Boczny trok wytrzebił populację okonia!

/ 77 odpowiedzi
Boczny trok metoda czyli kiler na okonia !Przez ostatnie pięć lat z moich obserwacji doszłem do wniosku że tej pieknej rybki jest o 80procent mniej niż w 2009roku !Czy wy też tak myślicie ?

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Jakub Woś


Może jakieś konkretne przykłady? Konkretne dane, wyliczenia i statystyki potwierdzające te 80%? (2014/11/14 21:29)

u?ytkownik139006


Mieszkam w okolicy, gdzie boczny trok jest bardzo popularny a okoni w tym sezonie nałowiłem więcej jak w poprzednim. (2014/11/14 21:32)

marciniwona


Bardzo mnie to cieszy że chociaż u ciebie jest lepiej !U mnie w w dolinie bugu jest coraz gorzej! (2014/11/14 21:41)

Arcymisiek


Boczny trok jest skuteczny i coraz bardziej popularny. Jednak myślę, że te 80% to lekka przesada. No chyba, że piszesz o twojej okolicy i okolicznych mięsiarzach.
Czasami wędkując na Kanale Gliwickim okonie są wręcz natrętne, na niektórych wyrobiskach też bywało, że okonie co chwile się meldowały na haczyku - to chyba nie jest aż tak źle.
(2014/11/14 21:43)

marciniwona


U mnie czyli w dolinie bugu w wcześniejszych latach łowiłem ta metodą nawet po max. 100szt dziennie !A teraz łowiąc ok.300dni w roku moje max.to 10-15szt na dzień !I to dotyczy naszego grona wędkarzy a jest nasz kilkunastu! (2014/11/14 21:48)

marciniwona


Mam nadzieję że za kilka lat też tak będzie dobrze jak teraz!Pozdrawiam (2014/11/14 21:51)

tonyrebeliant1


Nie wiem jak w PL ale w Szwecji na bocznego troka i paprochy,mozna połowić narybku,a nie okoni. Ja łowie okonie na gumy minimum 8-10 cm. To daje efekty w postaci duzych ryb. Często wystarczy pomachać gumą pod łodzią :-)https://www.youtube.com/watch?v=WxeucWBwGVw (2014/11/14 21:51)

jakubpor


Nie wiem jak w PL ale w Szwecji na bocznego troka i paprochy,mozna połowić narybku,a nie okoni. Ja łowie okonie na gumy minimum 8-10 cm. To daje efekty w postaci duzych ryb. Często wystarczy pomachać gumą pod łodzią :-)https://www.youtube.com/watch?v=WxeucWBwGVw


Szwecja a Polska to jak Ferrari f340 kontra Fiat 126p!


Szybciej byś z niej wyjechał niż przyjechał i stwierdził byś że Szwecja to wędkarski raj!


(2014/11/14 22:05)

Arcymisiek


Nie wiem jak w PL ale w Szwecji na bocznego troka i paprochy,mozna połowić narybku,a nie okoni. Ja łowie okonie na gumy minimum 8-10 cm. To daje efekty w postaci duzych ryb. Często wystarczy pomachać gumą pod łodzią :-)https://www.youtube.com/watch?v=WxeucWBwGVw
Tony - Ty mieszkasz w pięknej, a może nawet bajecznej krainie dla wędkarza, gdzie złowienie garbusa nie stanowi problemu. Niestety w Polsce dłubie się głównie maluchy i średniaki, garbus to już nie lada gratka. :)
(2014/11/14 22:12)

Spawciu


U mnie czyli w dolinie bugu w wcześniejszych latach łowiłem ta metodą nawet po max. 100szt dziennie !A teraz łowiąc ok.300dni w roku moje max.to 10-15szt na dzień !I to dotyczy naszego grona wędkarzy a jest nasz kilkunastu!



a moze po prostu dlatego że wszystko co łapałeś to zabierałeś , ew. wędkarze z Twojej okolicy

bo uważam że jest to metoda jak inne ,a każdy gat ryb można wytrzebić jak ktoś będzie skuteczny w swoich działaniach i będzie wszystko beretował (2014/11/14 22:20)

wirefree


Boczny trok to jest dobry ale na male okonki. To co zauwazylem to niestety okonie szybko sie ucza i porpostu omijaja sztuczne przynety. Mialem w tym roku kilka takich przypadkow i mozliwosc zaobserwowania ze okonie w stadzie czekaja az te mniejsze zaatakuja przynete plyna za nim i jesli jest OK to tez atakuja a jak cois nie tak to rezygnuja i po rezygnacji juz raczej porzucaja przynete. (2014/11/15 10:10)

Adam30B


Nie boczny trok jest tu winien a ludzie bo w zabieraniu ryb trzeba znać umiar.
Jak u nas wpuścili karpia to łapali po 20 sztuk i wynosili do samochodów to tez winna jest metoda gruntowa? nie sądzę. (2014/11/15 12:21)

berthold


boczny trok w porównaniu z małym żywcem to nie ma szans ,na żywca brania częstsze i większe okoniska wchodzą ,pomijam fakt że w tym roku ani jednego okonia nie złapałem (ja tylko spinning) ale kumpel łowi tylko na żywca i mnie nokautuje (2014/11/15 13:49)

Bernard51


Boczny trok wytrzebił okonia, spin wytrzebił szczupaka i sandacza, mięsiarze wytrzebili białoryb, a tylko ja i moje towarzystwo nic nie jesteśmy winni tym zmianom.
Tak należy podchodzić do takich tematów oni winni! (2014/11/15 15:13)

aldente


...a ja łowię na boczny trok  okonie i...ten mój  boczny trok wcale nie trzebi populacji okoni!
Dlatego nie rozumiem tytułu! Czyżbym łowił na inny boczny trok??? (2014/11/15 17:44)

Randal


,,Boczny trok wytrzebił populację okonia!,,

Łowię tą metodą  od 25 lat i czegoś takiego jak trzebienie okonia nie zaobserwowałem.


(2014/11/15 19:23)

Pawelski13


Okoń traktowany był jako "chwast" i teraz są tego skutki! Są regiony gdzie okonia jest powiedzmy dużo, ale są też miejsca gdzie został odpowiednio przetrzebiony! Jak można traktować taką rybę jak okoń jako chwast?! Nie rozumiem tego. (2014/11/15 19:44)

zbynio5o


Ile by tej ryby nie było, kilkunastu chopa łowiąc kilka lat,  300 dni w roku, jest w stanie taką dolinke przetrzepać z każdej ryby.Sam sobie odpowiedziałeś w tytule.  Boszeeee !!!!!! 300 dni w roku ????? (2014/11/15 19:54)

JKarp


I z lodu, jeszcze należy dodać połowy z lodu, gdy namierzy się stadko - da radę złowić wszystkie ze stadka.JK (2014/11/15 20:55)

Iras1975


U mnie czyli w dolinie bugu w wcześniejszych latach łowiłem ta metodą nawet po max. 100szt dziennie !A teraz łowiąc ok.300dni w roku moje max.to 10-15szt na dzień !I to dotyczy naszego grona wędkarzy a jest nasz kilkunastu!



a moze po prostu dlatego że wszystko co łapałeś to zabierałeś , ew. wędkarze z Twojej okolicy

bo uważam że jest to metoda jak inne ,a każdy gat ryb można wytrzebić jak ktoś będzie skuteczny w swoich działaniach i będzie wszystko beretował

Gdybym zabierał wszystko co złowiłem przez 300dni musiał bym mieć sklep rybny a po drugie nie lubię ryb słodkowodnych jako pożywki !Pozdrawiam!


Wszyscy tak mówią lecz tylko mówią,a ci co głośno to mówią najwięcej zabierają.

Najłatwiej jest oskarżać z góry i wszystkich o mięsiarstwo !A mi chodziło w temacie  całkiem o coś innego!Tak naprawdę to mieszkam nad tą wodą i mam swoje spostrzeżenia z którymi chciałbym się podzielić ale widzę że tylko oskarżają szkoda!


Nie oskarżają.. znają życie i wędkarskie realia. Ty i kilkunastu kolegów jesteście w stanie zabić wodę w jeden sezon, nie potrzeba do tego innych wędkarzy.  (2014/11/15 21:29)

marciniwona


U mnie czyli w dolinie bugu w wcześniejszych latach łowiłem ta metodą nawet po max. 100szt dziennie !A teraz łowiąc ok.300dni w roku moje max.to 10-15szt na dzień !I to dotyczy naszego grona wędkarzy a jest nasz kilkunastu!



a moze po prostu dlatego że wszystko co łapałeś to zabierałeś , ew. wędkarze z Twojej okolicy

bo uważam że jest to metoda jak inne ,a każdy gat ryb można wytrzebić jak ktoś będzie skuteczny w swoich działaniach i będzie wszystko beretował

Gdybym zabierał wszystko co złowiłem przez 300dni musiał bym mieć sklep rybny a po drugie nie lubię ryb słodkowodnych jako pożywki !Pozdrawiam!


Wszyscy tak mówią lecz tylko mówią,a ci co głośno to mówią najwięcej zabierają.

Najłatwiej jest oskarżać z góry i wszystkich o mięsiarstwo !A mi chodziło w temacie  całkiem o coś innego!Tak naprawdę to mieszkam nad tą wodą i mam swoje spostrzeżenia z którymi chciałbym się podzielić ale widzę że tylko oskarżają szkoda!


Nie oskarżają.. znają życie i wędkarskie realia. Ty i kilkunastu kolegów jesteście w stanie zabić wodę w jeden sezon, nie potrzeba do tego innych wędkarzy. 

Widocznie twoje życie wędkarskie na tym polega !Chyba nie wiesz o czym piszesz spójrz na mapę jak wielka jest dolina bugu! (2014/11/15 21:36)

Artur z Ketrzyna


Nie mówmy że jakaś technika wędkarska wytępiła jakiś gatunek ryby. Bo to nie prawda.
Co ma wspólnego skuteczność techniki czy przynęty z tym ile zabieramy?

Ktoś mówi boczny trok, był czymś na okonia. Ja okonie setkami ciągałem na czerwonego robaka metodą spławikową. To też to wytrzebiło?
A jak było okoń nazywany? Chwastem!
Tak więc wielu je łowiło, i nie zabierało, a wyrzucali w krzaki, deptali itd.
Tak wiec wie?

Podejście człowieka do tej ryby to zrobiło... (2014/11/15 21:53)