Anaconda Power Carp II - przelotki

/ 7 odpowiedzi
Witam, kupilem ostatnio Kije Anaconda Power Carp II i doczytałem sie że przelotki orginalne jakie podobno ma Anaconda mają wykutą nazwe SiC na kołnierzu przelotki a w moich kijach nic takiego nie widziałem.Czy to jakaś lipa czy może Anaconda ma inne przelotki niz piszą.Potrzebuje opini bo mam możliwość zwrotu wedek .Sklep jest znany na forum i opinie na jego temat są OK.
u?ytkownik32263


A co za różnica czy jest ten napis czy nie? I tak przelotki te nawet nie leżały obok prawdziwego SIC'ka, a jest tylko jeden: Fuji SIC. (2015/03/27 16:10)

u?ytkownik27096


Kolego mam 3 patyki z anacondy dwa kupiłem w tym roku a spoda bodajże 2 lata temu i żadna przelotka nie ma napisu sic.Tak na marginesie komplet oryginalnych przelotek Fuji SiC kosztuje kilkaset zł. i nie ma co wierzyć w te opisy oryginalne przelotki SIC przy wędce za 300-400zł (2015/03/27 16:47)

gucek6


 Przelotki w kiju podczas rzutów oraz holu dużych ryb podawane są przeciążeniom i tarciu więc jest to jedna z podstawowych właściwości wędziska i jeżeli firma w opisie produktu zaznacza że takich przelotek użyła do danego kija to  nie powinno to budzić wątpliwości  a SIC ma wykutą na ramce nazwe. (2015/03/27 17:00)

u?ytkownik26223


Jacku.Tak jak koledzy mówią przelotki FUJI SIC są bardzo drogie .Ps.ja słyszałem że napis mają na stopkach
Może są to przelotki TYPU SIC????  (2015/03/27 17:22)

u?ytkownik32263


 Przelotki w kiju podczas rzutów oraz holu dużych ryb podawane są przeciążeniom i tarciu więc jest to jedna z podstawowych właściwości wędziska i jeżeli firma w opisie produktu zaznacza że takich przelotek użyła do danego kija to  nie powinno to budzić wątpliwości  a SIC ma wykutą na ramce nazwe.

Tylko że nazwa SIC dotyczy jedynie spieku z którego jest wykonany wkład, a nie całej przelotki. Sam SIC to skrót od użytego materiału: węglika krzemu. Jednak to że oring jest z niego wykonany praktycznie w ogóle nie wpływa na redukcję tarcia. Bo tu chodzi o polerkę wkładu a nie jego twardość. Najlepiej z polerowaniem poradziła sobie firma Fuji i nikt nie jest jej w stanie dorównać.

PS. Na żadnej fujikowskiej przelotce nie ma napisu SIC:-) Są inne jak Fuji, Titianiu, FT, Torzite, czy TZ ale nie SIC-tak gwoli ścisłości.

PS.2 Ja do budowy wędek używam tylko przelotek Fuji, bo nie ma lepszej na rynku firmy. A ceny... Cóż, za jakość trzeba zapłacić. (2015/03/27 17:23)

gucek6


Nazwa jest wykówana dokładnie na stopce , wcześniej nie sprecyzowałem a najprościej poznać po kolorach Fuji Alcone są w ramkach czarnych (lakierowanych), srebrnych (chromowanych) i tytanowych, pierścienie raczej czarne, a Fuji SIC  maja ramki szare (matowe - "gunsmoke") , albo tytanowe. Trafiają się też stalowe, pokrywane bodajże TiCh oraz złote, pierścienie jaśniejsze stalowo-szaro-grafitowei to tyle. (2015/03/27 17:59)

u?ytkownik32263


Nazwa jest wykówana dokładnie na stopce , wcześniej nie sprecyzowałem a najprościej poznać po kolorach Fuji Alcone są w ramkach czarnych (lakierowanych), srebrnych (chromowanych) i tytanowych, pierścienie raczej czarne, a Fuji SIC  maja ramki szare (matowe - "gunsmoke") , albo tytanowe. Trafiają się też stalowe, pokrywane bodajże TiCh oraz złote, pierścienie jaśniejsze stalowo-szaro-grafitowei to tyle.

"SIC" na stopce? Ciekawe bo ja nigdy nie widziałem takiego napisu. A używałem zwykłego SIC w stalowej ramce "Y"-jedynie te chyba? miały literkę "S" na stopce lecz nie cały napis SIC. Poza tym stalówki KR SIC, KR tytany SIC-tych mam cały set czekający na założenie, czy nawet Torzite, które już na Vegterze.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to jakieś stare "Y" i "V" ale bardzo wątpię. Może wrzucisz jakieś zdjęcie. Będę wdzięczny. (2015/03/27 19:00)