Bóbr 2014

/ 10 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam. Zakładam ten temat by podzielić się z wami spostrzeżeniami odnośnie rybek w  tej rzece. Byłem na niej w tym roku już 3 razy (okolice Kamiennej Góry) i nic ... A jak u Was Panowie ? Słyszałem też o bardzo słabym zarybieniu ( 1 kg ryb na 5 km rzeki jeśli się nie mylę).
myku87


Niestety z Boberkiem jest coraz gorzej jak z większością naszych rzek. Dawne czasy kiedy było sporo ryb na pewno już nie wrócą. Dopóki nie zmieni się mentalność ludzi , gumo filcowe dziadki z robalami nie wymrą i dopóki pustoszą  nam rzeki ciężkim sprzętem to będzie pustynia. Trzeba naprawdę sporo się nałazić i zdobyć sporo doświadczenia aby w Boberku zlokalizować i złowić coś konkretnego. Co do zarybień bywa różnie. Jedne przynoszą jakieś efekty a inne tylko pogarszają sytuacje np zarybienia przed mistrzostwami świata w Wojanowie. Tej ryby już tam nie ma. Została wyłowiona wraz z dzikimi osobnikami przez wędkarzy i kłusoli.   http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,spinningowe-mistrzostwa-swiata-wojanow-ciag-dalszy,48833Dobrze że powstają odcinki NO-KILL na rzece, to powinno pozwoli przetrwać tej rybie.Gorąco namawiam do wypuszczania tej wspaniałej ryby a w tedy nawet zarybienia nie będą potrzebne.Pozdrawiam

  http://youtu.be/JPQBs5ORLJA  http://youtu.be/BfPHm6DfSPQ (2014/03/23 07:06)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

wirefree


No nie wiem ja bylem kilka razy w rejonie nowogrodu bobrzanskiego i raczej mizernie to wyglada bo zero , w porownaniu do odry to totalna klapa. W lecie na odrtze zawsze cos sie trafi a w bobrze nawet skubniecia tak jakby cala populacja drapieznikow zostala wylowiona albo wytruta. (2014/03/23 08:38)

FELIPE


No nie wiem ja bylem kilka razy w rejonie nowogrodu bobrzanskiego i raczej mizernie to wyglada bo zero , w porownaniu do odry to totalna klapa. W lecie na odrtze zawsze cos sie trafi a w bobrze nawet skubniecia tak jakby cala populacja drapieznikow zostala wylowiona albo wytruta.


Bo jak kolega Myku napisał, rzeka jest mocno wyeksploatowana, co nie znaczy że nie ma ładnego pstrąga tylko jest go niewiele. I nie ma co się oszukiwać trzeba spędzać sezony nad rzeką aby poznać zwyczaje, miejscówki itd. Z marszu przyjeżdżając kilka razy w sezonie nic się nie zwojuje. Ja z wiosny poświęcam jej troszkę czasu ale i u mnie efekty mizerne raptem kilkanaście pstrążków. Bardziej martwi mnie syf nad Bobrem, bo jak ryba nie bierze zawsze zostaje obcowanie z piękną naturą a ostatnio i z tym ciężko. Bo ludzie mieszkający nad tą rzeczką robią z niej śmietnik i tego nie mogę zrozumieć, jak można s..... we własne gniazdo.


(2014/03/23 09:56)

bokoa


Zgadzam się. Wzdłuż rzeki ciężko iść i nie miec odruchów wymiotnych ... (2014/03/23 15:21)

sy28


Witam ja dosyć często wędkuje nad Bobrem fakt przy odrze rzeka wygląda mizernie, ale od razu to sprostuje bóbr nigdy nie dorównywał odrze to całkiem inny typ wody. Jest rwący płytki a dno ma piaszczysto żwirowe i nie ma główek, mimo wszystko w okolicach Nowogrodu możemy poszukać ładnego klenia i szczupaka w okolicach gorzupi kleń leszcz pstrąg żagań kleń pstrąg brzana (okolice żagania straszny smietnik) bliżej ujścia do odry bóbr pokornieje. okolice dychowa chromowa szczupak lin płoć kleń leszcz okoń jest też boleń bodobnie raduszec stary i nowy ale jak ktoś wcześniej napisał jednorazowym wypadem nie poznamy zwyczajów rzeki i jej mieszkańców. pozd (2014/03/23 18:39)

myku87


Woda ma potencjał pod takie ryby jak kleń,brzana,lipień i przede wszystkim pstrąg. Wymaga odpowiedniej opieki a na pewno woda odrodzi się i będzie dostarczała nam wiele frajdy.         (2014/03/23 21:44)

bokoa


Miejmy nadzieję że sytuacja sie polepszy :) (2014/03/25 17:46)

dubmiazga


mieszkam w kamiennej górze w tym sezonie mam już kilka 40 i jednego 46 dużo w okolicach 30-35.osobiście nie narzekam (2014/03/26 09:17)

dubmiazga


mieszkam w kamiennej górze.mam już kilka 40 i jednego 46,dużo takich 30-35 osobiście nie narzekam,ale prawdą jest ,że kłusownictwo miewa się dobrze jak wszędzie w naszym kraju. (2014/03/26 09:22)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

myku87


Cala siła w nas którym nie jest obojętny los ryb. Nie przechodźmy obojętnie obok kłusowników lub pseudo wędkarzy. Reagujmy i zwracajmy innym uwagę. To jest nasze dobro o które musimy dbać a nie pozwalać na to aby kłusowniki nas okradał. Płacimy spore składki z których korzystają podczas zarybień kłusownicy. Nie pozwólcie na to aby tacy ludzie was okradali.          (2014/03/28 10:00)