Bałałajka? Kiwok i przelotki?

/ 3 odpowiedzi
Witam.Mam pytanie,wczoraj zakupiłem sobie za 15 zł w wędkarskim wędkę podlodową(ta wyżej na zdjęciu) i moje pytanie tyczy się tego czy muszę dokupić przelotki? Bo na necie znalazłem bałałajkę od razu z przelotkami i kiwakiem.I czy mam dokupić jakieś przelotki?I czy w wędkarskim łatwo znaleźć kiwak do bałałajki?

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Draq


Ta bałałajka z przelotkami jest zawodnicza. Ja łowiąc zwykłą bałałajką za 10zł kupiłem zwykłe gumowe tuleje które naciągnąłem na szczytówkę. A kiwaki są w każdym sklepie wędkarskim. (2013/12/01 15:32)

u?ytkownik168824


Witam.Mam pytanie,wczoraj zakupiłem sobie za 15 zł w wędkarskim wędkę podlodową(ta wyżej na zdjęciu) i moje pytanie tyczy się tego czy muszę dokupić przelotki? Bo na necie znalazłem bałałajkę od razu z przelotkami i kiwakiem.I czy mam dokupić jakieś przelotki?I czy w wędkarskim łatwo znaleźć kiwak do bałałajki?

Pomyliłes chłopcze grupy (2013/12/04 00:23)

Zibi60


Kupiłeś coś, nie wiedząc jak używać ?!
Bałałajka służy do łowienia na małych głębokościach, więc kołowrotek (o ile to zwijadełko można tak nazwać) jest mało używany. Po zacięciu rybki, odrzucasz bałałąjkę, łapiesz za żyłkę i wyciągasz rękoma. Z tego powodu nie ma przelotek z oczkami - które i tak zamarzają na mrozie - tylko gumki silikonowe przytrzymujące żyłkę przy szczytówce. Bałałajki są wędkami zawodniczymi, stosowanymi tam, gdzie ważna jest szybkość i precyzja. Jest sporo filmów na YT w tym temacie.
Dwa lata temu wszedłem w posiadanie tej opcji i jestem megazadowolony, do kompletu polecam mormyszki i kiwoki z tej strony:
http://lowisko.net/537,wedka-zawodnicza-balalajka-zolta-finezja.html (2013/12/04 07:44)