Bat 7- 8 m na karpia, leszcza

/ 100 odpowiedzi / 2 zdjęć
Cenowo tak do 300zł co polecacie? pozdrawiam
Lujski


slyszalem ze baty na wieksze ryby (karpie, duze leszcze)lepsze sa te tańsze szklane - sa wytrzymalsze od węglowych - tak szybko nie pękaja - (2014/03/26 17:54)

pompips


Na karpia i leszcza to karpiówkę lub feedera.  Na mały białoryb bata. (2014/03/26 18:13)

Lujski


bylem w zeszlym roku na zawodach (karpiowych) - na łowisku specjalnym to jeden własnie łowil batem - mial jakies 15kg. wiecej od nastepnego zawodnika - sztuki niewielkie, ale siatki nie mógl uniesc :) (2014/03/26 18:30)

pompips


Oczywiście tylko jak na bacie masz karpia 2kg to masz mały impas a jak masz jeszcze gumę i karpia który ci muruje do dna to próba sił albo rwanie zestawu. Jeszce na bacie 7 -8 m to dopiero problem. Chociaż widziałem tyczkarzy z topami karpiowymi którzy śmigali takie sztuki bez problemu większego ale bat z pełnym zestawem to nie tyczka. Inna technika holowania ryby. A bata za 300zł szkoda by mi trochę było.
rybymojezycie.com.pl
(2014/03/26 21:09)

nizgor


Zwykły szklak z  grubą żyłką wystarczy. Pewnie będziesz łowił na stawie, więc holujesz na chama i podbierasz dziada. (2014/03/26 21:34)

sopel13


Chcesz bata na karpie? No proszę jaki zawodowiec. Lepiej kup sobie bacika 7 m i zacznij od płotek, a jak Ci się trafi leszczyk to już będziesz miał klawą zabawę. Widziałem już wędkarzy którzy łapali karpiki na bata takie ok 2 kg, ale oni mieli więcej niż 20 letnie doświadczenie w wędkarstwie. Ty najpierw opanuj tą technikę, poćwicz na mniejszych rybach, dopiero nastawiaj się na małe karpiszonki.
Kolego @nizgor jak masz gadać takie głupoty to lepiej  się nie wypowiadaj. Może lepiej od razu założyć linkę holowniczą? A i tak, to karp wtedy zrobi z Ciebie "dziada" i ci bata połamie...    (2014/03/27 14:25)

zielono-mi


Sopel13 egzamin z łowienia płotek na bata miałem 25lat temu;) więc daruj sobie takie wieśniackie wypowiedzi.Jak nie możesz doradzić to lepiej zamilcz. Dzięki chłopaki już znalazłem fajnego bacika Pozdrawiam (2014/03/27 18:06)

sopel13


Nic o tym nie wspomniałeś, że tyle lat już operujesz bacikiem, więc wybacz że się czepiam (mało sprecyzowane pytanie jak 85% na tym forum). Być może z tego zdałeś egzamin ale z kultury osobistej już chyba nie. Poza tym identyczny temat założyłeś 19.03.2014r.  http://www.forum.wedkuje.pl/f,jaki-bat-polecacie,740684,0.htmlWystarczyło tam dalej kontynuować i nie zaśmiecać tego forum identycznym tematem, przy okazji obrażając innych. (2014/03/27 18:19)

JKarp


Żaden. Szczególnie na te duże.JK (2014/11/15 06:50)

Adam30B


Witam jak łowie płocie u mnie na zbiorniku na bata to czasem mam przyłów w postaci karpia takiego ok 2kg i już jest duży problem z wyjęciem go jak nie ma trzcin i jest dużo wolnego miejsca to jeszcze pół biedy. ,a co dopiero większe.Ja bym na twoim miejscu wolał dobrać sobie jakiś zestaw wędka+kołowrotek jak masz zamiar łowić większe karpie a nie bat. (2014/11/15 07:42)

scottie76


Zestawów z kołowrotkiem mam całą szafę.Chodzi o to że w przyszłym roku rusza GP Karpiowe organizowane na stawach komercyjnych i dopuszczone jest wędkowanie jedynie na bata lub tyczkę.Tyczki nie kupię więc pytam o bata.Na zwykłego bata w swoim życiorysie wędkarskim wyciągnąłem już nie jedna rybę do 2 kgA ostatnio widziałem jak gość na tyczkę w ciągu dosłownie 1,5 minuty wyciągnął karpia ponad 6 kg.Ponawiam więc pytanie kto ma doświadczenie na komercji z batem to jaki poleca? (2014/11/15 14:39)

Adam30B


Wiesz szklaki są mocne ale ciężkie sam mam orginalnego bata firmy D.A.M 6m z włókna szklanego z zamontowanym amortyzatorem i powiem ci że na niego nie boję się targać większych ryb ,natomiast na węglówki które łowię a mam ich dwie 6m i 8m z górnej półki już bym się nie odważył.
Musisz popatrzeć popytać najlepiej mieć kij w ręce w tedy można coś zdecydować i wybrać do tego dobry amortyzator i czemu nie poza tym dużo też będzie zależeć od samego ciebie czyli umiejętności holu większej ryby,zestawu,pola manewru i przestrzeni.Ja u mnie na zbiorniku na żyłkę 0.10 i bacika 8m z amortyzatorem wyjąłem pięknego lina ale miałem pole do popisu żadnych zawad we wodzie i na brzegu trochę to trwało ale go umęczyłem i się poddał. (2014/11/15 15:35)

Jędrula


Zestawów z kołowrotkiem mam całą szafę.
Chodzi o to że w przyszłym roku rusza GP Karpiowe organizowane na stawach komercyjnych i dopuszczone jest wędkowanie jedynie na bata lub tyczkę.
Tyczki nie kupię więc pytam o bata.
Na zwykłego bata w swoim życiorysie wędkarskim wyciągnąłem już nie jedna rybę do 2 kg
A ostatnio widziałem jak gość na tyczkę w ciągu dosłownie 1,5 minuty wyciągnął karpia ponad 6 kg.
Ponawiam więc pytanie kto ma doświadczenie na komercji z batem to jaki poleca?









Tyczka i bat to dwie zupełnie inne bajki , ja widziałam jak tyczką łowiono brzany w silnym nurcie  . Łowię batami 25 lat i powiem , że bat to nie jest wędka na karpie , zwłaszcza lekkie baty węglowe z kupę kasy . Mój rekord karpia na bata to 52 cm , miałem wtedy dużo szczęścia i sporo placu aby za tym karpiem pochodzić , dodam iż ryba po prawie 40-to minutowym holu zdechła zaraz po  tym jak wylądowała na brzegu . Taki był smutny koniec tej wyprawy . Jeżeli się jednak upierasz to idź na targ , kup bata szklanego za 50 złotych , załóż grubą żyłę i wyrywaj te ryby z wody bo wędkarstwem tego na pewno nazwać nie można .


E: Dodam jeszcze , że taki karp 6-10 kg połamie każdego bata na grubej żyle , nie masz szans go na takim patyku utrzymać .


(2014/11/15 15:35)

Adam30B


Poz tym tyczka to tyczka a bat to zupełnie coś innego.Druga sprawa niektórzy maja naprawdę tyczki i sprzęt o jakim nam się nie śniło do tego lata praktyki i doświadczenia. (2014/11/15 15:37)

Adam30B


Zestawów z kołowrotkiem mam całą szafę.
Chodzi o to że w przyszłym roku rusza GP Karpiowe organizowane na stawach komercyjnych i dopuszczone jest wędkowanie jedynie na bata lub tyczkę.
Tyczki nie kupię więc pytam o bata.
Na zwykłego bata w swoim życiorysie wędkarskim wyciągnąłem już nie jedna rybę do 2 kg
A ostatnio widziałem jak gość na tyczkę w ciągu dosłownie 1,5 minuty wyciągnął karpia ponad 6 kg.
Ponawiam więc pytanie kto ma doświadczenie na komercji z batem to jaki poleca?









Tyczka i bat to dwie zupełnie inne bajki , ja widziałam jak tyczką łowiono brzany w silnym nurcie  . Łowię batami 25 lat i powiem , że bat to nie jest wędka na karpie , zwłaszcza lekkie baty węglowe z kupę kasy . Mój rekord karpia na bata to 52 cm , miałem wtedy dużo szczęścia i sporo placu aby za tym karpiem pochodzić , dodam iż ryba po prawie 40-to minutowym holu zdechła zaraz po  tym jak wylądowała na brzegu . Taki był smutny koniec tej wyprawy . Jeżeli się jednak upierasz to idź na targ , kup bata szklanego za 50 złotych , załóż grubą żyłę i wyrywaj te ryby z wody bo wędkarstwem tego na pewno nazwać nie można .


Dokładnie zgadzam się z tobą i żadna przyjemność. (2014/11/15 15:39)

Jędrula




Dokładnie zgadzam się z tobą i żadna przyjemność.







Jak widzisz , autorowi nie chodzi o przyjemność a o wygranie zawodów i trzeba to zrozumieć , inna rzecz , że nie rozumiem organizatorów takich zawodów , właściwie i idiotycznych pomysłów .





(2014/11/15 15:52)

scottie76


Odnoszę wrażenie że nie pisze po polskuSkoro masz 25 lat doświadczenia to powinieneś słyszeć o batach konstruowanych specjalnie pod łowienie dużych ryb np Dragon  Destiny X Power Carp lub Milo Devil Carp, jak również o amortyzatorach pod te baty (i nikt nie mówi o siłowym holu)JA PODROSTU PYTAM LUDZI MAJĄCYCH DOŚWIADCZENIE W TAKIM ŁOWIENIU JAKI SPRZĘT POLECAJĄPozdrawiam (2014/11/15 16:17)

Jędrula


Odnoszę wrażenie że nie pisze po polsku
Skoro masz 25 lat doświadczenia to powinieneś słyszeć o batach konstruowanych specjalnie pod łowienie dużych ryb np Dragon  Destiny X Power Carp lub Milo Devil Carp, jak również o amortyzatorach pod te baty (i nikt nie mówi o siłowym holu)
JA PODROSTU PYTAM LUDZI MAJĄCYCH DOŚWIADCZENIE W TAKIM ŁOWIENIU JAKI SPRZĘT POLECAJĄ
Pozdrawiam



No patrz nie słyszałem o takich wędkach , chyba sobie taka kupie i się na niej powieszę , z żalu :)

(2014/11/15 16:27)

Adam30B


Odnoszę wrażenie że nie pisze po polsku
Skoro masz 25 lat doświadczenia to powinieneś słyszeć o batach konstruowanych specjalnie pod łowienie dużych ryb np Dragon  Destiny X Power Carp lub Milo Devil Carp, jak również o amortyzatorach pod te baty (i nikt nie mówi o siłowym holu)
JA PODROSTU PYTAM LUDZI MAJĄCYCH DOŚWIADCZENIE W TAKIM ŁOWIENIU JAKI SPRZĘT POLECAJĄ
Pozdrawiam



No patrz nie słyszałem o takich wędkach , chyba sobie taka kupie i się na niej powieszę , z żalu :)

DOBRE :-) JĘDRULA Pozdrawiam. (2014/11/15 17:15)

szczawik1984


Kurde coś mi się wydaje że tu sami teoretycy.
Łowię batem może z 10 lat.
Na bata 8m wyciągałem karpie około 4 kg a mój rekord to 4,25kg.
Używam bata Jaxon XT-PRO Turbo pole 800 ale to trochę ponad tą cenę. Do tego guma na 3 elementy i zabawa przednia. (2014/11/15 19:02)

JKarp


Dla kogo zabawa ?Nie mam nic do zawodników ale ile złowiłeś docelowo dużych karpi ?JK (2014/11/15 21:00)

Adam30B


Kurde coś mi się wydaje że tu sami teoretycy.
Łowię batem może z 10 lat.
Na bata 8m wyciągałem karpie około 4 kg a mój rekord to 4,25kg.
Używam bata Jaxon XT-PRO Turbo pole 800 ale to trochę ponad tą cenę. Do tego guma na 3 elementy i zabawa przednia.

Też mam takiego samego bata i lmited edition i jakoś trudno mi uwierzyć że łowisz nim karpie ponad 4kg to są delikatne wędki (2014/11/15 22:49)

krzychu sc


Witam na temat bata się nie wypowiem, bo łowiłem karpie tylko na tyczkę ale ostatno czytałem artykuł na wyczyni i taki baciki podobno są spoko

DE-R Power Carp TX 7m,

http://www.matchpro.pl/Sklep/2767_2514_produkty/11017_baty-uklejowki/Produkt/50201_la-bacchetta-magica-630m-bat-milo-304lb0630.aspx


I nie rozumiem o co się tak burzycie i komentarzy typu z tyczka, batem to idż sobie płotki połowić .Nie raz hol na tyczkę trwa dużo krócej  niż na te karpiówki.

PS. A tu macie jak gość łowi sumy na tyczkę
http://www.splawikigrunt.pl/polecane-filmy-w-internecie-szczegoly-194.html (2014/11/16 12:16)