Aromatyzowanie kulek

/ 3 odpowiedzi
Witam

Sprawa ma się tak: robiłem kulki z 1 kg mixu "red halibut" adder carp do tego dodałem, także 6ml flavouru o zapachu ryby. Przy czym na opakowaniu od flavouru było napisane, że na 1kg miksu należy dodać 4-10ml aromatu. No więc wyrobiłem kulki w podanych wyżej proporcjach. Susząc je koło 50 godzin przyszedł czas na pakowanie i mrożenie, lecz wydały mi się one niedostatecznie pachnące. Dlatego wziąłem buteleczkę z flavourem i nie zważając na to, że na etykiecie widniał napis "dodawać tylko do miksu" dolałem około 2-3ml. Teraz dopiero czytając literaturę karpiową natknąłem się na wpis, gdzie mówiono o tym jak karpie są wyczulone na bardzo intensywne zapachy (szczególnie wiosną) i podanie im za dużej dawki może wywołać odwrotny efekt do pożądanego. I tutaj moje pytanie: Czy to, że dodałem flavouru na "zewnętrzną warstwę" kulek i do tego po ugotowaniu może w jakiś sposób obniżyć ich skuteczność?
spines21


http://forum.wedkuje.pl/f,jaki-i-ile-aromatu-do-mixu-na-kulki,287013,0.html (2013/01/28 17:27)

JKarp


CześćCo prawda mija się to wszystko z celem - najpierw dodać żeby pachniało a potem stwierdzić, że może być za dużo i skutek może być odwrotny. Faktem jest, że na wiosnę kulki nie muszą być za bardzo aromatyczne i w zasadzie nie powinny. Ale jest na to recepta - przed łowieniem namocz kulki do nęcenia w wodzie z łowiska. Wystarczy trzy cztery godziny a nawet krócej. I w ten sposób będziesz miał kulki mniej aromatyczne.JK (2013/01/28 18:53)

piniu


ja kulki aromatyzuje tylko pwierzchniowo bo gotujac je to czesc wyparowuje zapachu,kolega mie namowil na arowanie kulek i tak robie ,i  efekt jest taki ze  zachach nie ulatnia sie az tak.dobrym rozwiazaniem jest tez kupno aromatu na wysokie temperatury nie jet tani ale robi robote.czesem dodaje tez aromatu proszkowego mieszajac mix.ale moim zdaniem najlepiej jest zrobc taki mix  z maczek peletowych i maczek rybnych ktory sam w sobie ma aromat.w zeszlym sezonie bylo na takie kulki najwiecej bran, padlo kilka ponad 20kg ryb. (2013/02/24 09:57)