowiedz a co pozostało?Napisać kolejną petycję czy przy następnych wyborach do samorządów podziękować tym, którzy za to odpowiadają.Tak naprawdę powinniście pójść do urzędu i poprosić o nazwiska osób które doprowadziły do takiej decyzji oraz do ZO PZW z zapytaniem dlaczego nie interweniowali, a jesli tak to poprosić o dowód oraz zarzadąć, żeby PZW jako uprawniony do rybactwa sprzedający zezwolenia zwrócił część opłaty za zezwolenie. Poza tym jak dla mnie jest to paradoks.RZGW udostępnia wodę PZW  po czym doprowadza do tego, że członkowie PZW mają bardzo utrudniony dostęp do wody. Sytuacja podobna:Franek dzierżawi lokal na sklep wędkarski od Janka razem z parkingiem. Od zawsze wędkarze podjeżdżają i parkują pod sklepem. W pewnym momencie Janek z w porozumieniu z kimś odpowiedzialnym za stawianie znaków drogowych na parkingu umieszcza znak - zakaz parkowania dla klientów sklepu wędkarskiego. Niby nie wymawia umowy na wynajem ale żeby zaparkować samochód trzeba potem do sklepu dojść np dwa kilometry po bliżej się nie da.Sklep po jakimś czasie przestaje funkcjonować bo Klienci nie chcą tak daleko chodzić.
JK (2013/05/08 11:28)

Hunt eR


Wokół Bukówki w ostatnim czasie rozpoczęły się jakieś budowy domków letniskowych i jednorodzinnych, naprawiono drogę od Kamiennej Góry, która była przez wieki dziurawa jak ser...
Możliwe jest, że ten zbiornik jest po cichu "prywatyzowany" dla elit.
Zbyt duży ruch nie jest wskazany... (2013/05/08 14:07)

berthold


Wokół Bukówki w ostatnim czasie rozpoczęły się jakieś budowy domków letniskowych i jednorodzinnych, naprawiono drogę od Kamiennej Góry, która była przez wieki dziurawa jak ser...
Możliwe jest, że ten zbiornik jest po cichu "prywatyzowany" dla elit.
Zbyt duży ruch nie jest wskazany...



i o to chyba chodzi tak teraz robi się powoli wszędzie ,adwokaci, stomatolodzy ,lekarze, byznesmeni i cała reszta kasty z pospólstwem za bardzo się nie chce widzieć więc robią jak im pasuje a nam nic do tego mordy w kubeł i sza (2013/05/08 14:47)

grodzkie


no my som biznesmeny (2013/05/08 18:48)

berthold


no my som biznesmeny




to grodzkie jak mawia Korwin Mikke ??? (2013/05/09 12:54)

jorg69


witam

u mnie w okolicy i nie tylko wszedzie zakazy zrobili, nawet tam gdzie w zeszłym roku mozna było podjechać dziś juz nie nawet namiotu nie można postawić tylko bez podłogi i to na góra 12h

szlak trafia człowieka ale nie diwie sie sam bylem swiadkiem jak :wedkarze: robili przeglady nad woda lub orali ziemie lub stoja nad sama woda a niby sa przepisy

a potem narzekanie ze manele, ze kradna, taka prawda sam doświadczyłem kradzierzy kół i problem z dotarciem do domu 

(2013/05/09 14:56)

JKarp


" u mnie w okolicy i nie tylko wszedzie zakazy zrobili, nawet tam gdzie w zeszłym roku mozna było podjechać dziś juz nie nawet namiotu nie można postawić tylko bez podłogi i to na góra 12h"
CześćTo jak minie 12 godzin złóż namiot na minutę ;-))) i od nowa rozłóż.Zwróciłeś uwagę na jeden ważny aspekt tego wjazdu nad zbiornik.Przed szlabanem będą stały samochody. Idę o zakład, że to tylko kwestia czasu jak żule dowiedzą się, że one tam są i nikt ich nie pilnuje. JK (2013/05/09 16:01)

Jack14


Jak to nikt?

Zaraz będzie "ochrona" jak sypniesz PLN-ami :-)

(2013/05/09 16:37)

berthold


" u mnie w okolicy i nie tylko wszedzie zakazy zrobili, nawet tam gdzie w zeszłym roku mozna było podjechać dziś juz nie nawet namiotu nie można postawić tylko bez podłogi i to na góra 12h"
CześćTo jak minie 12 godzin złóż namiot na minutę ;-))) i od nowa rozłóż.Zwróciłeś uwagę na jeden ważny aspekt tego wjazdu nad zbiornik.Przed szlabanem będą stały samochody. Idę o zakład, że to tylko kwestia czasu jak żule dowiedzą się, że one tam są i nikt ich nie pilnuje. JK



nie ma próżni zaraz znajdzie się byznesmen z bożej łaski i parking płatny wymyśli $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$   tylko to się liczy a nie jakieś durne darmowe łowienie qrwa co za kraj chyba do rusa trza będzie spier....ć oni jeszcze chyba mają normalnie (2013/05/09 16:53)

stan56


Nie zgadzam się z kolegami, którzy chcą przywilejów dla wędkarzy: wjazd za okazaniem karty. Wód mamy mało a są DLA WSZYSTKICH. Nie tylko dla wędkujących ale służą rekreacji. Wędkarstwo w swoim powołaniu to też element rekreacji.Niestety ostatnio widzę taki trend, Bukówka to kolejny przykład że gminy przygotowują tego typu tereny dla jakichś przejęć, ostatnio byłem w Trzebieniu i tam też TO się dzieje.Kiedy jestem nad Bukówką zawsze żal mi d...ę ściska: oto kolejne źle gospodarowane miejsce - brak parkingów, droga dojazdowa koszmar, związek NIGDY nie pokusił się choćby o jeden pomost. Brak śmietnika... Zakazy zakazy zakazy... Zarządcy wód czują się jakby na swoim folwarku a przecież (Prawo Wodne):"Art. 34.1. Każdemu przysługuje prawo do powszechnego korzystania ze śródlądowych powierzchniowychwód publicznych, morskich wód wewnętrznych wraz z wodami Zatoki Gdańskiej i z wód morza terytorialnego, jeżeli przepisy nie stanowią inaczej2. Powszechne korzystanie z wód służy do zaspokajania potrzeb osobistych, gospodarstwadomowego lub rolnego, bez stosowania specjalnych urządzeń technicznych, a także do wypoczynku, uprawiania turystyki, sportów wodnych oraz, na zasadach określonych w przypisach odrębnych, amatorskiego połowu ryb." (2013/05/09 22:59)