Budowa taniej profesjonalnej łodzi wędkarskiej

/ 124 odpowiedzi / 36 zdjęć
Banita


Już pisałem, że łódka ma pływać na ryby a nie brać udział w wyścigach motorowodnych.

Oczywiście musi być to mocno rozwarte V (czyli Cameo odpada to jakiś przedpotopowy ślizg), długość około 3,5 m i szerokość minimum 1,6 m, coś takiego ale podrasowane, ta jest za wąska.

(2014/07/11 19:23)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

HornBoats


Banita to zależy kto gdzie pływa ( czytaj jak daleko na łowiska) i jakie chce oprócz ryb z tego czerpać przyjemności.

Po co Tobie dno ślizgowe skoro nie chcesz pływać w ślizgu? (2014/07/11 20:10)

Truflarz


Jestem typowym "brzegowcem".....ale po tak ciekawym materiale tu pokazanym....muszę kumpla po kiju namówić by łódź z garażu wyciągnął....Pławniowice....:) (2014/07/12 17:18)

HornBoats


Powiadasz Banita wyścigi...? hmmm... no to i masz wyścigi :-)))




(2014/07/20 01:16)

HornBoats


Banita, sukces nazwijmy wędkarski jest sumą:

1) Dobrego wędkarza
2) Osprzętu jaki posiada
3) dobrej szybkiej łodzi


Po co amerykanie wstawiają do 5,5 metrowych łodzi wędkarskich silniki po 350KM, a łodzie te pływają ponad 100km/h ?
Piszesz jak jakaś skostniała instytucja ;-)
To co wyżej widzisz na filmie to pokaz, powtarzam pokaz możliwości punktu 3-go z w/w :-) - dla mnie dobra zabawa :-)
(2014/07/20 15:55)

Banita


Przepraszam kolego Horn nasze kałuże to nie wielkie jeziora północnej ameryki, USA i Kanady. Większość z mieszkańców tych terenów, czyli co najmniej 95% nie może sobie pozwolić na takie łódki, a z tych, 5% którzy mogą je kupić 95% ich nie potrzebuje.

Pamiętaj też o strefach ciszy i wniosek nasuwa się sam, szybka i stabilna łódka V owszem tak, ale silnik do niej raczej słabszy np. 9,9 KM, a i tak 99% wędkarzy nie stać na taki sprzęt.

(2014/07/20 19:36)

HornBoats


Ojjj zaleciało komuną :-)

Banita, powodzenia z silniczkiem 9.9 płynąc z Szymonki do jeziora Mamry. Tam jest ponad 30km w jedną stronę, a też tam się łowi.
Wyglądnij trochę przez okno bo to, że pływasz w kałuży to nie oznacza, że wszędzie takie są.
Nigdzie nie pisałem, że są to łodzie dla ubogich. To jest sport i to jest przyjemność, a takie kosztują. (2014/07/20 19:45)

Draq


Powiadasz Banita wyścigi...? hmmm... no to i masz wyścigi :-)))





Jak nie biorą to chociaż pośmigać można :D (2014/07/20 20:29)

HornBoats


heheh zawsze to dobry sposób na odreagowanie :-) (2014/07/20 23:25)

Banita


Coś mi się wydaje kolego Horn, że chyba pomieliłeś Forum, wstawiaj ten kit w motorowodnych, a jeśli chodzi o większą wodę to moje okna są skierowane na Bałtyk.

(2014/07/21 06:52)

HornBoats


I pływasz na Bałtyku 3,5 metrowymi łodziami na silnikach 9.9KM :-)



Banita - szybsza łódź to bezpieczniejsza łódź tak samo jest z samochodem- tylko trzeba z głowa ją użytkować.
Popłyń na Śniardwy i niech w przeciągu kilku minut się rozbujają... wtedy łupinką długości 3,5 metra na 9.9 uciekaj do brzegu - powodzenia... naprawdę chyba nie wiesz co piszesz... bez urazy.. Ale jak kiedyś uda się Tobie tam popływać i CI porządnie wpierdzieli burza to wtedy zrozumiesz po co szybka łódź wędkarzowi.


(2014/07/21 08:32)

Banita


Do pływania po Bałtyku(oczywiście na ryby) to ja korzystam np. (patrz zdjęcie) z silnikiem 100 KM, dokładam się do paliwa (w zależności, dokąd płyniemy) do 50 do 150 zł, ale nie tylko mogę tu wstawić jeszcze, co najmniej ze cztery, z których jak chcę mogę skorzystać na układach koleżeńskich.

Ja w zamian, jeśli trzeba też mogę im zaoferować coś po kosztach.

Acha i czasem płyniemy 30 i więcej mil w morze.

(2014/07/21 16:42)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Banita


A jak chcę poczuć adrenalinę, to mogę popływać na tej, (patrz zdjęcie) u tych Panów też mam wysoki rabat, ale mogę tez wybrać skuter wodny z silnikiem 280 KM.

Horn siedzę w branży i nawet sobie nie zdajesz sprawy, do jakiego sprzętu mam dostęp.

 Poco wiec mam kupować łódkę za kilkadziesiąt, lub set tysięcy kiedy moje ulubione łowisko to jezioro o długości 2,5 km, po to żeby popływać 3-4 razy w roku.

(2014/07/21 17:18)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

HornBoats


Banita :-)

heheheh
Napij się lepiej ;-)

Pozdro :-) (2014/07/21 17:50)

Artur z Ketrzyna


Patrzę jak fajnie koledzy się przekomarzają. Jeden i drugi ma rację.

Ale patrząc z rozsądkiem, to wędkarz owszem potrzebuje bezpieczna łódkę i w miarę dobrą do przemieszczania się.
To nie znaczy że potrzebuje motorówkę wyścigową, jak też nie potrzebuje jakiejś namiastki łódki...
Wędkowałem na Niegocinie, z nie małych jednostek, bo 6/2,5m, kabinowe z silnikiem zaburtowym, jak i wbudowanym.
Co jest ważniejsze od szybkiej czy dużej łódki?
Umiejętność pływania ją w trudnych warunkach, i zdrowy rozsądek.
Bo nic tego nie zastąpi. (2014/07/21 19:59)

Banita


Horn heheheh,

To Ty się napij, to może wpadnie Ci jak można to naprawić, ja naprawiłem kilka skuterów z uszkodzonym dnem i nigdy niemiałem reklamacji.

Robię remonty od wielu lat, moja specjalność to dna i nadbudówki, ale naprawiam wszystko od 15 m łódek motorowych i żaglowych po małe łódki i deski surfingowe.   

(2014/07/21 21:34)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Banita


No i dla okrasy piękna deseczka, nowa kosztuje około 6000 zł.

(2014/07/21 21:49)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

HornBoats


Artur piszesz wyścigową, jak o mojej 440 lub 399 to dzięki za komplement bo wyszła przypadkowo jak tak :-)))) heheh (2014/07/21 21:54)

HornBoats


Banita ten seadoo to piękny materiał na przeszczep napędu do mojego Horna 440 :-)))) heheh
255KM na strudze w Hornie .. hehe
(2014/07/21 21:56)

Banita


Ten ma ponad 270 km, a tak wygląda po naprawie dna.

A tak nawiasem ta skuterowa V,ałka to dobry kształt dna do łódki

wędkarskiej i jak lubisz Horn szybkiej motorówki.

(2014/07/23 07:24)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Banita


Horn puk puk jesteś tam!!

Przeszczep to piękna sprawa, czasem zdarza się, że można z rozwalonego skutera kupić tanio, jak coś się trafi dam Ci znać, ale powinieneś raczej szukać w USA.

(2014/07/28 21:49)