Boleń na cel

/ 2 odpowiedzi
 Witam wszystkich wędkarzy.
Tegoroczne wakacje chcę spędzić nad jeziorem Solińskim a konkretnie na Chrewcie w poszukiwaniu bolenia.Prosze o wszelkie porady dotyczące połowu bolenia metodą spinningową np. przynęty, techniki połowu, i gdzie skutecznie na nie łowić, łowię zarówno w dzień i w noc.

Haryyy5


To ambitny cel. Mistrzem łowienia boleni wprawdzie nie jestem ale doradzę co mogę a może ktoś dopowie.

1. Lokalizacja bolenia - przebywa najczęściej w głębszych miejscach czekając na swoją zdobycz. Jego obecność można rozpoznać po charakterystycznych uderzeniach o taflę wody. Generalnie robi dużo hałasu.

2. Przynęty - przynęty powinny być długie i nie z grube. Polecam podłużne wahadłówki i obrotówki typu tandem. O gumach się nie wypowiem bo ogólnie mało używam. Przynęty raczej nie za duże, zależy też jakie bolenie są w okolicy. Trzeba z rozsądkiem dobierać wielkość pamiętając że boleń nie ma takiego wielkiego pyska jak szczupak.

3. Prowadzenie - generalnie jak najszybciej, czytałem nawet w książce że nic się nie stanie jak przynęta wyskoczy co jakiś czas nad wodę. Ja wolę jednak prowadzić z umiarem, nie próbując bić rekordów w szybkości zwijania.

To tyle co wiem. Specjaliści od bolenia pewnie powiedzą coś więcej. (2014/07/25 12:41)

kaban


Wejdź na stronę Wędkarz Polski wpisz Jarosław Kurek boleń i znajdziesz trochę informacji i o samej Solinie i o łowieniu boleni w zbiornikach zamkniętych. (2014/07/25 18:46)