Bat z tyczki

/ 6 odpowiedzi
witam . prawdopodobnie dokonam zakupu tyczki 9.5 m, w planach miałem kupić bata 8 m ale i bat i tyczka to duży wydatek jak dla ucznia
do rzeczy . czy jeśli kupie tyczke 9.5 m o długości składowej 167 cm , to moge z niej sobie zrobić bata 8 m z pełnym zestawem wyciagajac ostatni element dolnika? Czy wedka nasadowa nadaje sie do takiego czegoś?
jaka moze być orientacyjna waga kija 8 m zrobionego z tyczki 9.5 m która waży 795 g?
89krzysztof


Łowienie batem o wadze około 700gram to raczej nic przyjemnego. Jeśli masz tyczkę, to po co Ci bat ? (2014/08/24 18:29)

Zielan


Tyczka to nie szczyt spławika. W wielu sytuacjach bat jest po prostu lepszy od tyczki. (2014/08/24 20:26)

krzychu sc


 Witam, Rogeros podaj te sytuajcję ,bo ja widzę tylo jedną jak rybe sciagniesz bliżej i regularnie odławiasz to bat  będzie szybszy, poza tym nie widzę więcej plusów  dla pełnego zastawu . (2014/08/24 21:35)

kaki1998


 Witam, Rogeros podaj te sytuajcję ,bo ja widzę tylo jedną jak rybe sciagniesz bliżej i regularnie odławiasz to bat  będzie szybszy, poza tym nie widzę więcej plusów  dla pełnego zastawu .

ten powód który podałeś oraz wszystko zależy też od tego jakie miejsce wylosujemy an zawodach na rzece

a znasz odpowiedz na moje pytanie ? (2014/08/24 23:06)

Roxola


Pewnie wiesz jak posługiwać się batem i jaki ruch się wykonuje zarzucając zestaw w zanęcone miejsce...  Nie sądzę, żeby ten pomysł zastosowania tyczki był dobry, ponieważ jest to wędka nasadowa. Pierwsze zarzucenie może się udać, ale przy kolejnym obawiam się, że w ręce zostanie jedynie dolnik. Odradzam. (2014/08/25 12:00)

Jędrula


Pewnie wiesz jak posługiwać się batem i jaki ruch się wykonuje zarzucając zestaw w zanęcone miejsce...  Nie sądzę, żeby ten pomysł zastosowania tyczki był dobry, ponieważ jest to wędka nasadowa. Pierwsze zarzucenie może się udać, ale przy kolejnym obawiam się, że w ręce zostanie jedynie dolnik. Odradzam.




No pewnie , co to za pomysł i do tego ta waga :(

(2014/08/25 12:20)