Bóbr w Gorzupii Dolnej.

/ 2 odpowiedzi
Witam drogich użytkowników.
Mam pytanie odnośnie do Bobru w okolicy Żagania, a dokładnie w Gorzupii Dolnej. Jadąc od strony Nowogrodu Bobrzańskiego w stronę Żagania jest po prawej stronie drewniany most, bardzo blisko drogi głównej. Byłem tam dziś przejazdem i widziałem jak wygląda rzeka w tym miejscu. Fajnie to wygląda, ładne burty rzeki, podmyte. Dużo zwalonych drzew, potencjalne miejscówki drapieżników. Na pewno nie łatwe miejsce, ale być może ciekawe wędkarsko.

No i meritum: Czy ktoś z szanownych użytkowników łowił na tym odcinku? Czy można tam liczyć na występowanie np. brzany?? A jeśli nie to jakich innych ryb się tam spodziewać? Potokowce, klenie, jelce są??

Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
wirefree


bobr wybacz ale to martwa rzeka, plywaja tylko czasami zarybieniowe pstragi. (2014/03/22 00:05)

kiesiak53


Za dużo na tej rzece zapór, ciekawe odcinki "wyprostowane", przepławek nie ma, więc przed zaporami trochę białej rybki i "pręgowanych". Nie wiem dlaczego odcinek od mniej więcej Buczka w górę do Lwówka Śl. jest w ogóle wodą górską? Poza tym, jak nie mam skąd wziąć sytuacji nt. poziomu Bobru, to jadę w ciemno i często się zawodzę. Raz pojechałem na Bóbr w okolice Małomic i jak zobaczyłem rzekę, to myślałem, że mi się coś w mapach "pochrzaniło", bo rzeka miała ok. 4m szerokości i można w niej było chodzić z portkami podwiniętymi do kolan. (2014/12/22 23:53)